Agnės Kuzmickaitės kolekcijos pristatyme – stilingi ir garsūs mados gerbėjai

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos pristatymo svečiai / Irmanto Gelūno ir Luko Balandžio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-04-07 20:29
Ketvirtadienio vakarą drabužių dizainerė Agnė Kuzmickaitė pakvietė į mados fiestą – būriui kviestinių svečių Vilniaus „Menų spaustuvėje“ pristatė naujausią savo kolekciją 2016/17 metams. Menininkės darbai sudomino ir mados gerbėjus.

Šis šou ketvirtadienio vakarą būriui svečių tapo proga pasipuošti. Mados buvo demonstruojamos ir ant podiumo, ir „Menų spaustuvės“ koridoriuose.

Viena pirmųjų renginyje pasirodė Vilniaus dailės akademijos profesorė, dizainerė Jolanta Talaikytė.

„Kartu su Agne dirbame nuo tada, kai ji studijavo trečiame kurse. Bendradarbiavome jai besimokant bakalauro, magistro, dabar – doktorantūros studijose“, – kalbėjo ji.

A.Kuzmickaitę J.Talaikytė vadina viena geriausių savo studenčių, iš kurios ir pati daug mokosi.

„Man patinka tie vaidmenys, kuriuos ji prisiima, su kuriais žaidžia, – mamos, žmonos, kūrėjos. Man artimos jos vizijos, požiūris į gyvenimą, kūrybą“, – svarstė dėstytoja.

Tačiau neslėpė: pristatymo laukė ne tik nekantriai, bet ir su jauduliu: juk kolekcijos pristatymas – rimtas pareiškimas, duoklė žiūrovui.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Kaip visad įmantriai pasipuošusi renginyje pasirodė stilistė, modelis Asta Valentaitė. Bendraudama su Žmonės.lt ji pasakojo nekantravusi išvysti A.Kuzmickaitės šou gyvai. „Iš Agnės visad tikiuosi kažko netikėto, spalvingo“, – šypsojosi ji.

A.Valentaitė atskleidė, kad su A.Kuzmickaite ja sieja ne tik darbas mados pasaulyje, bet ir asmeniškesnis ryšys.

„Dažniausiai man taip nutikdavo, kad per Agnės šou vis būdavau kur išvykusi. Tai šįmet sau pasakiau, kad šįkart ateisiu būtinai. Mes su Agne kartu mokėmės – drauge baigėme Vilniaus Dailės Akademiją, kostiumo dizaino studijas. Visad labai ją palaikau, už ją džiaugiuosi. Atėjau išreikšti jai pagarbą kaip draugei, kolegei“, – kalbėjo ji.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Renginio nepraleido ir modelis Meda Jonaitytė. „Manau, kad bus spalvinga, smagu, pavasariška“, – prieš renginį lūkesčiais dalijosi ji.

Tiesa, į renginį Medą atvedė ne tik smalsumas pamatyti kolekciją, bet ir modelius: „Lankymasis mados renginiuose susijęs su mano darbu. Juk ant podiumo žengia ir mano modeliai, taigi stengiuosi ateiti pamatyti jų darbą gyvai.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Kolekcijos pristatyme dainininkė Neringa Šiaudikytė pasirodė kartu su drauge. Bendraudama su Žmonės.lt atlikėja pasakojo, kad tai pirmas kartas, kad A.Kuzmickaitės kūrybos pristatymą ji stebi gyvai.

„Šįmet labai džiaugiuosi, kad dizainerė pati mane pakvietė į renginį. Tačiau anksčiau jos pristatymais taip pat domėjausi – visad stebėdavau internetu. Agnės drugelis man puikiai žinomas“, – šypsojosi N.Šiaudikytė.

Besilankydama renginyje ji neslėpė lūkesčių: „Neabejoju, kad dizainerė vėl parodys kažką įdomaus, netikėto, originalaus.“

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Kolekcijos pristatymo svečiai – galerijoje:

Apie kolekciją

Prieš metus pristačiusi nuotaikingomis dukters makaliūzėmis išmargintų drabužių kolekciją ir įnešusi žaismingumo į stilingų moterų garderobą, A.Kuzmickaitė nekeičia krypties. Šįkart pristatė kolekciją, įkvėptą dukters žaidimų su ryškiaspalviu plastilinu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Žaismingoje A.Kuzmickaitės kolekcijoje susipynė linas, neonas ir struktūriškos iškarpų formos

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Būtent iš šios kiekvienam puikiai pažįstamos masės sukurtas ir ketvirtąjį asmeninį šios kūrėjos madų šou pristatantis drugelis, tapęs skiriamuoju A.Kuzmickaitės kūrybos ženklu.

Ne mažiau svarbus vaidmuo madų šou teko drabužiams iš lino. Ėmusi eksperimentuoti su šiuo lietuvišku audiniu kūrėja neabejoja, kad jis gali užimti garbingą vietą stilingos šiuolaikiškos moters drabužinėje.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

„Linas daugeliui – ir savas, ir nepažįstamas. Kadaise jo gaminių, nuo drabužių iki staltiesių ir pašluosčių, būdavo kiekvienuose namuose. Dabar linas kaip mūsų kultūros dalis domina užsieniečius, bet pačių lietuvių dėvimas gana vangiai. Linas mane sužavėjo kaip charakteringas, drabužiui formą suteikiantis, o, kartu, kuklus audinys. Natūralūs jo atspalviai artimi kūno spalvai ir puikiai tinka eksperimentams su mano mėgstamomis kontrastingomis aplikacijomis iš prabanga spinduliuojančio aksomo“, – sakė A.Kuzmickaitė, keliolika derinių iš lino pristačiusi ir per kovo pradžioje vykusią Paryžiaus madų savaitę.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Lietuvoje A.Kuzmickaitės talento gerbėjai išvydo 2016 metų pavasariui vasarai ir būsimam rudeniui žiemai skirtą kolekciją, iš viso apie šešiasdešimt skirtingų modelių, įskaitant maudymosi kostiumėlių ir aksesuarų naujienas.

Žmonės.lt