Aktorė Justė Zinkevičiūtė: „Nė dienos be mamos“

Justė Zinkevičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Nors aktorė ir laidų vedėja Justė Zinkevičiūtė mama tapti dar nesiruošia, ji turi iš ko mokytis – nuo mažų dienų ugdyta pagarba seneliams natūraliai peraugo į pagarbą ir tėvams. Juos aktorė vadina draugais – juk turbūt niekas kitas tiek daug apie ją nežino. „Nė dienos be mamos“ – juokdamasi sako Justė ir patikina, kad su ja kalbasi kasdien.

Stengtis turi visi

Justei mama – ne tik mama, bet ir labai gera draugė. „Drauge dažnai leidžiame laisvalaikį, keliaujame. Nors kartu jau negyvename, kasdien šnekamės telefonu, pasakojame dienos įvykius ar tiesiog plepame – juk taip draugės ir daro. Ir tie keli šimtai kilometrų – jokia kliūtis!“, – šypsosi aktorė.

Geri pavyzdžiai užkrečia, tad J.Zinkevičiūtė prisijungė prie socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ ambasadorių. Pasak jos, tai, kad vaikai ir tėvai kartu praleidžia vis mažiau laiko – svarbi šiandienos problema, apie kurią reikia garsiai kalbėti.

„Vis rečiau vaiko paklausiama, ar jis laimingas. Apskritai, šeimoje vis rečiau nuoširdžiai kalbamasi, bendraujama. Taip neturi būti. Esu įsitikinusi, kad vaikystė – pagrindas tolimesniam žmogaus gyvenimui. Tačiau šeimoje neužtenka vien tėvų ar vien vaikų iniciatyvos – stengtis turi visi. Padėti telefonus ir planšetinius kompiuterius į šoną (bent vakarienės metu!) ir kalbėtis. Apie praėjusią dieną, baimes, laimes išgyvenimus darbe ar mokykloje – apie viską“, – sako J. Zinkevičiūtė.

Atstumas suartina

Paauglystėje dauguma iš mūsų maištauja, o tėvai tuomet atsiduria kitoje barikadų pusėje. Vietoje plačios vaikiškos šypsenos jie dažnai regi uždarytas paauglio kambario duris su rašteliu „Netrukdyti“, o vietoje „Labas!” girdi tik iš ausinuko ataidinčią muziką. Gerai, kad tas maištavimas dažniausiai greitai baigiasi.

J. Zinkevičiūtė pripažįsta esanti „su charakteriu“, tačiau paaugliški protestai ją aplenkė. „Vaikystėje nebuvau maištautoja, bendraujant su tėvais visuomet vyravo pusiausvyra – mes daug kalbėdavomės, pasakodavomės, buvome ir esame ne tik šeima, bet ir draugai – tad ir maištauti nebuvo prieš ką. O dėl mano charakterio dar ir šiandien kartais kiek nukenčiu, bet to jau turbūt nepakeisi“, – juokiasi aktorė. Net gyvendama Vilniuje Justė stengiasi atrasti laiko Nidoje gyvenantiems tėvams: „Tas atsiradęs atstumas priverčia laiką kartu vertinti dar labiau.“

Justė Zinkevičiūtė

Nidos magija

O apie gimtąją Nidą Justė kalba su nostalgija. „Nida kitokia, išskirtinė. Pagrindinė pramoga čia – bendravimas, susitikimai, pokalbiai. Netoliese ošianti jūra, tyliai siūbuojančios pušų viršūnės leidžia atidžiau pažvelgti į save, į savo šeimą ir tarsi iš naujo atrasti, atgaminti tai, kas žmoguje svarbiausia. Čia pasaulis gali apsiversti į gerąją pusę, o tu pats viską imi vertinti kitaip.“

Socialinės iniciatyvos „Nes mes mylime tėvus“ tikslas – skatinti tėvus ir vaikus vėl kalbėtis, kartu leisti laisvalaikį. Juk būti su tėvais – madinga! Daugiau ir plačiau www.mylimtevus.lt

Justės Zinkevičiūtės atostogos Nidoje (17 nuotr.)
+11
Justė Zinkevičiūtė

 

Skaitykite daugiau