Agnė Kuzmickaitė Rygos mados savaitėje suspindo it ryškiausia žvaigždė

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos pristatymo Rygos mados savaitėje akimirka / Riga Fashion week nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-31 10:57
Sausakimša Rygos mados cenro „Podium“ salė trečiadienio vakarą nekantraudama laukė lietuvių dizainerės Agnės Kuzmickaitės pasirodymo taip, lyg ji būtų viena garsiausių savos, o ne kaimyninės šalies kūrėja.

Antrąsyk iš eilės Rygos mados savaitėje dalyvaujančios vilnietės pavardė mados gurmanams Latvijoje jau gerai pažįstama. Po praėjusios mados savaitės kovo mėnesį A.Kuzmickaitės kolekcijos nuotraukos mirgėjo latviškuose mados žurnaluose bei keliuose tarptautiniuose leidiniuose. 

„Džiugu, kad vienintelė iš Lietuvos kaskart sulaukiu Rygos mados savaitės rengėjų kvietimo pristatyti savo kolekciją. Tai didžiausias mados renginys mūsų regione, įsiliejantis į pasaulinį mados savaičių grafiką ir pristatantis ateinančio sezono tendencijas. 

Rygos mados savaitė sutraukia nemažai tarptautinės žiniasklaidos dėmesio, tad tai – puiki proga savo idėjas parodyti plačiai auditorijai. Malonu, kad svetur mano kūryba vertinama kaip visuma, be ypatingų aistrų dėl Lietuvoje gerai atpažįstamo ir masiškai kopijuojamo drugelio“, – sakė vakar vakare iš Rygos grįžusi dizainerė. 

Latvijos sostinėje A.Kuzmickaitė pristatė pavasarišką lengvumą spinduliuojančią kolekciją. Ant lakoniško silueto natūralių atspalvių lino suknelių plazdėjo ryškiaspalviai kutai, perregimo tiulio detalės bei aplikacijos. 

Klasikinio kirpimo vasaros paltui netikėto lengvumo suteikė nerūpestingai atbrizgusios siūlės, o žvelgiant į tiulio sukneles su trapiais to paties audinio drugeliais atrodė lyg raibuliuotų ir dvejintųsi akyse. 

„Kuriu moteriai, turinčiai ne vieną, o daug skirtingų veidų. Ieškančiai originalių sprendimų, nenorinčiai nuobodžiauti ir tikinčiai, kad įmanoma suderinti, atrodytų, nesuderinamus dalykus. Tai – aukštasis pilotažas. 

Mark Litvyakov nuotr.
Mark Litvyakov nuotr.

Įkvėpimo semiuosi iš savo aplinkos, nuotaikų, siekiu organiškumo bei tikrumo. Pastebėjau, kad iš chaoso, tarsi sunkiai suvaldomų aplinkybių pavyksta gauti gražų, vertingą rezultatą. 

Ši kolekcija – lyg eskizas, improvizacija pavasario/vasaros tema. Norėjau, kad iš pradžių kolekcija atrodytų chaotiška, kaip iš atsitiktinai supuolusių detalių, o vėliau išryškėtų aiški drabužių konstrukcija ir tarsi nesudetinamų elementų, kaip natūralaus lino ir ryškių aplikacijų, dinamiškų kutų darna“, – pasakojo drabužių dizainerė.

Finalinis kolekcijos modelis – nuotaka be sijono, užtat su įspūdingu, įvairiaspalvio tiulio nuometu. 

Visų kortų nenorėjusi atskleisti kūrėja toliau planuoja eksperimentuoti šia tema ir pavasarį tradiciškai surengti didžiulį madų šou Lietuvoje, o vėliau jos laukia pasirodymas mados savaitėje Paryžiuje.

Rytoj pasibaigsiančioje Rygos mados savaitėje su geriausiais Latvijos dizaineriais savo kolekcijas taip pat pristatė ir žymiausi drabužių dizaineriai iš Estijos, Italijos, Belgijos, Ukrainos, Armenijos, Uzbekistano. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai