Aktorė Kate Winslet apie patirtas patyčias: „Man davė pravardę „Riebalai“, uždarydavo spintoje“

Kalbai apie patyčias Kate Winslet nesipuošė - atėjo be makiažo, vilkėdama paprastus marškinėlius ir tampres. Nuotraukoje dešinėje - vieną iš savo šlovės akimirkų. / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-25 14:29
Britų kino ir teatro aktorė Kate Winslet (41), pelniusi daugybę apdovanojimų, tarp jų ir svarbiausią – „Oskarą“, mokyklos metais išgyveno patyčias.   

Kovo 22 d. ji sakė kalbą Londone, Wembley stadiono arenoje 12 tūkstančių jaunų žmonių, susirinkusių į „We Day UK“ festivalį pasiklausyti garsių pranešėjų, atkreipti dėmesį į veiksmus, kurie pakeitė bendruomenių, pavienių žmonių gyvenimus. Festivalis – dalis kovos prieš vaikų patyčias.

Aktorė papasakojo, kaip vaikystėje, ankstyvoje jaunystėje kentė patyčias ir paragino tikėti svajone.

Visą laiką Kate Winslet tai priaugdavo svorio, tai jį numesdavo, tačiau pabrėžė, kad šie pokyčiai neturi jokios įtakos tam, kad būtų pažeista jos asmenybės harmonija. Tokia nuostata pavertė ją kovos su besityčiojančiais iš žmogaus kūno simboliu.

„Iš manęs tyčiojosi mokykloje. Davė pravardę „Riebalai“, – į susirinkusiuosius aktorė kreipėsi emocingai. – Kai bendraklasiai sužinojo, kad noriu tapti aktore, priežasčių tyčiotis tik padaugėjo – jie netgi uždarydavo mane spintoje. Man buvo pasakyta, kad sėkminga aktore tapsiu tik tokiu atveju, jei vaidinsiu storas merginas. Aš nepasidaviau, tikėjau, kad man pasiseks. Buvau pasirengusi vaidinti bet ką – nors ir krokodilą, baidyklę ar piktą fėją. Kartą aš iš tiesų vaidinau šokančią varlę. Man buvo nesvarbu – pagrindinis vaidmuo ar nedidelis, aš tiesiog mokiausi ir tobulinau save“.

Viskas pasikeitė 1996 m., kai Kate Winslet gavo pirmą stiprų vaidmenį – ji suvaidino Rose garsiajame filme „Titanikas“. Jis aktorei atnešė pasaulinę šlovę.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

„Taip taip – ta stora mergaitė Kate iš Redingo miesto bandelių parduotuvės gavo vaidmenį didingiausiame visų laikų filme!“ – sakė aktorė.

Ji atskleidė, kad mokyklos metais niekada nesijautė laisvai, gerai, negalėjo išdidžiai pakelti galvos, nes neatitiko kitų žmonių sugalvoto idealo. Tačiau ji nepasidavė neigiamai aplinkinių nuomonei, neleido, kad ją supusios visuomenės priešiškumas sužlugdytų.

Negana žodžių, Kate Winslet sustiprino savo kalbą ir išvaizda. Į susitikimą su minia ji atėjo be makiažo, paprastais marškinėliais ir tamprėmis – kad gerai būtų matyti, kokia ji iš tiesų yra.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

„Jūs galite atsidurti kur tik norite, pasiekti ko tik norite – tik tikėkite savimi“, – sakė aktorė.

Turint galvoje skaudžią Kate Winslet patirtį, įdomu peržiūrėti 2015 m. australų režisierės Jocelyn Moorhouse filmą „Siuvėja“ (Dressmaker). Tai dar vienas Kate Winslet aktorystės meistriškumo įrodymas. Už vaidmenį juostoje aktorė pelnė geriausios Australijos kino aktorės titulą. Filme labai ryški patyčių – netgi privedusių iki tragedijos – ir vėlesnio keršto už jas linija.

Kate Winslet tėvai buvo taip pat aktoriai, senelis net turėjo įkūręs teatrą. Kate buvo 11 metų, kai ji įstojo į Redfordo vidurinę teatro mokyklą, ją baigė po penkerių metų.

Šiuo metu aktorė yra ištekėjusi už verslininko Nedo Rocknrollo. Moteris augina tris vaikus – 16 metų dukrą Mią Honey Threapleton, kurios susilaukė su režisieriumi Jimu Threapletonu bei 13 metų sūnų iš antrosios santuokos su režisieriumi Samu Mendesu. Trečioji santuoka dovanojo sūnų Bear Blaze Winslet, berniukui šiuo metu treji metai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai