Aktorė Emilia Clarke apie smegenų aneurizmą: „Tai buvo neabejotinai geras dalykas“

Emilia Clarke / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-06 20:18
Kultinio serialo „Sostų karai“ žvaigždė Emilia Clarke (32) sužibėjo įkūnijusi „Drakonų motiną“ Daenerys Targaryen. Visgi moteris naujausiuose interviu kalba ne apie karjerą, o apie kitą savo gyvenimo pusę – ji du kartus susidūrė su gyvybei itin pavojinga smegenų aneurizma ir tikina, kad būtent ji jai atvėrė akis bei leido pamatyti kitokį pasaulį.

„Kad ir kaip tai keistai dabar skambėtų, manau, kad tai buvo neabejotinai geras dalykas. Diagnozė sutapo su mano karjeros pradžia, tad tikriausiai jei ne ji, aš nebūčiau tokia, kokia esu dabar“, – jautriai apie sudėtingą aneurizmą kalbėjo aktorė.

„Esu gana atsparus žmogus, tad kartu su negandomis atėjus mano sėkmei, supratau, kad turiu judėti į priekį ir nesigręžioti atgal.“

Emilia Clarke / „Scanpix“ nuotr.
Emilia Clarke / „Scanpix“ nuotr.

Pirmą kartą su liga ji susidūrė 2011-aisiais, būdama 24-erių ir tik pradėjusi savo aktorės karjerą. Po vieno filmavimo Emilia įprastai sportavo treniruoklių salėje, kai staiga pajuto stiprų skausmą, „tarsi elastinė juosta tvirtai spaustų smegenis“. Nuvykusi į ligoninę aktorė išgirdo negailestingą diagnozę – smegenų aneurizma.

Gulėdama palatoje aktorė tikina galvojusi apie blogiausią savo gyvenimo scenarijų: „Mano darbas remiasi kalba ir bendravimu, tad kartais norėjosi paprašyti gydytojų greičiau viską baigti ir leisti man numirti.“ Anot aktorės, ji gyveno gilioje baimėje ir nuolat jautė paniką. Smegenų aneurizma pažeidžia kalbėjimo įgūdžius, todėl moteriai buvo itin baisu juos prarasti.

Tiesa, po pirmos operacijos paaiškėjo, kad yra dar viena, kitoje smegenų pusėje, esanti aneurizma. Kraujagyslė taip pat bet kuriuo metu galėjo plyšti. Visgi Emilia neleido savęs gailėti ir po operacijų, tik gydytojams leidus, grįžo į filmavimo aikštelę.

Emilia Clarke / „Scanpix“ nuotr.
Emilia Clarke / „Scanpix“ nuotr.

Dabar aktorė džiaugiasi pasveikusi, tačiau pasakoja, kad visą gyvenimą turės reguliariai lankytis pas gydytojus ir stebėti savo sveikatos būklę. Ji tikina, sveikti jai padėjo visa serialo „Sostų karai“ komanda.

Emilia Clarke neseniai įsteigė labdaros organizaciją „Same You“, bandančią suteikti kuo geresnes gydymo sąlygas atsigaunantiems po insulto bei kitų ligų. Galvos smegenų aneurizma – nenormalus smegenų kraujagyslės dalies išsiplėtimas. Kraujagyslė gali bet kada plyšti ir tuomet kraujas užlieja smegenis. Dažnai žmonės miršta iškart arba išgyvena neilgą laiko tarpą.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai