Aktorė Laura Dern parodė, kad gyvenimo vidurdienis gali būti seksualus ir kerintis

Laura Dern / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-01 09:15
Nuostata, kad po keturiasdešimties gyvenimo ir vaidmenų Holivude nėra, beviltiškai paseno. Laura DERN (50) – dar vienas pavyzdys, įtikinantis, kad gyvenimo vidurdienis gali būti seksualus, kerintis ir paklausus.

Seksualus – pirmiausia kalbant apie asmeninį gyvenimą: neseniai pasitvirtino gandai, kad aktorė susitikinėja su dvylika metų jaunesniu buvusiu NBA krepšininku Baronu Davisu (38). Fotografai įamžino įsimylėjėlius, išeinančius iš „Beverly Hills“ viešbučio, kur jiedu mėgavosi vakariene, šnekučiavosi, kikeno ir neslėpė šiltų jausmų.

Panašiai, kaip ir kita garsi bendraamžė Robin Wright, išgyvenanti fantastišką karjeros renesansą (ir taip pat besirenkanti jaunesnius kavalierius, pastaruoju metu tai – Clement’as Giraudet, „Saint Laurent“ mados namų viešųjų ryšių vadybininkas, atsakingas už ryšius su svarbiais klientais), Laura Dern soti bendraamžių garbintojų. Juolab dramatiškų romanų (įvairiais periodais Dern susitikinėjo su tokiais sudėtingais vyrais kaip Nicolas Cage’as (53), Jeffas Goldblumas (65), Billy Bobas Thorntonas (62)) Lauros gyvenime netrūko, o su muzikantu Benu Harperiu (48) ji net buvo aštuonerius metus susituokusi ir susilaukė dviejų vaikų – sūnaus Ellery (16) bei dukters Jayos (16).

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Kalbant apie karjerą – pastarųjų metų Dern projektų sąrašas įspūdingas: serialo „Tvin Pyksas“ tęsinys (vaidina agento Deilo Kuperio sekretorę Dajaną Evans), populiarusis „Nekaltas melas“ (už darbą šiame seriale pelnė pirmąjį „Emmy“), „Netflix“ komedija „Nepalaužiamoji Kimi Šmit“, mokslinės fantastikos drama „Susimažinimas“... Ir, nors ir ne itin didelis, tačiau tikrai vienas svarbiausių pastarojo meto darbų – vaidmuo filme „Žvaigždžių karai. Paskutinis džedajus“.

Antra vertus, mažiau ir negalima tikėtis iš aktorės, išgarsėjusios kultiniuose Davido Lyncho filmuose ir dirbusios su Stevenu Spielbergu bei Robertu Altmanu. Juolab kad Laura Dern gimusi nepaprastoje šeimoje – jos tėvai Diane Ladd ir Bruce’as Dernas pripažinti savo kartos aktoriai (simboliška, jog Laura buvo pradėta, kai Diane ir Bruce’as kartu filmavosi juostoje „Laukiniai angelai“). Dern genealoginis medis apskritai galingas: jame esama rašytojų, poetų ir politikų – kas gali paaiškinti ir pačios Lauros aistrą šiai veiklai ir aktyvią politinę poziciją.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kaip ir daugelis Holivudo žvaigždžių, ji kategoriškai stoja prieš prezidentą Donaldą Trumpą, o vienas didžiausių jos siekių – kad jis dingų iš Baltųjų rūmų, nebaigęs pirmosios kadencijos.

Turbūt nereikia sakyti, kad kovą Dern dalyvavo feminisčių protesto žygyje prieš rinkimus, ir savo „Žvaigždžių karų“ heroję, viceadmirolę Admilyn Holdo, taip pat traktuoja kaip moterų pozicijos, teisių ir galios gynėją.

Holdo – naujas personažas, atsiradęs legendiniame cikle režisieriaus Riano Johnsono valia. Ir ne visai tipiškas: grimuotojai nepaslėpė Dern raukšlių ir amžiaus, nepavertė jos platinine blondine, o kostiumų dizaineriai ją aprengė ne seksualiais odiniais šarvais, o ruda suknele. Iš klasikinių Holivudo atributų, privalomų žvaigždei, – tik ideali figūra, kurią Dern išsaugojo. O štai dėl veido – Laura iš tų aktorių, kurios atsisako grožio chirurgų paslaugų.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Kino legenda sako, jog kadaise, jaunystėje, tokį patarimą jai davęs Spielbergas. Aktorė prisimena, kad kai jai buvo dvidešimt penkeri, baigdamas filmuoti „Juros periodo parką“ režisierius pasakė: „Praeis metai ir žmonės ims sakyti, kad privalai ką nors daryti su savo veidu. Niekada jo neliesk. Tavo veidas – idealus: moteriškas ir emocingas.“ Išties per daugiau nei 40 karjeros metų (Laura debiutavo šešerių, o septynerių suvaidino garsiojo Martino Scorsese juostoje „Alisa čia negyvena“), Dern, be abejonės, keitėsi, tačiau iki šiol jos bruožai – charakteringi, atpažįstami, gyvi. Ir aktorė neketina nei keistis, nei keisti situacijos, net jei to reikalautų režisierius: „Darydama karjerą noriu likti žmogumi. Žinodama silpnąsias savo savybes ir suvokdama moteriškumą, visada esi nuostabi. Metams bėgant jautiesi vis geriau savo kailyje ir išmoksti labiau pasitikėti savimi. Tai nuostabus jausmas. Tikiuosi, ir mane supantys žmonės vertina išmintį, kuri lydi brandą. Tai labai seksualu, kai nesuki galvos dėl to, kiekgi tau metų. Tačiau šito negali suprasti, kai esi dvidešimties.“

Laura Dern šiandien nesirūpina, kad jai pritrūks vaidmenų (ką patvirtina ir nauji projektai). Juk Holivudas pamažu keičiasi, ir brandžios aktorės, tokios kaip Julianne Moore, Michelle Pfeiffer, Meryl Streep, Helen Mirren, nestokoja darbo. O jei Amerikos režisieriai nieko nebesiūlys, Laura sako visada galinti persikelti į Europą, kur kino žmonių negąsdina senstančios aktorės. „Moterys išvis pernelyg tiki primesta nuostata, jog turi kažkokią mistinį galiojimo terminą, kuriam pasibaigus ima ir... sugenda. Kol jos pačios žais pagal tokias taisykles, situacija nepasikeis“, – įsitikinusi aktorė.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Naujausi straipsniai