Agnės Kuzmickaitės kolekcija pristatyta Londono mados savaitėje

A.Kuzmickaitė savo kolekciją pristatė Londono mados savaitėje
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-21 09:27
Ketvirtadienio vakarą prasidėjo vienas svarbiausių sezono mados renginių pasaulyje – startavo Londono mados savaitė, kurios metu pristatomos 2021 metams skirtos, karščiausias mados tendencijas atspindinčios drabužių kolekcijos. Drauge su garsiausiais pasaulio mados industrijos dizaineriais, tarp kurių Vivienne Westwood, Victoria Beckham ir kiti, savo naujausią pret-a-porter kolekciją pristatė ir bene žymiausia Lietuvos drabužių dizainerė Agnė Kuzmickaitė.

„Dėl pandeminės situacijos, mados savaičių ir apskritai visų renginių situacija šiais metais išties komplikuota – dalis jų atšaukti, o dalis perkelti į virtualią erdvę. Taigi, aš arba galėjau  sulaukti „geresnių laikų“, arba priimti Britų mados tarybos įvertinimą ir pasinaudoti galimybe dar kartą pristatyti savo kūrybą tarptautiniu mastu. Man atrodo svarbiausia yra tęsti pradėtą darbą, ir nepriklausomai nuo susiklosčiusios situacijos, kad ir kitu formatu, pristatyti savo kūrybą“, – atviravo dizainerė.

A.Kuzmickaitė savo kolekciją pristatė Londono mados savaitėje
A.Kuzmickaitė savo kolekciją pristatė Londono mados savaitėje

Nors A.Kuzmickaitė planavo surengti gyvą pristatymą, dėl siaučiančio koronaviruso, planus teko keisti – pirmąją Londono mados savaitės dieną, iškart po „Burberry“ mados namų šou, dizainerė pristatė virtualų formatą – Londono centre, „Soho hotel“ kino salėje buvo surengta kolekcijos idėją atskleidžiančio trumpametražio filmo premjera. Filmą dizainerė kūrė kartu su garsiu latvių Video menininku Artis Dzerve, su kuriuo dizainerė susipažino Maskvoje, kuomet darbavosi prie vieno iš Oskaro Koršunovo spektaklių.

A.Kuzmickaitė savo kolekciją pristatė Londono mados savaitėje
A.Kuzmickaitė savo kolekciją pristatė Londono mados savaitėje

„Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje reikalavimai renginiuose ypač griežti, tad siekiant užtikrinti saugumą ir išlaikyti būtinus atstumus tarp žmonių, salėje buvo kur kas mažiau žmonių, nei telpa. Todėl vyko net šeši seansai, o į kiekvieną atėjo po keliasdešimt žmonių. Didžioji dalis svečių – žmonės, kurie domisi mada, – žurnalų redaktoriai, tinklaraštininkai bei influenceriai. Nors pati dėl privalomos saviizoliacijos po vizito užsienyje likau Lietuvoje, viską koordinavau nuotoliniu būdu“, – neįprasta patirtimi dalijosi A.Kuzmickaitė.

Naujausioje kolekcijoje kūrėja toliau plėtoja ekologijos temai skirtą liniją – eksperimentuoti su jau egzistuojančiais daiktais mėgstanti dizainerė naujam gyvenimui prikėlė ryškiaspalves, logotipais ir netikėtais raštais puoštas padėvėtas sportines palaidines ir transformavo jas į figūrą papbrėžiančias glaustinukes, stilingus marškinius, švarkus ir lietpalčius, įspūdingus ekstravagantiškus ilgaaulius. Kolekciją užbaigia efektinga istorinio silueto suknelė.

Tiesa, nors šįkart pirmoji naujausią A.Kuzmickaitės drabužių kolekciją išvydo tarptautinė mados bendruomenė, jau visai netrukus išvysti trumpametražį filmą galės ir ištikimiausi dizainerės kūrybos gerbėjai Lietuvoje.

Naujausi straipsniai