Aktorė Jane Fonda buvo sulaikyta, dalyvaudama proteste prieš klimato kaitą

Jane Fonda / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-12 20:12
Penktadienio rytą aktorė ir aktyvistė Jane Fonda dalyvavo proteste prieš klimato kaitą. Vašingtone, ant Kapitolijaus kalvos, moteris reikalavo valdžios imtis skubių veiksmų ir prisiimti atsakomybę.

81-erių sulaukusi moteris buvo sulaikyta policijos pareigūnų, kurie tikino privalėję laikytis valstijoje galiojančių įstatymų. Kapitolijaus policija naujienų portalui „E! News“ patvirtino, kad buvo sulaikyti 16 asmenų, surengę neteisėtą demonstraciją. Tarp jų buvo ir garsioji aktorė. Policijos atstovai teigė, kad sulaikytiesiems bus taikomos bausmės pagal įprastą tvarką.

J.Fonda buvo sulaikyta proteste / „Scanpix“ nuotr.
J.Fonda buvo sulaikyta proteste / „Scanpix“ nuotr.

Dieną prieš įvykį, J. Fonda savo tinklapyje rašė apie planuojamus „Fire Drill Fridays“, įkvėptus jaunosios klimato kaitos aktyvistės, švedės Gretos Thunberg.

„Įkvėpta Gretos Thunberg ir jaunųjų klimato kaitos aktyvistų streikų, aš persikeliau į Vašingtoną, kad galėčiau būti arčiau kovos už mūsų planetą epicentro, – rašė ji. – Kiekvieną penktadienį iki pat sausio mėnesio, vesiu kassavaitines demonstracijas ant Kapitolijaus kalvos. Reikalausiu, kad valdžia pagaliau imtųsi veiksmų dėl klimato kaitos. Nebegalime sau leisti laukti.“

Jane Fonda patikino kalbanti rimtai ir iš tiesų kiekvieną penktadienį būsianti toje pačioje vietoje.

„Būsiu Kapitolijaus kalvoje kiekvieną penktadienį. Nesvarbu, ar tądien lis ar švies saulė, būsiu ten, nes esu įkvėpta mūsų nepaprasto judėjimo, kurį sukūrė mūsų jaunimas. Nebegaliu daugiau tiesiog stovėti ir niekuo nedaryti, kol mūsų išrinktieji nepaiso, o dar blogiau, padeda tiems, kurie naikina mūsų Žemę. Mes negalime to daugiau leisti.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai