Aktoriaus Petro Dimšos nuosprendį apskundęs advokatas: „Žuvusiojo dviratis buvo be stabdžių!“

Petras Dimša / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2015-03-23 17:27
Per avariją dviratininką Šarūną Surblį pražudęs aktorius Petras Dimša į kalėjimą kol kas nesės. Jo baudžiamąją bylą Vilniaus apygardos teismui teks išnagrinėti apeliacine tvarka. Skundą aukštesnės instancijos teismui pateikęs P.Dimšos advokatas pirmadienį portalui Žmonės.lt prasitarė radęs argumentų, kurie galėtų apversti rezonansinę bylą aukštyn kojom.

„Tas dviratis buvo be stabdžių, tai treko dviratis“, – Žmonės.lt sakė nuteistojo aktoriaus akvokatas Jonas Skruzdys, pirmadienį pateikęs apeliacinį skundą dėl pirminio Petrui Dimšai paskelbto nuosprendžio.

Per avariją 24 metų dailininką ir dviratininką Šarūną Surblį pražudęs aktorius P.Dimša nuteistas realiai kalėti 6 metus.

Tačiau, pasak teisininko J.Skruzdžio, dar neįsiteisėjęs nuosprendis yra nepagrįstas ir neteisėtas. „Apie tai, kad čia buvo treko dviratis, ekspertizėje nutylėja. Be to, dviratininkas važiavo ne tik be stabžių, bet ir be liemenės, be šalmo. Visa tai keičia bylos esmę“, – argumentavo P.Dimšos gynėjas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dviratininkas Marius Ratkevičius traiško į šipulius Pertro Dimšos advokato argumentus

Ruoštis už grotų šįmet nebereikia

Serialo „Giminės“ nesulaukė lygtinės bausmės ir kitokių teismo malonių, nes atkakliai neigė kaltę, nors jo atsakomybė dėl padaryto šiurkštaus KET pažeidimo buvo įrodyta kitais bylos duomenimis. Avariją su tragiškomis pasekmėmis „VW Polo“ vairavęs P.Dimša 2013-ųjų liepą padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, vėliau jis dar gynėsi įvykio vietoje prigėręs gudobelių tinktūros.

Tačiau akvokatas J.Skruzdys viliasi aukštesnės instancijos teisme įrodyti, kad bylą nagrinėjusi Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Ainora Kornelija Macevičienė padarė įvairių procesinių pažeidimų ir apskritai bylą išnagrinėjo neteisingai. Pasak P.Dimšos gynėjo, maždaug per menėsį visa bylos medžiaga kartu su skundu turėtų pasiekti Vilniaus apygardos teismą, kuriame bus sudaryta trijų teisėjų kolegija, kuri galbūt dar šį pavasarį atvers aktoriaus bylą iš naujo.

P.Dimšos ir jo gynėjo surašyto skundo pateikimas sustabdė aktoriui paskelbto nuosprendžio įsiteisėjimą ir vykdymą. Į pataisos namus nuteistajam tektų keliauti tik tuo atveju, jei Apygardos teismas patvirtintų pirminį arba paskelbtų kitokį apkaltinamąjį nuosprendį.

Apeliacijų nagrinėjimai sudėtingose bylose sostinėje paprastai užtrunka apie metus.

Prislėgė ir civilinis ieškinys

Atsižvelgiant į kaltinamojo amžių bei sveikatos būklę, kaltinamajam buvo numatyta mažesnė nei vidurkis bausmė, ją atliekant atvirojoje kolonijoje. Pagal įstatymą, seriale „Giminės“ išgarsėjusiam P.Dimšai grėsė laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Teismas iš dalies tenkino civilinį artimųjų ieškinį dėl neturtinės žalos atlyginimo: sūnaus netekusiems tėvams P.Dimša turėtų sumokėti 80 tūkstančių eurų, o žuvusio dviratininko sužadėtinei Gabijai Špokaitei – 25 tūkst. eurų.

P.Dimša ir po nuosprendžio paskelbimo atkakliai tvirtina, kad nesiruošia priimti „svetimos kaltės“ ir kalėjimą niekuo gyvu nesės.

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai