Aktorės Mildos Noreikaitės „influencerių“ parodija sukėlė audrą internete: taip juokinga, kad net graudu

Milda Noreikaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Milda Noreikaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-12-10 18:35
AA

„Galbūt savo video aš noriu pasakyti kad ei, pasižiūrėkime į save, pasitikrinkime, kas aplink mus vyksta, neskubėkime teisti kas gerai, o kas blogai, tiesiog pasijuokime iš savęs ir iš to, kaip gyvename. O po juoko išvados kiekvienam ateis pačios“, – šypsosi teatro ir kino aktorė Milda Noreikaitė. Jos kuriamos trumpos video parodijos užkariauja instagramą – žmonės komentuoja atpažįstantys situacijas ir negalintys sulaikyti juoko.

Mildą, vaidinančią spektakliuose, galima pamatyti įvairiuose teatruose: jaunimo, Oskaro Koršunovo, Meno forte, Meno ir mokslo laboratorijoje. Ji taip pat dirba tiek su Lietuvos, tiek su užsienio filmų kūrėjais.

„Turėjau labai įdomios patirties „Netflix“ seriale „The Last Czars“ – tai buvo įsimintinas laikas. Ką tik baigiau filmuotis švedų seriale „With One Eye Open“, kuriame teko dirbti su nuostabiais užsienio ir Lietuvos aktoriais. Lietuvoje labai laukiu pasirodant Tomo Smulkio pilno metražo filmo „Žmonės kuriuos pažįstame“ – jame dirbti buvo didelis malonumas“, – skirtingus savo vaidmenis vardija aktorė.

„Tai nėra vieno charakterio vaidmenys ir tuo džiaugiuosi, nes labai mėgstu kurti skirtingus personažus ir ieškoti naujų spalvų“, – šypteli ji.

Milda Noreikaitė „Netflix“ seriale „The Last Czars“ / Asmeninio albumo nuotr.

M.Noreikaitė pasakoja, kad aktorės profesiją pasirinko intuityviai: paauglystėje su vaikų choru dainavo Dalios Ibelhauptaitės operoje „Bohema“.

„Buvo viena įspūdinga scena: iššaunamas konfeti, pasklinda beprotiškai graži muzika... Tai taip giliai sujaudino, kad tuo metu pagalvojau: „Noriu būti čia“. Jausmas būnant scenoje taip patiko, kad pradėjau mąstyti, jog, matyt, teks tapti aktore. Scena man ir šiaip nebuvo svetima, nes mokiausi M.K.Čiurlionio menų mokykloje, bet groti visada būdavo didelis stresas, o vaidyboje, rodos, daugiau laisvės ir kvėpavimo“, – pasakoja aktorė.

Praskiesti „sunkią mišrainę“ šaukšteliu humoro

Milda atvirauja, kad komedijos, parodijos ir net tragedijos žanrai jai – artimi, o jeigu jie dar pinasi tarpusavyje – laukia įdomi kūrybinė patirtis.

„Aš manau, kad geriausia ir man labiausiai patinka, kai komedija ir tragedija susiduria kartu. Atsiranda įdomus balansas, dažniausiai ir gera draminė kombinacija. Komedija atkeliavo pas mane jau nuo pat vaikystės: greitai „pagaudavau“ tarmes, manieras, kitų žmonių charakterį bei mąstymą, tad labai dažnai tuo naudodamasi kvailiodavau –  matyt, tada ir gimė pirmieji komedijos bandymai“, – pasakoja ji.

Teatre ir kine Mildai su komedija tenka susidurti retai, todėl, prisipažįsta ji, labai šio žanro pasiilgsta ir laisvalaikiu šį poreikį bando kompensuoti.

Kino ir teatro aktorė Milda Noreikaitė (10 nuotr.)
+4

„Pradėjau kurti linksmus video ir lipti į „stand-up“ sceną. Daug juokingų idėjų sugalvodavau ir anksčiau, bet vis nedrįsdavau jų reikšti, nes turėjau kažkokį keistą nusistatymą, kad esu rimta aktorė, o juokai yra tik juokai, nors iš tiesų komiškas situacijas ir personažus kartais net sunkiau suvaidinti nei dramą.

Dabar manau, kad bet kokio žanro ar formos kūryba yra lygiai tokia pat prasminga jau vien dėl to, kad tai yra kūryba. Apskritai komedija yra kaip požiūris į gyvenimą – daug lengviau spręsti konfliktus ir problemas šiek tiek pasijuokiant iš savęs ir situacijų. Gal tai ir kokia bėgimo nuo blogų dalykų forma? Bet kai aplink mažai saulės, tiek daug sunkios informacijos ir liūdnų antraščių, visada kyla noras priešintis ir truputį praskiesti „sunkią mišrainę“ šaukšteliu humoro. Manau, tai padeda išlaikyti blaivų protą“, – šypsosi aktorė.

Ilga influencerio diena

Instagrame Milda dalijasi šmaikščiais video, kuriuose parodijuoja skirtingas gyvenimiškas situacijas ar aktualijas – 5G internetą, pokalbį su darbdaviu prašant pakelti algą, nuomonės formuotojo dieną.

Pastaroji parodija „Ilga influencerio diena“ sulaukė bene daugiausiai dėmesio ir komentarų – sekėjai komentavo, kad seniai taip gardžiai nesijuokė, o video galima lengvai atpažinti ne vieno populiaraus šių dienų „influencerio“ manieras ir „stories“ kuriamą turinį. Šis video sulaukė tūkstančių paspaudimų „patinka“ ir komentarų, juo socialiniuose tinkluose pasidalijo ne vienas žinomas žmogus.

„Kai prieš trejus metus pradėjau kurti video, negalvojau apie jokį tikslą, nelabai ką ir sekiau instagrame, tiesiog norėjau kažką kurti iš kasdienybės, nutikimų ir aplinkos. Nesiekiau parodijuoti tik „influencerių“, stengiuosi kalbėti apie žmogų apskritai“, – sako ji.

Kaip gimsta tokie video? Ar tai improvizacija, o galbūt surepetuotas kūrinys? „Kartais nėra jokios idėjos, tiesiog įjungiu kamerą ir pradedu kažką veikti ar kalbėti be jokio galutinio tikslo, o pasąmonė pati labai įdomiai sudėlioja scenarijų! Aš net tam pasiruošus nebūnu: nei pasidažiusi, nei susišukavusi, nei fone matomą kambarį sutvarkiusi.  Tiesą sakant, tokie video patys geriausi ir būna, matyt, improvizacija visada yra pats gyviausias ir veiksmingiausias kūrybos variklis“, – svarsto aktorė.

Milda pasakoja, kad kai kurių nuomonės formuotojų „stories“, turėdama laisvo laiko, mėgsta pasižiūrėti – sudomina įtraukiantis turinys, pati asmenybė, manieros, ar, juokiasi ji, kartais net pati nežino, kodėl vienas ar kitas video patraukia dėmesį.

„Instagramas tikrai yra personažų ar manierų paieškos „lobynas“ – kai ką labai smagu panaudoti kuriant personažus „stand-up“ ir teatro scenose. Dažniausiai parodijuoju kokių nors tendencijų ar keistų manierų visumą. Dar visuomet kyla klausimas, kur yra parodija, o kur jau pasityčiojimas, nes kartais ta riba būna labai plona. Kol kas tik intuityviai galiu pajausti. Yra tekę rašyti žmonėms su klausimu, ar galiu jus parodijuoti, bet jau vien tai, kad to klausiu, rodo, jog viduje jaučiu, kad to žmogaus „liesti“ nereikėtų“, – atvirauja Milda.

Instagrame aktorė sako pastebinti tą keistą norą vaizduoti tobulą gyvenimą – galbūt tai irgi buvo viena iš paskatų kurti parodijuojančius video, parodant, kad iš tiesų tas tobulumo siekis kartais gali atrodyti netgi šiek tiek tragikomiškas.

„Net jeigu žmogus savo paskyroje teigia, kad „būkime netobuli!“, dažnai tai būna tiesiog dar viena tobulumo idėja. „Būkime truputį netobuli ir kalbėkime apie tai tam, kad būtume tobulesni“. Daug spaudimo būti labai veikliam ir nuolat tobulėti, ir tada tas sekėjas pasijunta kažkoks nevykęs, kažkoks netoks. Gal savo video aš kažkur giliai noriu pasakyti, kad ei, pasižiūrėkime į save, pasitikrinkime, kas aplink mus vyksta, neskubėkime teisti, kas gerai, o kas blogai, tiesiog pasijuokime iš savęs ir iš to, kaip gyvename. O po juoko išvados kiekvienam ateis pačios“, – šypsosi M.Noreikaitė.