Aistė Jasaitytė-Čeburiak: „Sveikata pirmiausia yra viduje“

Aistė-Jasaitytė-Čeburiak/„ŽMONĖSfoto“ nuotr.
Aistė-Jasaitytė-Čeburiak/„ŽMONĖSfoto“ nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio remiamas turinys
2018-12-23 13:57
AA

Visuomet liekna, aktyvi ir sportiška buvusi manekenė Aistė Jasaitytė-Čeburiak šiuo metu intensyviai gilinasi į žmogaus vidinio pasaulio niuansus. Jungistinės krypties psichologiją praktikuojanti ir psichoterapeute dirbanti moteris tikina, kad įžengus į šį naują etapą sveika gyvensena nuo šiol jai asocijuojasi ne tiek su išorine, kiek su vidine harmonija.

Sportą renkasi sezoniškai

Nors Aistė ir yra lankiusi ne vieną sporto klubą, įvairias grupines treniruotes, tačiau ilgainiui suprato, kad labiausiai prie širdies kitokia sportinė veikla. „Man labiau patinka nesureikšminti, kad „va, šiuo metu aš sportuoju“, o daryti tai natūraliai, siekiant malonumo. Mėgstu žaisti badmintoną, važinėti dviračiu, šokti, žodžiu, prie širdies įvairūs aktyvūs ir kartu malonūs užsiėmimai“, – vardijo pašnekovė.

Buvusi manekenė prisipažino reguliariai nebesportuojanti, bet todėl, kad natūraliai yra aktyvi. „Visų pirma mėgstu vaikščioti ir nelabai ilgus atstumus stengiuosi įveikti pėsčiomis, o ne automobiliu. Taip pat renkuosi laiptus, o ne liftą, – tokio požiūrio mane išmokė amžinatilsį tėtis. Stengiuosi pasinaudoti visų sezonų aktyviais malonumais: vasarą maudausi ežere, rudenį mėgstu pauogauti, pagrybauti, žiemą – su vaikais čiuožinėti rogėmis nuo kalnų, pavasarį ypač patinka tiesiog leisti laiką gamtoje, ja nubundančia grožėtis“, – pasakojo vilnietė.

Aistė-Jasaitytė-Čeburiak/„ŽMONĖSfoto“ nuotr.

Sveikatos šaltinis – sąmoningumas ir savęs pažinimas

Sezoniškumas atsispindi ir Aistės šeimos mityboje: šiltuoju metų laiku šeima valgo daug natūraliai užaugintų daržovių, vaisių ir uogų, o šaltuoju – ateina laikas raugintai, marinuotai produkcijai, šakniavaisiams. Aistė Jasaitytė-Čeburiak teigia, kad maistui skiria nemažai energijos – mėgsta keisti patiekalus, valgyti šiltą ir šviežią maistą, todėl dažnai gamina, bet vis tik daugiausia dėmesio, kalbant apie sveikatą, reikėtų skirti žmogaus vidiniam pasauliui.

„Atradusi Jungo psichologiją, visai kitaip pažvelgiau į geros savijautos pamatus. Manau, norint išlikti sveikam, svarbu rasti vidinę ramybę ir darną su savimi. Sportas, mityba taip pat svarbu, tačiau būtina dažniau įsiklausyti į save ir užduoti sau kartais ne visai patogius klausimus: „Kaip aš jaučiuosi?“, „Ar tai, ką darau, man teikia džiaugsmą?“, „Gal man ko nors trūksta, gal ko nors sau neleidžiu?“, „Gal vėl kur nors įsisukau?“ Na, įsisukus į daug sumaišties keliančią situaciją, derėtų stabtelėti, atsitraukti ir įsiklausyti į save, savo poreikius – tiek kūno, tiek jausmų. Taip pat nepamiršti dažniau būti gamtoje, pažinti naujų dalykų. Man patinka būti aktyviai, smalsiai, judėti – taip aš jaučiuosi gyva ir gyvenanti“, – teigė Aistė.

Savo darbe psichoterapeutė jaučia, kad žmonės, ypač jaunimas, aktyviai ieško būdų sau padėti. „Pastebėjau, kad pastarųjų dienų tendencija – vis daugiau kalbėti apie psichinę sveikatą ir emocijas, ir man tai labai patinka. Stebėdama klientus matau, kad vis daugiau žmonių nori pažinti savo emocinį pasaulį, deda vis daugiau pastangų susipažinti su savimi. Mane ypač žavi jaunimas – susidūręs su problemomis, jis prašo tėvų surasti psichologą“, – pridūrė Aistė Jasaitytė-Čeburiak.

Aistė-Jasaitytė-Čeburiak/„ŽMONĖSfoto“ nuotr.

Poilsis ir atostogos – šventi dalykai

Dar viena buvusios manekenės gyvenimo taisyklė – pakankamai laiko poilsiui. „Su amžiumi išmokau sudėlioti savo darbus ir labai stengiuosi kasdien bent šiek tiek laiko skirti sau, savo pomėgiams – kam nors mielo sielai. Sąmoningai stengiuosi mažinti tempą, kad neperdegčiau, ir kuo dažniau bandau įsiklausyti į savo natūralius poreikius, pavyzdžiui, pailsėti, gauti gerų emocijų – nueiti į koncertą ar teatrą, aplankyti nematytas vietas ar kitaip patirti ką nors naujo, džiugaus“, – tikino buvusi manekenė.

Aistė taip pat skrupulingai planuoja atostogas. Pastaruoju metu sėkmingai susiklostė aplinkybės ir šeimai pavyksta nuo buities darbų ir rutinos pasprukti apytiksliai kas du mėnesius. „Kartais pavyksta išvažiuoti ilgiau, kartais bent kelioms dienoms – kad ir pasimėgauti SPA procedūromis. Nebūtinai atostogos turi būti kur nors užsienyje – gerų bei įdomių dalykų yra ir Lietuvoje. Na, o pailsėjus į darbus pavyksta grįžti su visa jėga“, – teigė moteris.