Aktorė Jane Fonda pareiškė daugiau nebepirksianti drabužių: „Mums nereikia daugiau daiktų“

Jane Fonda protestuoja prieš klimato kaitą / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-13 17:40
Spalio pradžioje aktorė ir aktyvistė Jane Fonda dalyvavo proteste prieš klimato kaitą. Vašingtone, ant Kapitolijaus kalvos, moteris reikalavo valdžios imtis skubių veiksmų ir prisiimti atsakomybę. Tąkart 81-erių sulaukusi moteris buvo sulaikyta policijos pareigūnų, kurie tikino privalėję laikytis valstijoje galiojančių įstatymų.

Kapitolijaus policija naujienų portalui „E! News“ patvirtino, kad buvo sulaikyti 16 asmenų, surengę neteisėtą demonstraciją. Tarp jų buvo ir garsioji aktorė. Policijos atstovai teigė, kad sulaikytiesiems bus taikomos bausmės pagal įprastą tvarką.

Dieną prieš įvykį, J. Fonda savo tinklapyje rašė apie planuojamus „Fire Drill Fridays“, įkvėptus jaunosios klimato kaitos aktyvistės, švedės Gretos Thunberg.

„Įkvėpta Gretos Thunberg ir jaunųjų klimato kaitos aktyvistų streikų, aš persikėliau į Vašingtoną, kad galėčiau būti arčiau kovos už mūsų planetą epicentro, – rašė ji. – Kiekvieną penktadienį iki pat sausio mėnesio, vesiu kassavaitines demonstracijas ant Kapitolijaus kalvos. Reikalausiu, kad valdžia pagaliau imtųsi veiksmų dėl klimato kaitos. Nebegalime sau leisti laukti.“

Jane Fonda protestuoja prieš klimato kaitą / „Scanpix“ nuotr.
Jane Fonda protestuoja prieš klimato kaitą / „Scanpix“ nuotr.

Šį kartą aktorė prakalbo apie pasižadėjimą iki gyvenimo galo nebepirkti jokių drabužių. Jane Fonda juokėsi, kad tikisi gyventi iki 100 metų, todėl jos sukauptos drabužinės jai tikrai užteks.

„Pamenate mano raudoną paltą, kurį vilkėjau proteste? Man reikėjo kažko raudono ir šį paltą radau vienoje parduotuvėje, kurioje vyko išpardavimas. Nusipirkau ir pasižadėjau sau, kad tai yra paskutinis mano nusipirktas drabužis iki gyvenimo galo“, – susirinkusiai protestuojų miniai kalbėjo J. Fonda.

Mažinti švaistymą ją taip pat įkvėpė Greta Thunberg. 

„Greta mane privertė pagalvoti apie vartotojiškumą. Mums tikrai nereikia tiek daug pirkti ir namuose turėti tokios galybės daiktų, – kalbėjo aktorė. – Ne per daiktus turėtume ieškoti savo tapatybės, todėl daugiau daiktų nebepirksiu. 

Moteris pajuokavo, kad nustojusi apsipirkinėti, dabar turinti žymiai daugiau laisvo laiko. O jį, pasak J. Fonda, galinti skirti mąstymui, kaip išsaugoti mūsų planetą ir jos nežaloti.

Panašu, kad Jane Fonda rimtai susidomėjo Žemės išsaugojimu ir kiekvieną penktadienį toliau protestuoja. Nuo pirmojo sulaikymo aktorė buvo areštuota dar tris kartus.

„Būsiu Kapitolijaus kalvoje kiekvieną penktadienį. Nesvarbu, ar tądien lis ar švies saulė, būsiu ten, nes esu įkvėpta mūsų nepaprasto judėjimo, kurį sukūrė mūsų jaunimas. Nebegaliu daugiau tiesiog stovėti ir niekuo nedaryti, kol mūsų išrinktieji nepaiso, o dar blogiau, padeda tiems, kurie naikina mūsų Žemę. Mes negalime to daugiau leisti.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai