Aktoriaus M.McConaughey sprendimas neskiepyti vaikų sulaukė JAV vyr. gydytojo dėmesio

Matthew McConaughey
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Amerikiečių aktorius ir prodiuseris Matthew McConaughey pats yra pasiskiepijęs, tačiau pareiškė kol kas neketinantis leisti vakcinuoti savo vaikų, nes laukia daugiau informacijos apie vakcinas. Į tokį jo pasisakymą sureagavo JAV vyriausiasis gydytojas Vivekas Murthy.

Apie skiepus nuo koronaviruso Teksaso gubernatoriaus posto šiuo metu siekiantis aktorius Matthew McConaughey pasisakė „The New York Times“ transliacijoje.

„Negaliu įpareigoti skiepyti jaunesnių vaikų. Man vis dar reikia daugiau informacijos“, – sakė aktorius, pridūręs, kad bent jau šiuo metu neketina nuo COVID-19 skiepyti savo trijų vaikų.

Aktorius M.McConaughey, kuris pats yra pasiskiepijęs, teigė, kad jis karantinavosi „stipriau“ nei jo draugai pandemijos metu ir jo šeima darėsi begalę koronaviruso testų, kad sumažintų infekcijos riziką.

Šeima: Matthew McConaughey ir Camila Alves su vaikais Livingstonu, Levi bei Vida ir aktoriaus mama Kay / Vida Press nuotrauka

Po aktoriaus Matthew McConaughey minčių apie vaikų neskiepijimą pasirodė JAV vyriausiojo gydytojo Viveko Murthy komentarai, skelbia CNN.

„Mirė daug vaikų. Deja, kalbu apie šimtus vaikų. Tūkstančiai buvo paguldyti į ligonines ir, kaip vaiko, kuris prieš kelerius metus buvo paguldytas į ligoninę dėl kitos ligos, tėtis, niekada nei vienam tėvui nelinkėčiau šios patirties“, – daktaras V.Murthy pasakojo CNN žurnalistei Erin Burnett. „COVID-19 yra pavojingas ir vaikams.“

Gydytojas, pratęsdamas mintį apie koronaviruso žalą vaikams, sakė, kad vakcinos gali padėti išvengti sunkių ligos pasekmių.

„Kai buvo testuojamos vakcinos, paaiškėjo, jog jų efektyvumas siekia daugiau nei 90 procentų. Be to, skiepai yra saugūs“, – pridėjo jis.

Spalio pabaigoje Jungtinių Valstijų sveikatos apsaugos institucijos patvirtino, kad „Pfizer-BioNTech“ vakcinos nuo koronaviruso yra tinkamos vaikams nuo penkerių metų.

Skaitykite daugiau