Aktorė Valda Bičkutė mini 40-ąjį gimtadienį: „Labiau už šventimą noriu tiesiog išsimiegoti“

Aktorė Valda Bičkutė su vyru Mindaugu ir dukra Marija bei scenoje
Autorius: Birutė Šarakojytė
Publikuota: 2020-10-25 11:01
„Artimiesiems sakau, kad geriausia šventė man būtų nepertraukiamas dviejų parų miegas“, – juokiasi kino ir teatro aktorė Valda Bičkutė, spalio 25-ąją mininti gražią sukaktį – 40 metų jubiliejų. Metų pradžioje sulaukusi pirmagimės dukros Marijos ji įsisuko į iki šiol nepatirtą rutiną, kurioje netrūksta ir bemiegių naktų. Vis dėlto čia pat patikina – dukra buvo geriausia dovana ir šie metai, nepaisant sudėtingų aplinkybių, buvo vieni prasmingiausių.

Valda šypsosi, kad keturiasdešimtmečio jai dar visai nesinori vadinti jubiliejumi, o ir šiaip sako gimtadienių pernelyg nesureikšminanti.

„Aš mąstau taip – jeigu nori kažką skaniau suvalgyti, gali bet kurią dieną pasilepinti, jeigu nori su kažkuo susitikti – tam irgi yra visos galimybės. Kiekvieną dieną reikėtų gyventi taip, lyg būtų gimtadienis: valgyti tai, ką mėgsti, bendrauti su artimaisiais, susitikti su draugais. Tam nereikia laukti ypatingų progų“, – įsitikinusi V.Bičkutė.

Gimtadienio išvakarėse ji gimtuosiuose Telšiuose vaidino spektalyje „Spalvuotu guzikieliu rožončios“. Aktorė svarsto, kad geresnio gimtadienio, negu scenoje – sunkiai beįsivaizduotų.

„Man didžiausias džiaugsmas, jei per gimtadienį tenka vaidinti spektaklyje – daug metų taip ir sutapdavo. Nereikėdavo sukti galvos dėl jokio šventimo – po spektaklio pasilikdavome teatre, kartais dar prisijungdavo ir nevaidinusių bičiulių. Toks šventimas man pats mieliausias – spontaniškas, jaukus, neįpareigojantis“, – Žmonės.lt pasakoja Valda.

Valda Bičkutė / Gretos Skaraitienės nuotr.
Valda Bičkutė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Metas plėšytiems džinsams?

Daugelis gimtadienio neįsivaizduoja be dovanų – paklausta apie jas pašnekovė šypsosi, kad artimieji kurį laiką klausinėjo, kuo galėtų nudžiuginti, tad šiuo metu nepigius aktorystės tobulinimosi kursus lankanti Valda prasitarė, kad jų indėlis į šį dalyką būtų prasmingas ir naudingas.

„O šiaip gal nuskambės nuobodžiai, bet juk svarbiausia – šiluma, dėmesys bei buvimas kartu, o jau tos dovanos – bus ar ne, tikrai nebesvarbu“, – patikina.

Valda juokiasi, kad vis dėlto sulaukė ir vienos išankstinės staigmenos – prieš kurį laiką jos adresu buvo atsiųsti plėšyti blukinti džinsai.

„Jokio prierašo – nei kas, nei iš kur siuntė – nebuvo, bet nurodytas tikslus mano adresas, vardas ir pavardė, tai turbūt tikrai man, nors iš pradžių pamaniau, kad čia bus įsivėlusi kažkokia klaida. Sakyčiau, tokia simbolinė dovanėlė – plėšyti, gal net kiek paaugliški džinsai. Galbūt 40-metis yra pats metas tokiems?“, – juokiasi aktorė.

Valda Bičkutė
Valda Bičkutė

Motinystė išmokė naujų scenarijų

Sausį Valda kartu su vyru Mindaugu Valiuku susilaukė dukros Marijos – mergaitės gimimas apvertė aktorės gyvenimą aukštyn kojomis. Iki tol nepatirta rutina, naujos pareigos ir atsakomybės – Valda neslepia, kad būta visko.

„Bet geresnio laiko aktorei auginti vaiką turbūt sunku būtų surasti, – šypteli ji, turėdama omenyje ištikusią pasaulinę pandemiją ir su ja pavasarį paskelbtą karantiną. – Kartais jausdavausi ir dar tebesijaučiu kaip kokiame fantastiniame filme. Džiaugiuosi, kad kažkiek pavyko sugrįžti į sceną – tai realybė, kurią pažįstu, kurioje jaučiuosi gerai.“

Pavasarį laikinai sustoję darbai leido susikoncentruoti į dukros auginimą ir „nebesiplėšyti“ – Valda neslepia, kad aktorei išeiti auginti vaiką dvejus metus būtų per didelė prabanga. Dabar mažylė jau puikiai lieka su tėčiu ar močiute, o jeigu spektaklis būna kitame mieste, dukrą tebemaitinanti aktorė ją vežasi kartu – čia vėlgi padeda kartu keliaujanti močiutė.

Valda Bičkutė spektaklyje „Madagaskaras“ / D. Matvejevo nuotr.
Valda Bičkutė spektaklyje „Madagaskaras“ / D. Matvejevo nuotr.

„Taigi šiemet gimtadienis kitoks dar ir todėl, kad šeimoje atsirado dukra – ji dauguma planų pakoreguoja kita linkme, kas yra normalu, kol vaikas toks mažas. Nesinori papildomo šurmulio, o ir šiaip labiau už šventimą šiuo metu norėčiau tiesiog išsimiegoti“, – šypteli Valda.

Nenuostabu, kad auginant mažą vaiką šis noras ištinka daugelį mamų – motinystę ir karjerą derinanti aktorė teigia besidžiaugianti abejomis pareigomis – su visais to džiaugsmais ir iššūkiais.

„Kiekviena diena su dukra būna pilna atradimų, kurie sukelia daug laimės, tačiau šalia to esama ir nemažai nuovargio. Vis dėlto svarbiausia, kad ji auga sveika, tad nieko daugiau norėti turbūt ir negalėčiau. Be to, turiu artimųjų pagalbą, palaikymą“, – atvirauja aktorė.

Valda Bičkutė su dukra / Mindaugo Valiuko nuotr.
Valda Bičkutė su dukra / Mindaugo Valiuko nuotr.

Valdos sesuo Vaida augina nepilnu mėnesiu už Mariją jaunesnę dukrą Ugnę: rugpjūčio pabaigoje Valda su vyru Mindaugu tapo jos krikštatėviais, o Vaida su vyru Roku – Marijos, tad seserims šis motinystės laikas – išties ypatingas.

„Kažkada šį etapą turbūt prisiminsime su nostalgija, sakysime, jog tai buvo rojaus dienos“, – šypteli.

Valdos Bičkutės ir Mindaugo Valiuko dukters Marijos krikštynų akimirka/ Sigos Gailiuvienės nuotr.
Valdos Bičkutės ir Mindaugo Valiuko dukters Marijos krikštynų akimirka/ Sigos Gailiuvienės nuotr.

Paklausta apie svajones kitiems metams, Valda ilgai negalvoja: „Svajoju apie tą laiką, kai su dukra jau galėsiu pasikalbėti – širdis tirpsta nuo tos minties. Taip pat labai nekantrauju, kada ji pradės vaikščioti – šie ir panašūs ateityje laukiantys pokyčiai atrodo kažkas stebuklingo. Žinoma, tikiuosi ir pilno grįžimo į darbus, į sceną.“

„O šiaip mums visiems linkiu įdomių, prasmingų ir darbingų dienų, o ir apskritai daugiau tvarkos pasaulyje“, – baigdama pokalbį priduria V.Bičkutė.

Naujausi straipsniai