Prancūzų kino atstovai #MeToo jausmus verčia konkrečiais darbais

„The Collectif 5050x2020“ logotipas, aktorės Léa Seydoux, Lily-Rose Depp / Žmonės.lt fotomontažas
„The Collectif 5050x2020“ logotipas, aktorės Léa Seydoux, Lily-Rose Depp / Žmonės.lt fotomontažas
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-03-02 19:02
AA

Apie 300 Prancūzijos kino personų susibūrė į naują judėjimą „The Collectif 5050x2020“, kurio siekis – lyčių lygybė ir įvairovė šalies kino industrijoje.

Judėjimo sumanytoja – kino vadybininkė Bérénice Vincent.

„Metas imtis konkrečių žingsnių siekiant užtikrinti lygybę visame versle“, – teigia ji.

Bérénice Vincent / Torinofilmlab.it nuotr.
Bérénice Vincent / Torinofilmlab.it nuotr.


Ši iniciatyva – viena iš daugelio lyčių lygybės kampanijų, kurios kilo visame kino pasaulyje po skandalo dėl lytinio priekabiavimo ir smurto, jį paskatino masinės išpažintys dėl patirtos agresijos, ženklinamos grotažyme #MeToo.

Bérénice Vincent pradeda kovą sudėtingomis aplinkybėmis: Prancūzija laikėsi gana santūriai, kai pasaulį sukrėtė #MeToo šokas. Tačiau tas šokas nieko konkretaus nepagimdė, todėl svarbi šalies kino persona nori jausmus sujungti su veiksmais.

„Pradėtos diskusijos įvairiose pramonės šakose. Mūsų idėja – pozityviai pasinaudoti akimirka ir suvaldyti nelygybę bei galios demonstravimą", – sakė Bérénice Vincent.

„The Collectif 5050x2020“ veiktų kaip „veiksmų kūrimo centras“, o tai padėtų rasti būdų, kaip keisti dabartinį visuomenės mąstymą, pradėti pokyčius atitinkamose institucijose ir privačiame sektoriuje.

Į judėjimą įsitraukia režisieriai Catherine Corsini, Justine Triet, Valérie Donzelli, Virginie Despentes, Robin Campillo, Jacques Audiard, Laurent Cantet, Bertrand Bonello, Thomas Cailley ir Houda Benyamina, taip pat aktorės Léa Seydoux, Lily-Rose Depp, Clemence Poésy, Virginie Efira ir Natacha Regnier.

Lily-Rose Depp – prancūzų ikonos Vanessos Paradis dukra. O Vanessa Paradis vaidino režisieriaus Šarūno Barto filme „Šerkšnas". Lietuvoje #MeToo prasidėjo būtent nuo pastarojo režisieriaus.

Vanessa Paradis Šarūno Barto filmo „Šerkšnas“ filmavimo aikštelėje / Organizatorių nuotr.

Prisideda ir kitos kino industrijos asmenybės: prodiuserės Didar Domehri (Bang Gang , A Modern Love Story), Melita Toscan du Plantier (Eva, La Quietud), Caroline Bonmarchand (Souvenir) ir Benedicte Couvreur (Girlhood), kino sklaidos atašė Viviana Adriani; platintojai Sarah Chazelle – Jour2Fête, Michèle Halberstadt – ARP Sélection, Carole Scotta ir Caroline Benjo – pagrindinės nepriklausomos „Haut et Court“ platinimo kompanijos vadovės.


Sukurta internetinė svetainė www.5050x2020.fr, kurioje išdėstyti tikslai, dalijamasi duomenimis apie lyčių pusiausvyros sutrikimus.

Atlikto tyrimo metu suskaičiuota, kad pastaruoju metu įvairiuose vertinimo projektuose moterys sudarė 548 iš 2812 nominuotųjų, o tai 19 proc.

„Cesars" apdovanojimą laimėjo 134 moterys iš 670 pretendentų – tai 20 procentų.

Geriausio režisieriaus kategorijoje iš 219 kūrėjų buvo nominuota tik 21 moteris. Ir tik viena moteris laimėjo geriausio režisieriaus premiją – tai Tonie Marshall už juostą „Venus Beauty" 2010 m.