Agnė Kišonaitė pristatė asmeninę parodą „33“: į atidarymą atvyko garsių svečių

Šorena Džaniašvili ir Agnė Kišonaitė / Martyno Siruso nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-18 12:40
Vilniuje, galerijoje „Menų tiltas“, atidaryta trečioji dailininkės Agnės Kišonaitės asmeninė paroda „33“. Menininkė, išgarsėjusi savo netradiciniais šiuolaikinio meno kūriniais „Lūpdažių bokštas“, „Lūpdažis milžinas“, „Stiklo pūtimas“ šį kartą atsiduoda paveikslams ir dizaino objektams.

Personalinės parodos „33“ tema – šiuolaikinė moteris, moteriškumas, mada. Per 33 savo gyvenimo metus dailininkė daug laiko praleido stebėdama ir savo darbuose vaizduodama pakitusį šiandienos moterų elgesį.

„Anksčiau matydavau moteris, kurios kuklinasi prieš fotoaparatų blykstes, kurios kritikuoja savo atvaizdą nuotraukose. Dabar yra atvirkščiai: merginos ne tik žino tinkamas pozas, bet ir dažnai save fotografuoja pačios. Šiek tiek primerktos akys, papūstos lūpos, pakreipta galva – tobuliausia poza. Asmenukių pilni socialiniai tinklai“, – sako menininkė.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

Pastaruosius trejus metus besikeičiančių socialinių įpročių tema jai ypač artima. Kūriniuose galima pastebėti įterptus skaitmeninius elementus, kurie atspindi šiuolaikinį gyvenimo ritmą. Siužetai pavaizduoti, kaip juos mato dailininkė: moderniai, ryškiai, neretai per humoro prizmę. Ir mintį būtinai privalo išsilukštenti pats žiūrovas.

Kartu su tapybos darbais parodoje eksponuojami interjerui skirti Agnės Kišonaitės objektai – originalaus dizaino kilimas „Gervė“, išaustas pagal menininkės tapytą to paties pavadinimo paveikslą ir 2015 metais pelnęs konkurso „Geras dizainas“ apdovanojimą.

Meno instaliacija „Femme“ – unikalus kūrinys, spėjęs sulaukti ir tarptautinio dėmesio iš dizaino bei meno galerijų tinklaraštininkų. Instaliacijos forma – 2,5 metro aukščio auksinės vielos figūros su integruotomis ištapytomis drobėmis: „Šios figūros simbolizuoja tuštybę, netikrus tikslus, laikiną grožį, kuriuo didžiuojamasi.“

Paroda „33“ galerijoje „Menų tiltas“ Vilniuje veiks iki gruodžio 3 d.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai