Aktorė Daiva Rudokaitė vėl tapo studente: „Sėdžiu prie knygų ir kalu“

Daiva Rudokaitė / TV3 nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Garsiai teatro ir televizijos aktorei, Lietuvos psichodramos draugijos prezidentei Daivai Rudokaitei šis ruduo ir ateinanti žiema itin darbingi.

Vyriausiosios gydytojos vaidmenį komiškame seriale „Rezidentai“ atliekanti aktorė tiesiai iš Vilniuje esančios filmavimo aikštelės skuba į Kauną, kur Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja Sveikatos psichologiją. Lyg to būtų maža aktyvi aktorė veda užsiėmimus studentams.

Praėjusią savaitę trečiąjį sezoną žiniasklaidai pristatę aktoriai juokėsi, kad gruodžio 5 d. į TV eterį grįžtančio komiško serialo premjeros laukia ne tik žiūrovai, bet ir jie patys. Vieną pagrindinių vaidmenų aktoriaus Ramūno Rudoko režisuojamame medicinos seriale atliekanti D.Rudokaitė atskleidė, kad jos šeimoje mediko profesija nėra naujiena, tad ir ji pati į šią sritį neria vis labiau.

Daiva Rudokaitė / TV3 nuotr.

„Mane veža medicina. Ir tai buvo viena iš profesijų, apie kurią aš svajojau vaikystėje. Aš paskutinis vaikas šeimoje, vyresni brolis ir sesė – abu medikai, tai dabar ir aš atėjau į mediciną. Lietuvos sveikatos mokslų universitete pasirinkau Sveikatos psichologijos magistro studijas. Man tai labai įdomu ir iki to ėjau sąmoningai, rinkausi ilgai“, – atskleidė aktorė.

D.Rudokaitė pasakoja, viskas ėmė rimtėti, kai ji susidomėjo psichoterapijos metodu – psichodrama. Šių užsiėmimų esmė, kad savo problemas žmogus ne išsipasakoja, o jas „išveikia“, išvaidina, tai psichologinis veiksmo metodas.

„Su psichologija esu susijusi daugiau nei dvylika metų, kai įgijau psichologės bakalauro laipsnį. Vėliau atradau psichodramą. Jau greitai Europoje ir Lietuvoje įsigalios tvarka, kad be magistro laipsnio negali tapti psichoterapeutu“, – kaip kilo idėja vėl grįžti į universitetą atskleidė aktorė.

Kaune gyvenanti D.Rudokaitė šiuo metu itin užimta. Moteris ne tik filmuojasi seriale, vaidina teatre, studijuoja, bet ir veda užsiėmimus studentams, be to, nuolat važinėja iš Kauno į Vilnių.

„Aš jau nespėju!“, – paklausta, kaip ji viską spėja, juokėsi D.Rudokaitė ir pridūrė: „Tikrai nėra lengva. Mane kažkas perspėjo: „Tu pagalvok, kur stoji, čia medicinos universitetas!“ Dabar sėdžiu prie knygų, kalu. Norint ko nors išmokti ir suprasti, privalai vaikščioti į paskaitas, o dar kai reikia važinėti į Vilnių filmuotis... Vairuodama randu visokių būdų, kaip neužmigti iš nuovargio: kalbu telefonu, garsiai klausausi muzikos.“

Daiva Rudokaitė / TV3 nuotr.

Aktorė įsitikinusi, kad kiekvienam besimokančiam aktorystės, privalomai reikėtų išklausyti ir psichologijos kursą: „Aš vienareikšmiškai rėkiu visose tribūnose, kur tik man leidžia pasisakyti, kad aktoriniams privalo būti psichologijos kursas! Gal aš ir atsidūriau psichologijoje, nes man aktorystėje buvo labai daug neaiškių dalykų? Aktorystė nėra tik talentas, aktorius turi išmanyti ir psichologiją. Scenoje mes galime atrodyti geriau ar blogiau, bet kas darosi namie, niekas nežino. Vieni iš vaidmens išeina greičiau, kiti lėčiau, tretiems – dzin. Po to ir prasideda asmenybiniai sutrikimai, rimtos ligos, baisios priklausomybės ir pasigydymai tam tikrose įstaigose“.

Trečiajame serialo „Rezidentai“ sezone D.Rudokaitės personažas ir toliau vadovaus klinikai, kurioje šį sezoną žiūrovai sutiks net tris naujus rezidentus: visiems jau gerai pažįstamo Viktoro Hugo Paplavskio dukterėčią iš Kauno, apsukruolį iš Klaipėdos ir periferijos atstovą iš Jurbarko.

Naujame sezone žiūrovai sužinos, kuris rezidentas su trenksmu išeis, kaip V. H.Paplavskiui seksis atsisakyti taurelės ir kaip iš Amerikos grįžusi Angelė sutars su Inetos Stasiulytės kuriama heroje Silvija. Rezidentas Alvydas Gaulė regs naujus romanus, Teisutis Kupstas mėgins atsikratyti pravardės, o venerologu tapęs Piteris Riauka toliau bandys prisitaikyti prie gyvenimo Lietuvoje ir ieškos teisybės.

Skaitykite daugiau