Aktorė Kaya Scodelario sulaukė savo valandos: pasiekė karjeros piką

Kaya Scodelario / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-11 08:00
Aktorė Kaya Scodelario (27) sulaukė savo valandos: atliko pagrindinį vaidmenį filme „Plėšrūnai“, filmuojasi seriale, kuris jai labai patinka, tapo „Cartier“ reklamos veidu.

Iki šiol jai daugiausia teko įkūnyti žmonas, drauges ar išvis bebalsius personažus. Ji – pirmoji Tedo Bandžio žmona juostoje „Žavusis žudikas Tedas Bandis“; didžiai mokyta dama Karina, dėl kurios pametęs galvą kapitono Džeko Žvirblio padėjėjas naujausioje „Karibų piratų“ dalyje „Salazaro kerštas“; paauglių serialo „Dūmai“ ir juostos „Bėgantis labirintu“ žvaigždė.

Pagrindinis vaidmuo didžiajame ekrane – visai kas kita, juolab režisierius Alexandre’as Aja – tokių juostų kaip „Aukšta įtampa“, „Ir kalnai turi akis“, „Luiso Drakso devintasis gyvenimas“ kūrėjas – laikomas geru gąsdintoju.

Kaya Scodelario / „Scanpix“ nuotr.
Kaya Scodelario / „Scanpix“ nuotr.

Viename iš interviu Kaya juokauja, kad filme praleidžia dvi valandas vandenyje, bet nė karto nepasirodo vilkėdama tik maudymosi kostiumėlį, – štai toks #metoo eros laimėjimas, nors iš buvusio modelio, apdovanoto tobula figūra, kaip tik šio kadro tikiesi. Juostos veiksmas vyksta Floridoje, uragano potvynio užlietame name, o blogį įkūnija herojų namą supantys milžiniški aligatoriai.

Tikriau, reikėtų kalbėti apie heroję, nes Kayos personažo tėvas sužeistas – būtent dėl to abu negalėjo išvykti, net išgirdę perspėjimą apie artėjantį mirtinai pavojingą uraganą. Merginai tenka ir dorotis su pirmykščiu siaubu, ir stengtis pataisyti santykius su tėvu. O tam reikia ne tik tvirto kūno, bet ir nemenkos dvasios jėgos. Beje, pati aktorė, nors ir laiko save drąsia, turi vieną fobiją – nemėgsta liesti popieriaus.

O štai gyvenime ji drąsi, ką patvirtina prisipažinimas apie būnant dvylikos patirtą seksualinę prievartą. Aktorei prireikė trylikos metų išdrįsti apie tai prabilti ir pasakyti, kad jos skriaudikas iki šiol gyvena Brazilijoje, ginamas savo šeimos.

Jos mama – brazilė emigrantė, dar vaikystėje atsidūrusi Londone. Vienintelę dukrą augino viena: tėvas britų muzikantas paliko šeimą, kai Kaya buvo visai vaikas. Ir nors šiandien ji sako iš Rogerio Humphrey paveldėjusi gebėjimą drąsiai jaustis viešumoje, klausytis žmonių ir su jais kalbėtis, taip pat aistrą vaikščioti po barus su draugais, gyvenimo pradžioje šie įgūdžiai ne itin pravertė. Mažoji Scodelario (turbūt aišku, kodėl ji pasirinko ne tėvo pavardę) būtų galėjusi būti Charleso Dickenso romanų heroje: skurdas, patyčios mokykloje, panikos priepuoliai, disleksija, miglotos perspektyvos.

Vienintelė atgaiva – dramos būrelis, tačiau kai keturiolikmetei Kayai dėstytoja pasiūlė dalyvauti serialo „Dūmas“ atrankoje, ji nedrįso peržengti auditorijos slenksčio. Tiesiog stovėjo už durų, užkalbino pro šalį einantį nepažįstamąjį, kaip paaiškėjo serialo prodiuserį, ir gavo vaidmenį.

Paskui buvo jaunimo juosta „Bėgantis labirintu“ ir „Bėgantis labirintu. Vaistai nuo mirties“ – pirmojoje dalyje Kayos herojė yra vienintelė mergina tarp paauglių vaikinų, įkalintų painiame labirinte. „Karibų piratai“, kur vėlgi Scodelario – kone vienintelė moteris vyrų aktorių draugijoje. Nenuostabu, kad po patirties Holivude Kaya tapo principinga aktorių moterų teisių gynėja ir ypač stoja prieš diskriminaciją dėl amžiaus: girdi, beveik šešiasdešimtmečiai George’as Clooney ir Johnny Deppas – vyrukai pačiame gražume, o dauguma aktorių moterų jau po trisdešimties išgirsta užuominas apie profesijos keitimą.

Kaya – anaiptol ne vyrų nekentėja: pati sėkmingai ištekėjusi už kolegos Benjamino Walkerio (37), su kuriuo susipažino 2014 metais juostos „Mėnuo ir saulė“ filmavimo aikštelėje, o po kelių mėnesių susižadėjo. Įsipareigojimą sutvirtino ne banalus žiedas, o pirmoji Kayos gyvenime tikra brangenybė – legendinė „Cartier“ apyrankė „Love“, kurios nenusisega iki šiol; apyrankės ir vienas stambus auskaras – apskritai mėgstamiausi jos papuošalai. Dovana tapo tikru sėkmės pranašu: neseniai aktorė tapo „Cartier“ papuošalų linijos „Clash“ veidu; be kita ko, reklama filmuota Lietuvoje, kur buvo pastatydinta tikro dydžio „Cartier“ Paryžiaus parduotuvės fasado kopija. Kaya sako, kad ją papirko „Cartier“ sumanymas parodyti ją tokią, kokia yra: beprotę, keistą, prieštaringą mišrūnę.

Prisiekdamas amžiną meilę Walkeris priėmė žmonos pavardę – štai kaip atrodo tikrasis feminizmo triumfas – ir dabar žinomas kaip Benjaminas Walkeris Scodelario. Pora augina sūnų, kuriam rudenį sukaks treji ir kurio vardas neskelbiamas. Bet kitos motinystės detalės – ne paslaptis. Aktorė pasakoja, kaip kolegoms Dylanui O’Brienui ir Thomasui Brodie-Sangsteriui iš antrojo „Bėgančio labirinto“ teko susitaikyti su tuo, kad ji filmavimo aikštelėje nusitraukė pieną, – mažyliui buvo vos du mėnesiai.

Sūnų ji moko, kad berniukams ne gėda verkti ir kad svarbu kalbėti apie savo jausmus. O jos pačios mantra: išėjus iš filmavimo aikštelės gyventi įprastą gyvenimą ir tvirtai stovėti ant kojų – avėtum patogius kariškus batus ar batelius dešimties centimetrų aukščio kulniukais.

Naujausi straipsniai