Agnė Sabulytė kariuomenės dienos proga pristato jautrią laisvės kovų dainą

Agnė Sabulytė su Lietuvos kariuomenės kariais / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-23 14:25
Lietuvos kariuomenės dienos proga patriotinis muzikinis projektas „Laisvės kovų dainos“ pristato dar vieną naują partizanų dainos interpretaciją, taip sveikindamas kariškius su jų diena.

Projekto „Laisvės kovų dainos“ iniciatoriai ir dainininkė Agnė Sabulytė kviečia paminėti šią dieną atiduodant pagarbą kariams, prisimenant kada susikūrė Lietuvos kariuomenė, atkreipiant dėmesį į partizanų kovų istoriją, susimąstant apie laisvę ir kaip kiekvienas ją galim saugoti ir ginti. „Kariuomenės diena – tai metas, kai galime padėkoti Lietuvos kariams už saugią Lietuvą, prisiminti istoriją ir kiekvienas pagalvoti kuo mes galime prisidėti prie savo valstybės kūrimo. Atiduok Tėvynei, ką privalai“, – kalbėjo vienas iš projekto „Laisvės kovų dainos“ iniciatorių Alkas Paltarokas.

Agnė Sabulytė. NOKT sąskrydis 2019 m. / Asmeninio archyvo nuotr.
Agnė Sabulytė. NOKT sąskrydis 2019 m. / Asmeninio archyvo nuotr.

Lapkričio 23 dieną minima Lietuvos kariuomenės diena. 1918 metais vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas. Lietuvos kariuomenė kūrėsi iš Lietuvos besitraukiant vokiečių kariuomenei ir jos pėdomis žygiuojant Raudonajai armijai.

Laisvės kovų dainos gyvos mūsų širdyse

Pristatoma partizanų daina „Menu, atbridot Jūs per sniegą“, kurioje apdainuojamas Aras-Vytautas Kvedaras, žuvęs kartu su kai kuriuose dainos variantuose minimais Dulke-Jonu Česnavičiumi, Medeliu – partizanu nuo Zarasų ir Apyniu-Vytautu Salykliu. Tai lyrinis muzikinis sveikinimas, prisimenant partizanų istoriją. Daugelis dainos užrašytų variantų yra trumpesni.

Agnė Sabulytė / Asmeninio archyvo nuotr.
Agnė Sabulytė / Asmeninio archyvo nuotr.

Projekto „Laisvės kovų dainos“ iniciatoriai siekia sukurti laisvės kovų muzikinį paveldą, šviesti ir įkvėpti visuomenę, skatinti pilietiškumą, pasididžiavimą ir kovinę dvasią. „Daugelis partizanų dainų yra liūdnos, tačiau jos yra mūsų tautos istorijos dalis ir svarbu joms suteikti naują kvėpavimą, perduoti jas ateities kartoms, dalintis įvairiomis laisvės kovų dainų interpretacijomis, kad jos būtų gyvos, gyvos mūsų širdyse“, – kalbėjo „Laisvės kovų dainos“ projekto viena iniciatorių Agnė Sabulytė. Naujos partizanų dainos aranžuotojai, bendraautoriai – Agnė Sabulytė ir kompozitorius Mantautas Krukauskas.

Naujausi straipsniai