Aikštė prie Prezidentūros vienai dienai virs laisvalaikio, muzikos ir maisto erdve

Koncerto akimirka / D. Čėplos nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šį penktadienį, birželio 28 d. Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje prie Prezidentūros įvyks išskirtinis renginys. Koncerte „Ačiū – už 10 metų kartu“ pasirodys grupės „Biplan“ ir „Lemon Joy“, atlikėjai Jurga, Ieva Narkutė, Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Domantas Razauskas su grupe „Vos Vos“. Renginyje dalyvaus ir kadenciją baigianti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Aikštė prie Prezidentūros nuo vidurdienio taps išskirtine laisvalaikio, muzikos ir maisto erdve. Čia vienai dienai perkeliamas maisto festivalis „Open Kitchen“, kuris visų pietaujančių lauks nuo 11:30 val. Tai gatvės maisto turgelis, kuriame galima paragauti įvairiausių pasaulio virtuvių. Iki vėlyvo vakaro čia skambės muzika ir bus skleidžiama gera nuotaika. Šio maisto festivalio organizatoriai nusprendė prisidėti prie padėkos renginio, todėl visiems vilniečiams ir miesto svečiams dovanos visos dienos pikniką.

Šventinę dieną džiugins įvairiausios muzikos gausa, be koncerto atlikėjų už didžėjaus pulto stos Tomas Boo ir Aleksandr Spicyn. Išalkę atviram piknike galės paragauti viso pasaulio virtuvių skonius. Pievelė šalia Prezidentūros virs ir žaidimų erdve vaikams su įvairiais lavinamaisiais ir edukaciniais užsiėmimais. Šventėje nebus pamiršta ekologijos ir tvaraus gyvenimo būdo tema. „Open Kitchen“ nerasite vienkartinio panaudojimo plastiko, gėrimams naudojami daugkartinio naudojimo puodeliai.

Koncerte, kuris prasidės 19 val., dainuosiančio Donato Montvydo teigimu, per dvi Dalios Grybauskaitės prezidentavimo kadencijas įvyko daug įsimintinų projektų ir iniciatyvų, kuriose jam teko sudalyvauti. Įsimintiniausia akimirka atlikėjui tapo Prezidentės skambutis 2016 metais, kai ji visos tautos vardu linkėjo sėkmės, atstovaujant Lietuvą Eurovizijos finale. „Tada ypač pajutau, kad šalies vieningumas priklauso ne tik nuo pačių žmonių, bet ir nuo šalies vadovo, kuris turi didelę galią vienyti ir įkvėpti“, – sakė atlikėjas.

Renginį „Ačiū – už 10 metų kartu“ inicijuoja Lietuvos gretutinių teisių asociacija „AGATA“, o koncertą tiesiogiai transliuos LRT televizija, LRT radijas ir portalas LRT.lt 

Skaitykite daugiau