Airiška šventė pralinksmino sostinės gyventojus ir jos svečius

Šv.Patriko dienos akimirkos Vilniaus Užupyje / Tomo Tumalovčiaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-17 17:04
Kovo 17-ąją Airijos vardas skamba visame pasaulyje – šalis tądien švenčia Šv.Patriko dieną, pasilinksminti stengiasi ir pasklidę tautiečiai ar jiems prijaučiantieji.

Jau tradicija tapo Šv.Patriko dieną švęsti ir Vilniuje. Ir šį šeštadienį Vilnelė ginė savo ryškiai žalias bangeles, sutraukdama smalsuolius.

Vis atsiranda būgštaujančių, kad tokios žalios linksmybės kenkia gamtai, tačiau airių šventojo garbei į Vilnelę pilama specialių ir toli gražu nekenksmingų dažų.

Taip keistai ir galingai švęsti nudažant net upes idėja kilo visai netikėtai: 1962 m. Čikagoje darbininkai ieškojo skylių vamzdynuose, tam jie naudojo specialiais žalius dažus. Bet taip persistengė, kad Čikagos upė žaliai nusidažė visai savaitei. Tiesa, tąkart dažai nebuvo tokie draugiški aplinkai, kokie naudojami dabar.

Šv.Patrikas – tai su pagonybe kovojęs misionierius, jo dėka airiai atsivėrė į krikščionybę. Garsus šventasis krikštijo žmones, kūrė vienuolynus, kurių nariai, skelbdami Evangeliją, vėliau pasklido po Europą. Pirmą kartą ši diena paminėta 1737 m. Bostone – Amerikoje.


Žmonės.lt

Naujausi straipsniai