Aktorė Amber Heard Teksaso principų neišsižada

Amber Heard ir Johnny Deppas / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Buvusi grožio konkursų dalyvė, žirgų išjodinėtoja, moteris, apsukusi galvą ne viena garsiam vyrui... Amber HEARD (32) ir Holivude laikosi kai kurių gimtojo Teksaso principų.

Ir nusispjauti, kad kas nors jai pavydi, jos nekenčia ar šaiposi iš neįprastų apdarų, su kuriais ji pasirodė per „Akvameno“ premjeras Pekine ir Londone (ypač kliuvo žaliam „Valentino“ deriniui ir kepuraitei, su kuria Amber išties buvo panaši į savo heroję – raudonplaukę jūrų karalienę Merą).

Dar vaikystėje tėtis Davidas, kurio vienas iš pomėgių buvo žirgų išjodinėjimas, pripratino ją, kad numesta nuo arklio turi iškart grįžti į balną. Nes liautis mėginus – blogiau, nei atsidurti ant žemės. Su tėčiu ji vaikščiojo medžioti ir žvejoti, ir net keista, kad panoro dalyvauti grožio konkursuose. Turbūt nereikia sakyti, kad tėvui toks pomėgis nepatiko... Pinigų jam irgi neatsirado: šeima, kurioje augo dvi dukros, nebuvo turtinga, bet ryžtinga mergiotė apėjo vietos smulkiuosius verslininkus ir susirinko paramą reklamos kampanijai. Šiandien prisimindama praeitį žurnalui „Glamour“ ji sako, kad grožio konkursai – nykus ir keistas renginys, kuriame moterys vertinamos it daiktas...

Šešiolikmetė Amber, konservatyviai ir dievobaimingai auklėta mergina iš Teksaso, kone akimirksniu tapo – pačios žodžiais – „prisiekusia biseksuale vegane ateiste“. Ji metė mokyklą (išėjo vidurinės kursą namuose) ir patraukė į Los Andželą ieškoti laimės.

„Dalyvavau visose atrankose – nuo „trečios karštos merginos vakarėlyje“ iki „dukters, išvykstančios į koledžą“, – prisimena ji. – Galima sakyti, gyvenau miesto autobuse, o prireikus atsisėdusi gale net pasikeisdavau baltinius.“

Laikui bėgant jos herojės įgijo vardus, o miesto autobusas tapo egzotišku prisiminimu. Nepasikeitė tik viena – kad ir ką vaidintų Amber, tai beveik garantuotai karšta ir erotiška. Futbolininko draugužė iš „Penktadienio nakties žiburių“. Į lateksą įsispraudusi elitinė CŽV agentė, šnipė ir žudikė iš dramos „Trys dienos nužudyti“. „New York Times“ reporterė, didžiąją „Aderalio dienoraščių“ dalį praleidžianti aktoriaus Jameso Franco herojaus glėbyje, – prodiuseriai kaip reikiant išnaudojo jos viliojantį grožį. Ir išnaudoja – pusnuoges krūtis „Akvameno“ premjeroje Pekine prisimins visi, o trileris „Visiems vaikinams patinka Mendi Lein“ ar detektyvas „Londono laukai“, kuriuose Heard išties vaidina, – mažo biudžeto filmai, sudominę labai ribotą auditoriją.

Pačiai Heard kiekvienas vaidmuo – asmeninis triumfas. „Dariau tai, ką galėjau, neturėjau prabangos būti išranki, – sako ji. – Numanau, jog iš manęs tikisi, kad teisinsiuosi dalyvavusi grožio konkursuose, bet negaliu apsimesti, kad mano seksualumas ir mano galia – du skirtingi veiksniai. Nesu atsakinga už tai, kaip mano išvaizda veikia kitus žmones, – tai jų pačių reikalas. Mano seksualumas, moteriškumas, kad ir kaip juos išreikščiau, priklauso man ir tik man.“

Ko gero, garsiausias filmas (bent jau iki „Akvameno“) Heard filmografijoje – „Romo dienoraštis“. Ir ne tik profesiniu požiūriu – 2009 metais filmavimo aikštelėje ji susipažino su Johnny Deppu (55), aktoriumi, kuris buvo žvaigždė jau tada, kai Amber net nebuvo gimusi. Ir jis, ir ji, tada buvo įsipareigoję žmonės – Deppas ilgus metus augino vaikus su Vanessa Paradis (45), Heard susitikinėjo su fotografe Tasya van Ree (42). Amber myli ir vyrus, ir moteris, tačiau nemėgsta, kai ją vadina biseksuale. „Myliu tą, ką myliu, svarbu tik žmogus“, – yra sakiusi viename interviu. Tvirtinama, kad susitikinėti jiedu pradėjo tik nutraukę ankstesnius ryšius, o 2015 metais net susituokė. Deja, įteisinta meilė tetruko 15 mėnesių ir baigėsi mėlynėmis Heard veide, kaltinimu smurtavus, sugadinta Deppo reputacija ir skyrybomis.

Skyrybų išmoką – 7 milijonus JAV dolerių – Heard, kaip ir buvo žadėjusi, paaukojo Amerikos piliečių teisių sąjungai (ACLU) ir Los Andželo vaikų ligoninei. Deppas iki šiol neigia skriaudęs žmoną, o Heard niekada nemini buvusio sutuoktinio vardo, tik jos draugai užsimena, kad yra daug dalykų, apie kuriuos ji negali kalbėti. Juolab kažin ar skeptikai norės jos klausytis – po skyrybų su Johnny Amber ilgai buvo viena nekenčiamiausių Holivudo žvaigždžių. Beje, būtent tada sukūrė instagramo ir tviterio paskyras, nes pavargo nuo to, kad jos gyvenimo istoriją interpretuoja visi, kas netingi, tik ne ji pati.

Skaitykite daugiau