Aiškėja, kaip vyks pandemijos pakoreguotas „Eurovizijos“ dainų konkursas

Duncanas Laurence'as / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Praėjusiais metais dėl koronaviruso pandemijos neįvykusi „Eurovizija“ šiemet tikrai įvyks, skelbia konkurso organizatoriai. Oficialus dainų konkurso tinklapis eurovision.tv pranešė, kad gegužės mėnesį turėsiantis vykti konkursas bus organizuojamas pagal vieną iš keturių numatytų scenarijų. Trečiadienį pateikta daugiau detalių apie tai, kaip vyks šou Roterdame.

Konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga pranešė, jog yra numatyti keturi scenarijai – nuo koncertų pilnoje Roterdamo arenoje iki „nuotolinės“ „Eurovizijos“, rodant iš anksto nufilmuotus pasirodymų įrašus. Tiesa, trečiadienį pranešta, kad pirmojo scenarijaus, stebint COVID-19 plitimą, jau atsisakyta – tokios „Eurovizijos“, kokia buvo dar prieš pandemiją, šiemet neišvysime.

„Eurovizijos“ rengėjai skelbia, jog kol kas planuoja renginį pagal antrąjį numatytą scenarijų. Pagal šį planą visi, kurie dalyvaus renginiuose arenoje, turės griežtai laikytis nustatyto saugaus atstumo. Teigiama, kad renginyje galės dalyvauti ir žiūrovai, tačiau jų skaičius bus griežtai ribojamas.

Visgi kol kas neatmetami ir trečiasis bei ketvirtasis scenarijai. Trečiasis variantas – „Eurovizija“ bus transliuojama iš Roterdamo, tačiau scenoje išvysime tik vedėjus ir specialius svečių pasirodymus.  Šalių delegacijos ir dalyviai į Nyderlandus nevyks, o jų pasirodymai bus iš anksto įrašyti. Teigiama, kad tokiu atveju pusfinaliai bei finalas arenoje vyktų be žiūrovų arba stipriai sumažinus jų kiekį.

Ketvirtasis variantas – virtuali „Eurovizija“, kurios metu būtų rodomi atlikėjų pasirodymo vaizdo įrašai. Šis variantas – panašus į trečiąjį, tačiau griežtai be arenoje renginį galinčių stebėti žiūrovų.

Tikslesnę informaciją dėl konkurso organizavimo už jį atsakingi asmenys pateiks per ateinančias savaites.

„Siekiame surengti šiomis aplinkybėmis kiek tik įmanoma geriausią „Eurovizijos“ dainų konkursą. Mūsų pagrindinis tikslas – sukviesti visus 41 šalies atstovus į Roterdamą, kad visi pasirodytų toje pačioje scenoje, ir priimti apie konkursą rašančius žurnalistus“, – teigė vienas iš konkurso organizatorių, prodiuseris Sietse Bakkeris.

Skaitykite daugiau