Aktorė Keira Knightley neleidžia dukrai žiūrėti „Walt Disney“ filmukų

Keira Knightley / „Scanpix“ nuotr. / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-09 13:17
Vaidinusi aristokrates ir princeses Keira KNIGHTLEY (33) neleidžia dukrai Eddie (3) žiūrėti „Walt Disney“ sukurtų „Undinėlės“ ir „Pelenės“, mat šių pasakų siužetai neatitinka nūdienos feminizmo vertybių.

Tai ji pareiškė Ellen DeGeneres šou. Atrodo, kad aktorė nejuokauja, nors ir ne visai tiksliai prisimena turinį – Pelenės istorija, anot jos, pasakoja apie tai, kaip herojė laukia, kol turtingas vaikinas ateis ir išgelbės, o pasirūpinti savimi turėtų pati. 

Keira Knightley / „Scanpix“ nuotr.
Keira Knightley / „Scanpix“ nuotr.

Undinėlė aukoja balsą dėl princo – bet nevalia atiduoti savo balso vyrui, aiškino aktorė, pati neseniai nusifilmavusi „Walt Disney“ naujame projekte „Spragtukas ir keturios karalystės“. Beje, nei apie šią juostą, nei apie Keiros vaidybą netrūksta skeptiškų nuomonių – kodėl nepaironizavus, kad ji, kaip tikra feministė, sutiko filmuotis norėdama iš vidaus sugriauti „seksistinį vyrų projektą“. Galbūt žvaigždė, kurios turtas vertas beveik 40 milijonų eurų, gali sau leisti ir taip parodyti principus?

Keira Knightley / „Scanpix“ nuotr.
Keira Knightley / „Scanpix“ nuotr.

Keira – išties naujoji feminizmo pranašė, išvaizda panaši į elfę, tobulai nešiojanti „Chanel“ sukneles ir papuošalus, bet arši ir nesutaikoma. Ir, be abejo, pripažinta profesionalė – kitas naujas jos filmas, prancūzų rašytojos Sidonie-Gabrielle Colette biografija „Koletė“, vertinamas puikiai. Daug tikimasi ir iš pavasarį pasirodančios karinės dramos „The Aftermath“ („Pasekmės“). Tiesiog ši trapi moteris turi aiškų tikslą – nori, kad jos dukra gyventų teisingesniame pasaulyje.

Jos ginklas – visiškas atvirumas. Neseniai ji papasakojo, kaip prieš dešimt metų, žengdama pirmuosius šlovės žingsnius, susidūrė su neapykanta moterims. Ją skleidė ne kas kitas, o paparacai, persekioję filmų „Smūgiuok kaip Bekhamas“ ir „Tegyvuoja meilė“ žvaigždę. Keirai prireikė metų pertraukos, kad įveiktų tokio elgesio sukeltą neurozę. „Išeiti iš namų prilygo žingsniui į karo lauką. Mane nuolat lydėjo 20 viskam pasiryžusių vyrukų. Jie rėkė ir vadino kale – už nesusivaldžiusios žvaigždės nuotrauką mokama brangiau. Agresija tvyrojo ore.“

Filmas „Spragtukas ir keturios karalystės“
Filmas „Spragtukas ir keturios karalystės“

Aktorei ir vėliau reikėjo specialistų pagalbos: 2008 metais, jau būdama patyrusi žvaigždė, ji ryžosi miego terapijai. Taip pavyko įveikti panikos priepuolius ir pasirodyti ant BAFTA raudono kilimo – buvo nominuota už vaidmenį juostoje „Atpirkimas“.

Ji griauna šventus naujosios mitologijos pamatus: girdi, nėštumas – ne liga, o pagimdyti – tik kiek sudėtingiau, nei suvaikščioti į prekybos centrą. Neseniai pasirodžiusios knygos „Feminists Don’t Wear Pink“ („Feministės nedėvi rožinės“) įžangoje Keira priekaištauja net pačiai Kembridžo hercogienei Catherine už apgaulę – juk pozuodama fotografams kelios valandos po kūdikio gimimo ji slepia kruviną ir dejonių kupiną realybę. Aktorė drastiškai aprašo savąjį gimdymą ir pasakoja, kaip einant Klarkenvelo keliu Londone jai nubėgo vandenys ir mėgstamiausi bateliai buvo šlapi ir lipnūs nuo amniono skysčio.

Keira Knightley su vyru Jamesu Rightonu, dukra Edie ir mama Sharman Macdonald / Vida Press nuotr.
Keira Knightley su vyru Jamesu Rightonu, dukra Edie ir mama Sharman Macdonald / Vida Press nuotr.

„Aš pamenu š...s, vėmalus, kraują, siūles. Prisimenu gimdymą kaip kovos lauką. Kovos, kurioje išgyvenau. Ir tai aš – silpnoji lytis? O jūs?“ – nešykšti fiziologinių detalių Knightley. Hormonų šėlsmas varė iš proto – tyliosios audros buvo dar baisiau nei atvira kova.

Tik keista, kad siekdama apginti visas gimdančias moteris Keira užsipuola vieną – hercogienę. Gal tai kiek asmeniška, nes pati aktorė pagimdė dukrą Eddie dieną anksčiau, nei Catherine susilaukė antrojo kūdikio – princesės Charlotte. Keira prisimena per televiziją žiūrėjusi, kaip princo Williamo žmona palieka ligoninę – su idealiu makiažu ir aukštakulniais, atrodydama tokia, kokią pasaulis norėjo ją matyti.

Įdomu tik, koks indėlis auginant mažąją Eddie tenka jos tėvui muzikantui Jamesui Rightonui (35)? Galbūt – išmokyti populiaraus keiksmažodžio fuck? Keira noriai pasakoja žurnalistams, kad mergytė šitaip pakomentavo prezidento Donaldo Trumpo pergalę 2016 metų rinkimuose... 

Naujausi straipsniai