Aktorės Eglės Jackaitės įspūdžiai iš Maldyvų: plaukiojo su rykliais, lankė gamtos stebuklus ir mėgavosi šiluma

Eglė Jackaitė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Kodėl Maldyvai? Pasirinkimų sąrašas šiuo visam pasauliui sudėtingu laikotarpiu nebuvo itin platus. Norėjosi saulės, šilto vandenyno, prieinamos kainos ir, žinoma – pabūvoti dar niekada nelankytoje pasaulio vietoje“, – sugrįžusi iš egzotiškos kelionės įspūdžiais su Žmonės.lt dalijasi aktorė Eglė Jackaitė (46).

Kartu su bičiule į Maldyvus sausio pabaigoje išvykusi teatro ir kino aktorė iš ten sugrįžo ne tik kupina įspūdžių, bet ir rekomendacijų.

„Maldyvai – svajonių salynas. Beje, ne taip, kaip kažkada, mažai kam prieinamas ir labai brangus, o priešingai – dabar kainos išties nesikandžioja. Kai visame pasaulyje pandemija, net sunku patikėti, kad Maldyvuose – taip saugu. Vos atvykę ten, pasijutome lyg kažkas mus perkėlė į kitą realybę, į šviesų, šiltą, draugišką, džiaugsmingą, ramų ir saugų pasaulį”, – sako vasario 2-ąją iš saulėto krašto parvykusi žinoma moteris.

Kelionėse patiriami įspūdžiai Eglei – brangiausias turtas, nepamirštamas bei neįkainojamas. Ji jau metus iš Lietuvos nebuvo niekur kojos iškėlusi, tačiau, pasitaikius progai išvykti į Maldyvus, nuprendė nedvejoti. Juk egzotiškame krašte dabar kur kas saugiau nei Lietuvoje.

Eglė Jackaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Pasitiko geri bičiuliai

E.Jackaitė pasakoja, kad keliauti jai pasirodė saugu. Visur buvo laikomasi nustatytų taisyklių, viskas sterilu, dezinfekuojama.

„Skrendant į Maldyvus gal kiek ir nustebino absoliučiai pilni lėktuvai, na, bet visi dėvėjo kaukes, buvo atlikę privalomus testus. Beje, grįžtant namo – testai buvo taipogi privalomi. Atvykusios turistų matėme nemažai, tarp jų – ir lietuvių. Mus Maldyvuose pasitiko ten šiuo metu esantys mylimi bičiuliai – kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius bei Elvina, kuri ten su savo draugu Naabi gyvena jau 6 metus ir turi savo verslą, viešbutuką.“

Eglė prisipažįsta, kad vos apsilankiusi Mafuši saloje, nustebo – žmonės lauke vaikščiojo be kaukių, nebuvo justi baimės.

Eglė Jackaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Ten tiek laimės ir laisvės daug! Visa grupelė draugų plaukėme į Smėlio kopą, tai – atvirame vandenyne esanti natūrali kopa, kur išsilaipinę šėliojome, klausėmės muzikos, šokome, vakarojome. Saulei nusileidus, sulipę į šiltą vandenyną jaukiai šnekučiavomės, grožėjomės staiga sutemusiu dangumi ir jame ryškiai spindinčiu mėnuliu“, – prisiminimais dalijasi aktorė.

„Vanduo pakilo, kopa pasidarė mažytė – toks keistas jausmas. Ten gyvenantys bičiuliai pasakojo, kad vandenynas kaskart banguoja ir pulsuoja naujai – kitą dieną tos kopos nebėra, o gamta ir toliau maloniai stebina kitoje vandenyno vietoje.“

Eglė Jackaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Viena įsimintiniausių pramogų – plaukiojimas su rykliais ir delfinais

Eglė sako, kad jau seniai buvo girdėjusi daug gražių žodžių apie egzotiškąjį salyną, galiausiai jai teko puiki proga tomis kalbomis įsitikinti.

„Ten absoliučiai viskas nuostabu. Kokios spalvos, kokie saulėlydžiai, koks šiltas ir gražus Indijos vandenynas. O vaisiai – mangai, papajos, kokosai ir jų pienas – tiesiog tirpo burnoje. Būnant ten, regis, sustojo laikas, atrodė, jog esu sapne. Turėjome ir kitokių patirčių, aš iki šiol niekada nesu žvejojusi, o pirmą kartą tą padaryti pabandžiau leidžiantis saulei, atvirame Indijos vandenyne.“

Didžiulį įspūdį aktorei paliko ir nardymas bei plaukiojimas su delfinais bei rykliais.

„Aš iš tikrųjų šokinėjau iš laivo į vandenį, plaukiojau šalia delfinų ir su rykliais.  Pradžioje aplankė natūrali reakcija – baimė. Bet tik pirmąją akimirką. Išvydusi,  kokie rykliai dideli ir kiek jų daug, jaučiausi keistai. Jie juk prie tavęs praplaukdami prisiliečia. Nepaisant pirmųjų pojūčių, vėliau aplankė palaima, nuostaba ir gėrėjimasis. Absoliuti pilnatvė. Supratau, kad visa yra viena ir nedaloma. Visi mes esame Dievo kūriniai ir kaip gera, kad draugiški vieni kitiems. Tai patirti, suvokti, priimti – stebuklas. Ten buvau tik 10 dienų, o įspūdžiai ir prisiminimai, neabejoju, mane šildys visą gyvenimą“, – sako Eglė.

Eglė Jackaitė su bičiuliais / Asmeninio archyvo nuotr.

Kalbėdama apie šią kelionę ji su šypsena pacituoja mėgstamo rašytojo P.Coelho žodžius: „Ir kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą.“

„Sutinku su šio autoriaus žodžiais. Svajonės pildosi. Ši kelionė netikėta ir ilgai neplanuota, bet atnešusi tiek daug džiaugsmo. Niekas nevyksta atsitiktinai“, – įsitikinusi aktorė.

Eglės Jackaitės atostogos Maldyvuose (21 nuotr.)
+15
Skaitykite daugiau