Agnė Sabulytė pristato šiuolaikiškai skambančią liaudies dainą „Lylio Kalėda“

Agnė Sabulytė / Rūtos Andrės nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-12-14 13:44
Artėjant šv. Kalėdoms dainininkė Agnė Sabulytė pristato dainą „Lylio Kalėda“. Tai lietuvių liaudies Kalėdų dainos „Kalėdų rytą rožė inžydo“ naujoji versija.

Viena seniausių ir ryškiausių kalėdotojų giesmių

„Kalėdų rytą rožė inžydo“ – viena seniausių ir ryškiausių kalėdotojų giesmių. Būtent giesmėmis, o ne dainomis anksčiau buvo vadintos kalendorinės dainos.

„Adventas mūsų protėvių buvo minimas ir apdainuotas kaip mistinis laikas, kėlęs nerimą dėl saulės mažo buvimo ir pavojingų jėgų įsigalėjimo, dainavimas sukurdavo bendrystę ir stiprybę, taip pat kalėdų dainose jaučiama ir vestuvinių dainų tematika, nes iki advento buvo giedamos vestuvinės dainos“, – pasakoja atlikėja.

A.Sabulytė sako, kad „Lylio Kalėda“ versijoje kartu su kūrybine komanda išrinko tik keletą frazių iš ilgos originalios versijos, jų tikslas buvo klausytojui perduoti pagrindinį melodijos leitmotyvą bei kartojimo momentą, kuris liaudies dainose, anot dainininkės, buvo vienas svarbiausių norint apjungti visa dainuojančią bendruomenę.

Agnė Sabulytė / Rūtos Andrės nuotr.
Agnė Sabulytė / Rūtos Andrės nuotr.

„Būsiu laiminga, jei klausytojams pavyks įsiminti keletą frazių ir dainuoti kartu. Dainuokime, dalinkimės senomis, naujomis dainomis, kad kelias į svečius kalėdiniu laikotarpiu neprailgtų, kad susitikę netikėtai nustebintume vieni kitus uždainavę, taip kaip dainavo mūsų protėviai“, – kalba Agnė Sabulytė.

„Lylio Kalėda“ su mistine fotosesija

Naujoji daina „Lylio Kalėda“ – lietuvių liaudies dainos ir elektroninės muzikos sintezė. Dainininkė Agnė Sabulytė šiais metais klausytojams pristatė ne vieną lietuvių liaudies dainos interpretaciją šokių muzikos ritmu, su dainomis taip pat buvo kuriamos konceptualios fotosesijos, klipai. Menininkė pasakoja, kad paskutinė fotosesija kurta naujai dainai “Lylio Kalėda” kartu su fotografe Rūta Andrė ir visažiste Inga Narmonte – mistinis moters portretas, kuriuo kalbama apie moters svarbą visuomenėje palaikant jungtį su protėvių šaknimis, apie atviros širdies galią, kuri nuima kaukes, ištirpdo ledus, kuria įkvepiančias istorijas ateities kartoms.

Agnė Sabulytė / Rūtos Andrės nuotr.
Agnė Sabulytė / Rūtos Andrės nuotr.

„Lylio Kalėda“ palydi Agnės Sabulytės 2021-ųjų kūrybinį metų ciklą su šviesia, mistine nata, o pati dainininkė gerbėjams žada kitais metais padovanoti albumą. „Palydžiu 2021-uosius metus su dėkingumu už daug ypatingų patirčių, sutiktų žmonių, už kūrybinę tėkmę, kuri kitais metais tikiu, kad virs išsvajotu albumu, dėkinga esu už atrastą stiprybę tikėti vedimu, linkiu sau ir visiems ramybės, meilės, skrydžio laisvės ir pasitikėjimo širdies ritmu, o tikslai ir užduotys įsigyvendins tie, kurie mums paskirti, kuriems mes pasirengę“, – kalba dainininkė.

Naujausi straipsniai

Estetinės medicinos specialistė Jolanta Dičkienė / Reklamos užsakovo nuotr.

Reklama

Vaikas ir pinigai

Reklama