Aktorė Cate Blanchett ir vėl prabilo apie karjeros pabaigą

Cate Blanchett / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-14 14:39
Reikia tikėtis, aktorė Cate Blanchett (50) nerimtai sakė, kad atėjo metas sustoti. Juolab jau kalbama apie naują daug žadantį vaidmenį tituluotojo režisieriaus Guillermo del Toro filme „Košmarų alėja“.

Del Toro seniai ketino imtis 1947 metų film noir perdirbinio, jau yra scenarijus, pradėti filmuoti rengiamasi ateinančiais metais. Be kitų žvaigždžių (Rooney Maros, Bradley Cooperio, Toni Collette), tarp aktorių atkakliai minima Blanchett, turinti vaidinti piktadarę Lilitą Riter. Originalioje versijoje personažą įkūnijo fatališka gražuolė Helen Walker, baltomis garbanomis ir lediniu žvilgsniu primenanti Cate.

Cate Blanchett / Vida Press nuotr.
Cate Blanchett / Vida Press nuotr.

Guodžia ir tai, kad Blanchett ne pirmą kartą prabyla apie atsisveikinimą su karjera. Metų pradžioje interviu kolegei Juliai Roberts ji skundėsi išgyvenanti nedidelę egzistencinę krizę ir svarstanti galbūt atsisakyti vaidybos. Girdi, neseniai vėl pasirodė scenoje vilkėdama vien apatinius ir susimąstė, kam jai to reikia, – juk galėtų ilsėtis lesindama viščiukus ir skaitydama Proustą.

„New York“ žurnalo interneto priedas „Vulture“ prie viščiukų ir Prousto dar sykį grįžo po filmo „Kur tu pradingai, Bernadeta?“ premjeros „Metrograph“ kino teatre. Aktorė patikino buvusi visiškai tikra, kad pažiūrėję komediją viso pasaulio žiūrovai sutiks, jog jai išties reikia sustoti. Ir iš anksto dėl to atsiprašė.

Cate Blanchett, 2014 metai / Vida Press nuotr.
Cate Blanchett, 2014 metai / Vida Press nuotr.

Antra vertus, Blanchett, suvaidinusi daugiau kaip 40 filmų ir apdovanota dviem „Oskarais“, įtraukta į „Forbes“ 2018 metų geriausiai mokamų žvaigždžių sąrašą, patikslino, kad panašios mintys ją aplanko kaskart baigus filmuotis. Tačiau paskui gauna pasiūlymą padirbėti su įdomiais žmonėmis, tokiais kaip „Bernadetos“ režisierius Richardas Linklateris ir prozininkė Maria Semple – knygos, pagal kurią buvo pastatytas filmas, autorė, – ir ji neatsispiria pagundai vėl stoti prieš kamerą.

„Pats vaidmuo man – antraeilis. Kur kas svarbiau žmonės, su kuriais dirbu (ji sako – „kalbuosi“). O kas nenorėtų kalbėtis su Linklateriu ir Semple? Be to, „Bernadetoje“ vaidino Billy Crudupas, su kuriuo dirbau prieš 20 metų (filmo „Šarlotė Grėj“ filmavimo aikštelėje). Vėl turėti reikalų su juo buvo labai smagu“, – prisipažino ji. Ką gi, jei praėjusį kartą Linklateriui pavyko prikalbinti Blanchett, galbūt įdomų dialogą pasiūlys ir del Toro. Tikėkimės, beširdžių blondinių vaidmenys dar tiek neatsibodo, kad iškeistų juos į viščiukus ir Proustą.

Naujausi straipsniai