Aktorė Felicity Jones: „Mūsų profesija – permaininga“

Felicity Jones / „Scanpix“ nuotr.
Felicity Jones / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2019-12-14 16:47
AA

Ji svajoja suvaidinti moteriškos lyties Hamletą, mylimą vyrą sutinka lifte, netikėtai nukrinta oro balionu kartu su Eddie Redmayne’u. Jei Felicity Jones (36) ko ir bijo, tai tikrai ne avantiūrų.

Naujas biografinis trileris „Aeronautai“ pasakoja šiuolaikinės meteorologijos pradininko Jameso Glaisherio (jį įkūnija minėtasis Eddie Redmayne’as) gyvenimo istoriją, o jo bendražygės Amelijos Vren vaidmuo atrodo it skirtas specialiai Jones. Glaisheris – reali asmenybė, o kuriant Vren personažą remtasi nepaprasta prancūzų aeronautės Sophie Blanchard ir dar kelių moterų oreivių biografijomis. Blanchard buvo pametusi galvą dėl oro balionų, paprastai skraidydavo naktį, iš jų leisdavo fejerverkus ir apskritai buvo beprotiškai drąsi. Kaip ir ją įkūnijanti aktorė, beveik visus svaiginamus triukus atliko pati.

Rengdamasi filmavimui ji kelis mėnesius treniravosi su oro akrobatais. Laisvės jausmas ir buvimas ore svaigino, bet pirma diena aikštelėje vos nesibaigė tragiškai: oro balionas nukrito. „Laikėmės su Eddie už rankų ir tikėjomės, kad viskas bus gerai, – balionas į žemę trenkėsi baisiu greičiu, – pasakojo aktorė leidinio „Porter“ žurnalistei Sarah Bailey. – Metalinis medinės pintinės kraštas pralėkė kokie penki centimetrai nuo akies. Negana to, išsigandau, kad gal susilaužiau nugarą, – vilkėjau korsetą ir negalėjau pajudėti.“ 

Felicity Jones / „Scanpix“ nuotr.

Mažosios kovotojos pravardė Jones lydi nuo vaikystės – taip vienuolikmetę, debiutavusią šeimos dramoje „Lobių ieškotojai“, praminė jos agento žmona. Pravardė taikliai atspindi charakterį ir pritraukia vaidmenų: Džin iš „Šelmis-1. Žvaigždžių karų istorijos“, Jane Hawking iš „Visko teorijos“, už kurį buvo nominuota svarbiausiems kino apdovanojimams (filmavimo aikštelėje pirmą kartą dirbo kartu su Eddie Redmayne’u), teisėja Ruth Bader Ginsburg, biografinės juostos „Nes ji yra moteris“ herojė.

Vaidinti kovingas moteris Jones tapo tradicija, nors tokiems vaidmenims reikia daug rengtis, ypač kai herojė – mūsų amžininkė. Itin atsakinga buvo įkūnyti teisėją Ginsburg, pakeitusią istorijos požiūrį į lyčių klausimą. „Per kelis susitikimus su herojėmis reikia pelnyti pasitikėjimą, gauti savotišką leidimą, – dalijasi patirtimi aktorė. – Jos turi žinoti esančios patikimose rankose, patikėti, kad nebus išnaudojamos. Bet pernelyg galvoti apie atsakomybę irgi nesinori. Imdamasi vaidmens turi būti bent kiek anarchistė...“  

Toks požiūris pasiteisino: žiūrėdama „Visko teoriją“ tikroji Jane Hawking negalėjo suprasti, kaip gali vienu metu būti kino salėje ir ekrane, o Jones darbą pavadino neįtikėtinu. „Oskarų“ dalybose Felicity teko nusileisti Julianne Moore, bet jau vien tokios varžybos – komplimentas aktorei.

Felicity Jones

Su Redmayne’u jie dar ir seni draugai – susipažino netrukus po studijų. Oksfordo Wadhamų koledže Felicity studijavo anglų literatūrą, žymiosios absolventės portretas šiandien puošia pokylių salės sieną. Studijuodama ji vaidino garsiosios Oksfordo universiteto dramos sąjungos pjesėse ir toliau dirbo legendiniuose „Arčeriuose“ – ilgiausiai transliuojamame BBC radijo spektaklyje.   

Kaip iš kino filmo atklydęs Jones asmeninio gyvenimo epizodas – pažintis lifte su būsimuoju vyru, britų režisieriumi ir prodiuseriu Charlesu Guardu (43) („Tik tada supratome, kad greičiausiai ne kartą buvome susitikę vakarėliuose“, – sako ji). Po trejus metus trukusio romano 2018-ųjų vasarą pora susituokė ir iki šiol Jones negali atsidžiaugti ištekėjusios moters gyvenimu: kovinga dvasia netrukdo sukti jaukaus lizdo.

Felicity Jones ir Eddie Redmayne'as atsiėmė apdovanojimą už geriausią britų filmą „Visko teorija“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mūsų profesija tokia permaininga, tad nuostabu turėti bent ką patikimo. Mėgstu naršyti po interjero parduotuves. Esu tikra kaupikė. Dievinu pagalvėles, paveikslus, namus, pilnus knygų ir niekučių, kuriems negaliu atsispirti. Įsivaizduoju esanti ciniška minimalistė, o išties be galo mėgstu suvenyrus“, – aktorė nesidrovi grynai angliškos aistros.

Nenuostabu, kad Jones – kai tėvai išsiskyrė, jai buvo treji – taip brangina tvirtą ryšį: ankstesnė partnerystė su skulptoriumi Edu Fornielesu (36) truko dešimt metų. Dienas su mylimu vyru ji irgi leidžia angliška maniera – jei neužsiėmę darbais, aunasi guminius ir ilgai vaikštinėja po Hampstedo Viržyną, vieną didžiausių Londono parkų, iš kurio atsiveria nuostabus vaizdas į miestą. Paskui – pietūs bare ir filmas. Net romantiškam pasimatymui Felicity renkasi ne ištaigingąjį „Claridge“ viešbutį, o paprastą aludę kur nors Kentish Town.