Laukia vestuvės: aktorė Valda Bičkutė susižadėjo su Mindaugu Valiuku

Valda Bičkutė ir Mindaugas Valiukas
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Aktorė Valda Bičkutė (37) susižadėjo su mylimuoju – poetu, dramaturgu Mindaugu Valiuku (41). Portalui Žmonės.lt moteris pasakojo, kad tai įvyko penktadienį. Pirmieji sužinojo poros artimieji. Dar tą pačią naktį Valda seseriai nusiuntė žiedo nuotrauką.

„Iki šiol neįsivaizdavau šios akimirkos“, – prisipažįsta aktorė. Mindaugas jai pasipiršo po vakarienės mieste. Valda sako iškart pajutusi stipresnį širdies plakimą – juk ne kiekvieną dieną mylimas vyras priklaupia ant vieno kelio.

„Šiek tiek sutrikau, labai džiaugiausi. Ėmiau juoktis kaip susijaudinusios moterys dažniausiai daro“, – pasakojo aktorė.

Apie sužadėtuves artimiausiems žmonėms pranešę dar penktadienį, Valda su Mindaugu šiek tiek dvejojo, ar šia žinia pasidalyti viešai.

„Dvi dienas pasidžiaugėme kartu, o vėliau pagalvojau – kam čia slėpti. Daugiausiai klausimų sulaukiau iš draugų. Visi kamantinėjo apie vestuves. Kol kas tikslios datos numatę dar neturime, tačiau netrukus viską planuosime.“

Mindaugas, prieš žengdamas svarbų žingsnį, nejautė nei lašelio jaudulio. Jis pasakojo buvęs tikras dėl savo sprendimo.

Po penktadienį įvykusių sužadėtuvių, dar tą pačią naktį savo laime ir žiedo nuotrauką Valda pasidalijo su seserimi.

Valda Bičkutė ir Mindaugas Valiukas / Naglio Bieranco (FOTOGENIJAI) nuotr.

Prieš keletą mėnesių pora apie savo jausmus atvirai kalbėjosi su žurnalu „Žmonės“.

Dirbate kartu nuo pernai pavasario. O kada jausmas spragtelėjo širdyse?

Mindaugas: Jau buvo vėlyvas ruduo, beveik žiema. Beje, labai tiksliai žinome datą.

Valda: Nes viskas apsivertė aukštyn kojom per dvi dienas! Tiesa, Mindaugas dar kiek anksčiau buvo užsiminęs apie savo jausmus. Man tai buvo visiškai netikėta, todėl kone anekdotinė situacija išėjo: geras draugas pirmą kartą atsiunčia žinutę su širdute, o tu rašai jam – „Gal tu išgėręs?“ Nuo to laiko praėjo dar pora mėnesių, kol atėjo tokia diena, kai tiesiog nebeišsiskyrėme.

Kas staiga įvyksta, kad draugai vienas į kitą ima žiūrėti nebe kaip į draugus?

Valda: Mano požiūrį pakeitė Mindaugo žvilgsnis į mane – kaip vyro į moterį. Tada ir aš netikėtai tarsi visai kitą žmogų pamačiau. Dar tas virpulys, kai staiga nebesupranti, ar čia tas pats žmogus, ar kitas?.. Nebesupranti, kas su tavimi darosi, kad staiga pradėjai kuklintis ir net akių nedrįsti pakelti...

Mindaugas: Manyje tie jausmai gal ir labai seniai brendo, bet aš turėjau šeimą ir tikrai negalėjau sau daug ko leisti. O kai jau buvau pasiruošęs skirtis, tada išdrįsau prabilti apie savo jausmus Valdai.

Valda: Jei rimtai, tai viską nulėmė oras. Aš turėjau važiuoti į Panevėžį, į spektaklį, o iš ten – į Telšius. Panevėžio truputį bijau, nes prieš kelerius metus man ten buvo įvykusi rimta avarija. Ir dar lyg tyčia prieš pat kelionę baisi pūga užėjo, žemė su dangumi maišėsi... „Aš tavęs vienos neišleisiu. Matau, kad akys stulpu jau... Aš vairuosiu į Panevėžį“, – pareiškė Mindaugas. Po spektaklio nuvažiavome į Telšius, tiesiai pas mano tėvus. Nuo tos dienos ir nebesiskyrėme. Jei ne tas oras, nežinia, kiek dar būtume mąstę, nesiryžę... Kai Mindaugas prabilo apie savo jausmus ir pradėjo elgtis taip, kaip elgiasi vyras su moterimi, manyje viskas irgi persimainė ir atsiliepė į jo jausmą. Pabudo moters žvilgsnis į jį, kaip į vyrą, o nebe draugą. Aktorė ir poetas – kas gali būti gražiau?

Įsivaizduoju, pamiltų poetas paprastą merginą – kiek romantiškų eilių galėtų jai pričiulbėti... O Valda pati gali kalbėti eilėmis. Kokia gi jūsų romantika?

Mindaugas: Aš labai retai skaitau romantiškus eilėraščius.

Valda: Na, nesakyk... Visada naujiems pažįstamiems girdavausi, kad turiu bičiulį poetą, kuris parašė patį gražiausią ir patį trumpiausią meilės eilėraštį. Jis vadinasi:

MYLINTI BITĖ

Tik tau

tau vienam

įgelčiau ir

mirčiau.

Argi ne romantiška?

Mindaugas: Labai seniai esu dar vieną eilėraštį parašęs:

Nedūsauk

sako mylimoji

nedūsauju

aš taip kvėpuoju.

Tik dabar suprantu, apie ką jis. Bet kad per saldu nepasidarytų, man patinka romantiką pakeisti juodu humoru. Arba juodu seksu (juokiasi).

Valda: Mane be galo žavi Mindaugo humoro jausmas. Scenoje jis duoda gero džiazo su tikrai pačiais ekstremaliausiais tekstais.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Valda Bičkutė

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Valda Bičkutė

Ar teisybė, kad poetas gerą eilėraštį gali sukurti tik tada, kai kenčia, o ne kai yra laimingai įsimylėjęs?

Mindaugas: Stereotipas. Nors šviesaus atminimo mūsų mokytojas Valdemaras Kukulas irgi sakydavo, kad nereikia rašyti poezijos tada, kai esi įsimylėjęs, nes nelieka kritiškumo. Pasiduodi emocijai, o tekstas dėl to nukenčia.

Valda: Tas pats stereotipas dažnai taikomas ir aktoriams, bet poeto girtuoklio ar aktoriaus – bohemos atstovo laikai pasibaigė. Dabar – kitas laikmetis, kita energetika. Apskritai manau, kad tik tai, kas gimsta iš šviesos ir meilės, yra aktualu ir patrauklu.

Mindaugas: Galiu pasakyti, kad dabar tekstų apie meilę mano galvoje tikrai padaugėjo. Neseniai net gimė toks trumputis eilėraštis:

AŠ BE GALVOS

Kai

tavo

galva

man

ant

peties.

Skaitykite daugiau