Aktorė Austėja Lukaitė – apie televiziją, muziką ir meilę: „Turiu žmogų, kuris manimi tiki“

Austėja Lukaitė / Aušros Andrijauskienės ir „Fotodienos“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-10-01 09:04
Aktorė, daugelio televizijos projektų dalyvė ir šiuo metu savo jėgas televizijos projektui „X faktorius. Žvaigždės“ atiduodanti Austėja Lukaitė (32) asmeninį gyvenimą kruopščiai saugo. Ji sutinka, kad aplinkiniams įdomu, ar gražios bei talentingos merginos širdis dar laisva, tačiau visgi daugžodžiauti apie jausmus nėra linkusi. „Turiu savo žmogų, kuris mane palaiko ir manimi tiki“, – Žmonės.lt galiausiai prisipažįsta.

Austėja, daug metų esi scenoje, dalyvavai įvairiuose projektuose, kas taip traukia į televiziją?

Televizija yra ir, tikiuosi, bus viena iš mano darbo sričių. Čia greičiausiai gali pasiekti žmonių širdis, parodyti save būsimiems užsakovams, taip pat  – buvimas televizijoje suteikia gyvenimui naujų potyrių, spalvų, adrenalino. Tobulėju ir kaip artistė, ir kaip žmogus.

Papasakok apie galimybę dalyvauti muzikiniame projekte „X faktorius. Žvaigždės“.

Smagu, kai į projektus jau pakviečia, taip šį kartą nutiko man – sulaukiau prodiuserių skambučio ir sutikau, nes dainavimas – mano gyvenimo dalis, mylimas darbas, aš be muzikos jau neįsivaizduoju savo kasdienybės.

Austėja Lukaitė / „Fotodiena“ nuotr.
Austėja Lukaitė / „Fotodiena“ nuotr.

Sekei projektą prieš sutikdama jame dalyvauti?

Su „X faktoriumi“ užaugau aš ir visa mano karta, žiūrėdavome, aptarinėdavome, norėdavome dalyvauti, tik tos drąsos didelės nebuvo. Užtat dabar, sulaukus savo laiko, jau drąsiau lipu į tokią didelę sceną.

Turi savo svajonių „coverį“, kurį norėtumei atlikti?

Ne visos man gražios dainos yra tinkamos mano balsui, todėl būsiu laiminga, jei projekte atrasiu tą, kurią atlikdama jausiuosi geriausiai.

Anksčiau mokeisi dainuoti?

Dainuoti pradėjau mokytis nuo 5 metų „Liepaitėse“, lankiau muzikos mokyklą, vėliau sekė studijos LMTA, ten studijavau operinį dainavimą. Pabaigusi studijas ir toliau mokausi, mūsų profesija kaip sportininkų, nuolat turi palaikyti tinkamą formą.

Austėja Lukaitė / „Fotodiena“ nuotr.
Austėja Lukaitė / „Fotodiena“ nuotr.

Esi jauna, žavinga moteris. Retas žino kažką apie tavo asmeninį gyvenimą. Turi žmogų, kuris palaikytų visais gyvenimo atvejais, prieš koncertus padrąsintų?

Man svarbu, kad mane vertintų pagal darbus, o ne pagal asmeninį gyvenimą, todėl galiu būti mažiau įdomi tiems, kas ieško pikantiškų istorijų ar gandų.

Turiu savo žmogų, kuris mane palaiko, man padeda, manimi tiki. Man tai labai svarbu.  Be palaikymo aš – kaip gėlė be vandens, galiu būt labai graži, bet be priežiūros ir rūpesčio nuvysiu. Scenos žmonės dažnai būna jautrūs ir trapūs, aš tokia taip pat esu, man svarbi – komanda, į kurią galiu atsiremti, kuri man suteikia jėgų – mano šeima, draugai, mokytojai.

Austėja Lukaitė / Aušros Andrijauskienės nuotr.
Austėja Lukaitė / Aušros Andrijauskienės nuotr.

Kaip supranti meilę ir tarpusavio santykius?

Labai plati tema, filosofinė. Dabar man tai yra gebėjimas priimti kitą tokį, koks jis yra ir nenorėjimas žmogaus pakeisti, taip pat – pasitikėjimas ir laisvė.

Veiklios moterys dažnai skundžiasi laiko stygiumi.

Laiką privalau susiplanuoti, nes kitaip pusė darbų nebūtų padaryta. Spektaklius, koncertus dažniausiai jau žinau iš anksto, kitus darbus apsidėlioju aplink. Man labai svarbu rasti laiko sau, pabūti tyloje, ramybėje, taip pat, norėčiau daugiau laiko praleisti su tėvais, sese, seneliais, bet dėl siaučiančio viruso dabar juos saugau nuo kontakto su savimi, dažnai bendraujame virtualioje erdvėje.

Austėja Lukaitė / „Fotodiena“ nuotr.
Austėja Lukaitė / „Fotodiena“ nuotr.

Nebūna, kad susimąstytum – štai, jau ir pačiai atėjo metas kurti šeimą?

Turiu daug svajonių, daug planų, tarp kurių yra ir šeima, ir vaikai. Žinau, kad svajonės pildosi, o mintys materializuojasi, tad viskas bus taip ir tada, kai tam bus lemta įvykti.

Moterys dažnai gali būti labai konkurencingos, ar jautį spaudimą iš savo dabartinės aplinkos?

Spaudimą susikuriu sau pati, man ne prieš kitus, o prieš save reikia pasirodyti gerai, sau įrodyti, kad galiu. Pati sau turiu būti teisinga ir faina.

Kas liečia konkurenciją tarp moterų, tai aš visada sakau – visos rasime savo vietą po saule, juk  esame skirtingos, nuostabios ir savaip unikalios.

Naujausi straipsniai