Aktorė Valda Bičkutė apie „Loftas Fest“ kino programą: „Viktorija“ įtrauks ir lengvai nepaleis

Valda Bičkutė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-08-13 07:13
Rugpjūčio 28-30 d. Vilniuje vyksiantis miesto festivalis „Loftas Fest“ ruošia specialią programą kinomanams. Industrinėje festivalio erdvėje įsikurs kino teatras po atviru dangumi.
Stop kadras
Stop kadras

Čia bus parodytos keturios išankstinės europietiškų filmų premjeros, vyks dokumentikos, retrospektyvų ir trumpo metro filmų peržiūros. Festivalio kino erdvę ruošia „Loftas Fest“ draugai kino teatras „Pasaka“. Kino programą nemokamai lankyti galės visi, turintieji bilietą į „Loftas Fest“.

Filmo-prizininko premjera

Pasak kino teatro „Pasaka“ vadovės Gretos Akcijonaitės, „Loftas Fest“ kino premjeros – keturi skirtingi, tačiau kiekvienas savaip įvairiaspalvę miesto kultūrą ir skirtingus jos veidus atskleidžiantys filmai. Vienas jų – visą kolekciją Europos kino apdovanojimų pelnęs vokiečių režisieriaus Sebastiano Schipperio trileris „Viktorija“ (2015 m.)., kino teatrus pasieksiantis tik šį rudenį.

„Įtrauks, primins jaunystės šėliones ir lengvai nepaleis“, – intriguoja mūsų pakalbinta aktorė Valda Bičkutė, pristatydama „Viktoriją“.

„Tai ypač stiprus, įtaigus, įtraukiantis į savo pasaulį filmas. „Viktorija“ priverčia galvoti, kas būtų, jei į tokią iš pirmo žvilgsnio įprastą situaciją patekčiau aš pati. Linksmybės, nekalta pažintis ir nenuspėjamai pasisukusi naktis... Nesinori atskleisti visko, tačiau pabaiga gal būti mirtinai pavojinga”, – įspūdžiais apie filmą dalijasi V. Bičkutė.

Stop kadras
Stop kadras

Pavojingas nuotykis mieste

Į svajonių miestą Berlyną atvykusi jauna ispanė Viktorija eidama iš techno muzikos klubo sutinka vaikiną, pravarde Saulė, ir jo draugus. Linksmai nusiteikę vaikinai prižada jai parodyti tikrąjį Berlyną. Viktorijos ir Saulės flirtas, muzika, alkoholis, miesto stogai po žvaigždėtu dangumi – smagiai prasidėjęs nuotykis netikėtai perauga į pašėlusią, nekontroliuojamą ir labai pavojingą naktį.

Vienu kadru 22 lokacijose nufilmuotas įtempto siužeto filmas – puikiai sutiktas ir įvertintas ne viename kino festivalyje. Šiųmečiame „Kino pavasaryje“ tarptautinė žiuri „Viktoriją“ pripažino geriausiu „Baltijos žvilgsnio“ programos filmu. Berlyno kino festivalyje S. Schipperio juosta apdovanota publikos simpatijų prizu ir Sidabriniu lokiu už filmo operatoriaus darbą, o Vokietijos kino apdovanojimuose pelnė net šešiais Lolos statulėles: geriausias filmas, geriausias režisierius, geriausia aktorė, geriausias aktorius, geriausias operatoriaus darbas ir geriausia muzika, kurta kompozitoriaus ir pianisto Nilso Frahmo.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai