Aistis Mickevičius pakvietė bičiulius pavakaroti: pristatė savo knygą „Kvepalai“

Aistis Mickevičius, Ineta Stasiulytė, Kristina Tarasevičiūtė, Mantas Žmuidinavičius-Wizard / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-05-11 18:50
Parfumeris, „FUMparFUM“ kvapų linijos įkūrėjas Aistis Mickevičius trečiadienio vakarą bičiulius pakvietė į savo autorinės knygos „Kvepalai: aromatų magija, arba olfaktorinės istorijos“ pristatymą.

Į knygos pristatymo vakarėlį susirinko artimiausi A.Mickevičiaus draugai. Tarp jų pasirodė ir garsių žmonių: Mantas Žmuidinavičius-Wizard, Kristina Tarasevičiūtė, Ineta Stasiulytė su vyru Deividu Meškausku, Marija Palaikytė ir kiti.

Vakaro svečiai klausėsi nuotaikingų A.Mickevičiaus istorijų apie knygos rašymo procesą. Taip pat, jie turėjo galimybę išbandyti ir A.Mickevičiaus kurtus kvepalus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Parfumeris juokėsi, kad daugelis jam vis bandydavo pasakyti, jog tokios knygos Lietuvoje niekam nereikia. Pasak A.Mickevičiaus, jie visi buvo neteisūs.

Vakaro metu A.Mickevičius buvo sulaukęs klausimo, kada savo klientams pasiūlys aromaterapiją. Parfumeris atšovė, kad tai labai skirtingos sferos.

„Matai, kvepalų kūryba ir aromaterapija yra du skirtingi dalykai, tad lauksite tikrai ilgai“, – juokėsi A.Mickevičius.

A.Mickevičius knygos kūrimo procesą palygino su nėštumu, kurio metu jis pagimdė net kelis šimtus puslapių apie magišką ir mitais apipintą kvapų pasaulį.

Skaitytojai juose ras ne tik pasakojimų apie legendinius aromatus, nišinius kvepalus bei jų gamintojus, bet ir sužinos, kaip išsirinkti kvepalus, kaip tinkamai su jais elgtis bei kokius aromatus naudoja žinomi žmonės. Žinoma, A.Mickevičius knygoje pasakoja, kaip jį paviliojo aromatų pasaulis bei kokius parfumerinius maršrutus verta atrasti.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Parfumerija domiuosi kokius dešimt metų ir supratau, kad Lietuvoje yra labai mažai žinoma apie kvepalus, tos žinios yra net iš mitologinės sferos. Lietuviams trūksta parfumerinio išsilavinimo.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Nesakau, kad Prancūzijoje visi yra labai išsilavinę, bet jiems nekyla tokių klausimų, kurie kyla lietuviams. Turime daug knygų apie maisto gamybą, madą, bet ne apie kvapus. Nusprendžiau parašyti apie tai, nes noriu, kad būtume labiau apsišvietę“, – knygos atsiradimo priežastis vardijo A.Mickevičius.

Vis dėlto parfumeris pasidžiaugė, kad lietuviai tikrai domisi kvapais ir stengiasi tobulėti. Pasak jo, mūsų tautiečiai yra labiau išprusę nei kaimynai latviai: „Aš atlikau tyrimą, kiek nišinės parfumerijos parduotuvių yra Rygoje. Tik viena. O Vilniuje turime net septynias! Vadinasi, einame tinkama linkme.“

A.Mickevičius savo knygą buvo pristatęs ir vasario mėnesį vykusioje „Knygų mugėje“.

15min.lt

Naujausi straipsniai