Aktoriaus Leonardo Pobedonoscevo patarimai, kaip turiningai ir smagiai praleisti vasarą

Leonardas Pobedonoscevas / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-06-14 14:40
Vasara – atostogų metas, kai gera išmėginti dalykus, kuriems paprastai pritrūksta laiko. Aktorius Leonardas Pobedonoscevas dalijasi patarimais, ką galima nuveikti šiltuoju metų laiku.

Keliaukite ir pažinkite savo šalį. Labai mėgstu keliauti po Lietuvą. Esame įsigiję ne pirmos jaunystės namuką ant ratų, tačiau labai juo džiaugiamės. Galima sustoti kur nori, nebaisus nei vėjas, nei kruša, tad vasarą jis – nuolatinis mūsų šeimos palydovas. Savo keliones dažniausiai derinu prie renginių, kuriuose tenka dalyvauti. Išvykų metu rekomenduoju daugiau bendrauti su vietiniais gyventojais – jie suteiks daug ir įdomios informacijos, praturtins žinių bagažą. Taip pat siūlyčiau atkreipti dėmesį į vienas po kito mūsų šalyje atidaromus modernius lankytojų centrus, kuriuose galima pamatyti įdomių galerijų, sužinoti daug vertingos informacijos, išmokti autentiškų žaidimų. 

Kokias vietas siūlyčiau aplankyti? Zarasų rajoną (seniausią ir storiausią Lietuvoje Stelmužės ąžuolą ir prie jo esančią restauruotą bažnyčią), Dzūkijos nacionalinį parką (neaplankyti Čepkelių raisto kiekvienam lietuviui turėtų būti didžiausia nuodėmė), Platelių regioną su Medvėgalio kalnu ir kitais piliakalniais (Paršežerio taką su ilgiausia šalyje kūlgrinda – pelkėje akmenimis grįstu taku, einančiu žemiau pelkės paviršiaus), pakeliauti Panemunės keliu, užlipti ant Rambyno kalno.  

TV3 nuotr.
TV3 nuotr.

Išmėginkite jėgos aitvarus. Tai labai geras būdas pamiršti visus kasdieninius rūpesčius, „pravėdinti“ ir išsivalyti galvą. Tos kelios valandos ant jūros vandens prabėga labai greitai. Išmokti valdyti jėgos aitvarą nėra lengva, reikia nemažai pastangų, tačiau patikėkite – tikrai verta! Tai tarsi narkotikas. Nesu ligonis, kuris pagalvojęs apie vėją, meta visus darbus ir lekia prie jūros, tačiau bent porą vasaros savaičių šiam pomėgiui skiriu visada.

Sudalyvaukite teminėje stovykloje. Praėjusios vasaros tikru atradimu tapo Troškūnų vienuolyne vykusi teatro stovykla. Kartu su dukra atvykau aplankyti ten vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusią mūsų mamą. Pasistatėme savo namuką kitoje vienuolyno pusėje, bet vietos bendruomenė labai greitai integravo mus į savo gyvenimą ir pamokas. Buvo ypač smagi ir netikėta patirtis. Troškūnuose kasmet vyksta labai daug festivalių ir seminarų, tad tikrai rekomenduočiau apsilankyti ir pajausti du dešimtmečius vienuolyne šeimininkaujančio klebono Sauliaus Filipavičiaus svetingumą.

Sportuokite. Ar gali būti geresnė vieta sportui kaip grynas oras? Mano aistra – bėgimas. Vasarą stengiuosi išbėgti 4-5 kartus per savaitę. Užsidedu ausines, įsijungiu savo išmaniajame bėgimui skirtą programėlę ir per valandą įveikiu apie dvyliką kilometrų. Labai mėgstu Vilniaus Vingio parką, čia daug sportuojančių žmonių, tad bėgdamas tarsi jauti bendrą ritmą. Paplūdimio tinklinis, futbolas, plaukimas, dviračiai – galimybių judėti lauke nors vežimu vežk.

Apsilankykite muzikos festivalyje. Praėjusiais metais pirmą kartą teko sudalyvauti „Bliuzo naktyse“ ir labai patiko. Šiemet ketinu apsilankyti Zaraso saloje vykstančiame muzikos ir pramogų festivalyje „Galapagai”. Man atrodo, kad kokybiškų muzikos festivalių mūsų šalyje vasaros periodu vyksta tikrai nemažai. Mane žavi ne tiek galimybė išgirsti mėgstamą grupę, kiek pati festivalių metu tvyranti atmosfera: daug laužaviečių, šurmuliuojantis palapinių miestelis, būrys bendraminčių ir įdomių žmonių. 

TV3 nuotr.
TV3 nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai