Airinė Palšytė pristatė pirmą kartą Lietuvoje rengiamą projektą „Jump Vilnius“

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-12 22:34
Antradienio vakarą, Vilniaus Gedimino prospekte vykusioje spaudos konferencijoje buvo pristatytas birželio 30 d. vyksiantis renginys „Jump Vilnius“. Iniciatyvos ambasadorė ir iniciatorė – Europos uždarų patalpų šuolių į aukštį čempionė, Lietuvos rekordininkė Airinė Palšytė. Konferencijoje dalyvavo Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis ir „Sportland“ direktorius Juras Vėželis.

„Malonu pristatyti idėją, kuri Lietuvoje bus įgyvendinta pirmą kartą. Keliaudama užsienyje ir dalyvaudama įvairiose varžybose matydavau, kad sportininkai atlieka įvairias rungtis gatvėse, miestų aikštėse. Lengvosios atletikos sportas keliasi iš stadionų ir maniežų į miesto centrines gatves. Taip atsirado idėja sukurti tokį renginį ir Vilniaus miesto gatvėse“, – mintimis dalinosi Airinė.

Renginio iniciatorė kvietė apsilankyti šeimas, jaunimą, sportininkus, miesto gyventojus ir svečius: „Renginio metu kviečiu sudalyvauti įvairiose sportinėse rungtyse, aktyviai praleisti laisvalaikį, susipažinti su profesionaliais lengvaatlečiais. Ši iniciatyva palaiko sportišką ir sveiką miestą“.

Šventės metu pasikeis Vilniaus Gedimino prospektas, jis bus pritaikytas specialiai lengvosios atletikos sporto šakoms. Čia įsikurs šuolio į aukštį, šuolio į tolį, trišuolio ir bėgimo rungčių sektoriai. Renginio iniciatoriai žada įrengti specialius sektorius, kuriems prireiks virš 400 kvadratinių metrų specialios stadioninės dangos, o šuolių į tolį smėliadėžei prireiks apie 20 tonų smėlio.

„Šios varžybos skirsis nuo tų, kurios organizuojamos miesto centruose. Rungtys vyks ant specialios, lengvaatlečiams skirtos dangos, kuri yra visiškai profesionali ir pritaikyta varžyboms. Norime parodyti, kas yra lengvoji atletika, leisti žmonėms suprasti, kaip viskas vyksta, kaip rungiasi profesionalūs sportininkai, supažindinti su lengvosios atletikos istorijos faktais. Leisti patiems išbandyti, ką reiškia šokti per kartelę ant čiužinio, prižemėti šokant į tolį, kokiu greičiu bėgti. Bus įvairių pramogų ne tik profesionalams“, – pasakojo Lietuvos rekordininkė.

Kiekvienas renginio dalyvis ar žiūrovas galės dalyvauti siekiant skirtingų Lietuvos šuolių rekordų. Vienas jų kolektyvinis – daugiausia per šventę atliktų šuoliukų su šokdyne, kuomet bus sumuojamas visų šokinėjančių šuoliukų skaičius. Kitų dviejų rekordų galima bus siekti asmeniškai: daugiausia atliktų šuoliukų per 1 val. rekordo (dabartinis rekordas viršija 9 000 šuoliukų) ir daugiausia šuoliukų nesustojant (esamas rekordas viršija 12 000). Taip pat kiekvienas kviečiamas pademonstruoti savo išskirtinius gebėjimus šokinėjant – galima siekti šokinėjimo ant rankų, šokinėjimo per virvutę su riedučiais rekordų ir pan. Šventėje „Jump Vilnius“ dalyvaus ir pati Airinė Palšytė, kuri žada supažindinti ir plačiau papasakoti apie savo rungtį.

Naujausi straipsniai