Akių spalva ir šešėliai: rinkitės tai, kas tinka jums

Blakstienos / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-09 10:00
Išsirinkti tinkamus akių šešėlius nėra lengva užduotis: kas tinka draugei ar kolegei, nebūtinai tiks ir jums. Pasiūla didžiulė, tad galima pasiklysti bei nerasti sau tinkamiausio varianto. Būkite kantrios ir nebijokite eksperimentuoti. Tačiau dar svarbiau – žinokite, kokios spalvos tinka jums.

Makiažo specialistai tikina, kad skirtingų spalvų akių savininkėms reikėtų rinktis skirtingus akių šešėlius. Taip yra todėl, kad esame skirtingos ir reikia išryškinti unikalų kiekvienos moters prigimtinį grožį.

Makiažo specialistai tikina, kad skirtingų spalvų akių savininkėms reikėtų rinktis skirtingus akių šešėlius. Taip yra todėl, kad esame skirtingos ir reikia išryškinti kiekvienos moters prigimtinį grožį.

Visgi makiažo priemonių pasirinkimas priklauso ir nuo plaukų bei odos tipo. Tačiau šįkart kalbame apie akių spalvą ir prie jų tinkamus akių šešėlius.

Mėlynakėms tiks švelnios pastelinės spalvos

Mėlynakėms tinka rožinio ar pastelinės kūno, dramblio kaulo spalvos, persikiniai vokų šešėliai. Būtent tokius pasirinkusios pabrėšite savo akių mėlynumą. Kakavinė ar smėlio spalva bei šviesiai rožinė – universalios spalvos, kurios tiks ir pabrėš akių mėlį bet kokia proga. Kartais neverta ranka numoti ir į melsvus atspalvius: baklažanų, slyvų ir kt. Pasitarkite su makiažo meistre, ar jos jums tiktų, nes akių mėlis būna labai skirtingas.

Beje, merginoms ir moterims, kurių akys mėlynos, puikiai tinka ir dūminis makiažas. Jį galima sukurti pasitelkus įvairius pilkus atspalvius. Svarbu laikytis pagrindinės taisyklės: tamsius šešėlius tepti prie išorinių akių kampučių ir prie antakių išlinkimo, o šviesius – prie vidinių akių kampų.

„Shuterstock“ nuotr.
„Shuterstock“ nuotr.

Žaliaakėms tinka rausvi ir violetiniai atspalviai

Žalių akių savininkėms itin tinka karamelės, kakavos, šlapio smėlio, persikiniai atspalviai.

Taip pat puikiai akių grožį išryškina vario spalvos šešėliai, todėl nesikuklinkite viršutinį voką tepti vario, rausvų ar net ugninių atspalvių šešėliais – jie atskleis jūsų grožį.

Nors daugelis nemėgsta, tačiau žaliaakėms itin tinka ir violetiniai atspalviai. Tad galite išmėginti ir juos. Jei nenorite ryškumo, švelniai braukite siaurą liniją prie pat blakstienų, o jei esate drąsesnė – violetine spalva nudažykite visą voką. Nors ir norite, tačiau geriau nesirinkti šešėlių, kurie yra identiški akių spalvai. Taip neišryškės akys, nepabrėšite akių spalvos, o žvilgsnis nebus kerintis ir ryškus, tik nublanks.

TAIP PAT SKAITYKITE: Grožio pamokėlė: dieninis makiažas

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Pilkaakėms – rausvi ir pilki atspalviai

Tai – dažniausia lietuvių akių spalva ir ji yra gana šalta. Jums labiausiai tiktų rudų, purpurinių spalvų ir jų atspalvių tonai. Taip pat galite rinktis medžio tamsumo šešėlių atspalvius.

Jei norite išryškinti savo akis, galite rinktis įvairius mėlynus, pilkus atspalvius. Taip pat puikiai tinka alyviniai, violetiniai, rausvi, rožiniai vokų šešėliai. Atminkite, kad jums reikėtų vengti žalsvų ir raudonų atspalvių.

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Tamsiai rudų akių savininkėms tinka beveik visos spalvos

Rudaakėms tinka visi rudi atspalviai, todėl šiuo atžvilgiu joms pasisekė labiausiai. Beje, jas ir išryškinti yra lengviausia. Viršutinį akių voką drąsiai galite tepti kreminiais, pilkai rudais, gintariniais ar net bronziniais šešėliais. O jei norite šventinio įvaizdžio, prie apatinių blakstienų galite šiek tiek patepti aukso dulkių. Netgi visai siaura linija suteiks šventinio įvaizdžio, o žvilgsnis bus tiesiog kerintis.

Rudų akių grožį atskleis kreminės, levandų, mėlynos, tamsiai žalios spalvos vokų šešėliai – kitaip tariant, joms tinka daugelis atspalvių.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Norite ilgų plaukų? Prisiminkite auksines grožio taisykles

Ji24.lt

Naujausi straipsniai