Agnė Jagelavičiūtė: „Už vyrus dažnai uždirbdavau daugiau, bet dėl to kompleksavau ne aš, o jie“

Agnė Jagelavičiūtė / Laidos stop kadras
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Šiandien įprasta, kad moterys balsuoja ir pačios kandidatuoja rinkimuose – regis, kitaip ir būti negalėtų, tačiau vos prieš kiek daugiau nei šimtmetį prie balsadėžių rikiavosi tik vyrai. Nuo to laiko, kuomet moterys gavo balso teisę, moterų gyvenimo realybė pasikeitė iš esmės – joms nebepakanka tik žmonos rolės ir vietoj šeimos židinio kurstymo moterys vis dažniau renkasi dirbti.

Apie emancipaciją, finansinę laisvę, dvigubus standartus visuomenėje ir vaidmenų šeimoje pasidalijimą laidoje „Bučiuoju. Rūta“ prabilo žinomos moterys.

„Kai buvome jaunesni, turėjome tokį vakarienės klubą, kur su turtingais vyrais leisdavom laiką, nieko tarp mūsų nebūdavo, tiesiog maistas, vynas ir pokalbiai. Bet tie mano bičiuliai man nuolat sakydavo: „Jagelavičiūte, tu niekada neištekėsi už turtingo vyro, nes nemoki užsičiaupt ir, kai reikėtų nusileist, patylėt tau neišeina“. Suprask, turtingas vyras su moterimi įtakos nesidalins, gyvensit „tu nežinai, aš tau pasakysiu“ principu“, – laidoje atvirai pasakojo žurnalo redaktorė, stilistė ir nuomonės formuotoja Agnė Jagelavičiūtė.

Ji pridūrė: „Aš visada buvau nepriklausoma nuo savo vyrų ir dažnai uždirbdavau netgi daugiau. Man tai niekuomet nebuvo problema, tačiau, esu įsitikinusi, kad visiems mano vyrams tai buvo rimtas psichologinis iššūkis ar netgi kompleksas. Manau, kad jiems buvo ir yra sudėtinga ne tik dėl mano emancipacijos ir nepriklausomybės – reikia susigyventi ir su mano charakteriu, lyderyste“.

Agnė Jagelavičiūtė laidoje „Bučiuoju. Rūta“ / Laidos stop kadras

Kas yra darbas ir savi pinigai verslininkė bei dainininkė Natalija Bunkė žino nuo vaikystės – tėvai žinomą moterį nuo jaunų dienų mokė apie pinigų, finansinės nepriklausomybės vertę ir leido pačiai užsidirbti siuvant bei prekiaujant turguje.

„Būti tiesiog turtingo vyro žmona aš nei norėčiau, nei galėčiau – mano charakteris netoks, nemoku patylėti ir nusileisti. Neįsipaišyčiau į tokią rolę“.

Natalija taip pat papasakojo, kad tai, jog santykių pradžioje buvo finansiškai stipresnė už savo mylimąjį Edgarą, jai visiškai netrukdė.

„Gyveni su žmogumi ir matai jo perspektyvą, poziciją ir vertybes, tai aš žinojau, kad Edgaras daug gali ir daug padarys. Jis yra mano dešinioji ranka, nors tiksliau, – aš esu jo dešinioji ranka, jis puikiai tvarkosi. Elektroninė parduotuvė dabar yra pagrindinis mūsų verslas. Aišku, organizuojame ir koncertus, čia irgi daug daro Edgaras: ir garso techniką suorganizuoja, ir bilietus parduoda“, – darbu drauge džiaugėsi N.Bunkė.

Agnė Jagelavičiūtė laidoje „Bučiuoju. Rūta“ / Laidos stop kadras

Mados namų „EV“ įkūrėja, verslininkė Erika Vitulskinė – moteris, kuriai dėl vyro karjeros teko atsisakyti savo tikslų ir svajonių arba atidėti tai geresniems laikams.

„Kai pagimdžiusi vaikus turėjau atsisakyti veiklos, jaučiausi auka. Man tas buvimas su chalatu namie, vaikų auginimas visada atrodė baisiausia katastrofa, tačiau kito pasirinkimo nebuvo – Merūnas tuo metu turėjo ypač pelningus tarptautinius kontraktus“, – pasakojo E.Vitulskienė.

Už dainininko Sauliaus Prūsaičio ištekėjusi drabužių dizainerė Agnė Kuzmickaitė taip pat pasakojo, kad tik žmonos vaidmuo jai nėra priimtinas.

„Man atrodo, kad šiais laikas moterys turi sąlygas būti nepriklausomos, tačiau klausimas, kiek jos nori tuo pasinaudoti. Tiesa, iš šono žiūrint atrodo, kad padėtis yra nebloga, tačiau namų rutinoje moteriai pagal nerašytas taisykles vis dar kliūna daugiau užduočių, nors iš esmės ji nieko neprivalo daryti“, – laidoje pasakojo A.Kuzmickaitė bei prisiminė savo su vyru pažinties istoriją.

„Buvau stažuotėje Berlyne ir sulaukiau Sauliaus skambučio – pasakė, kad norėtų užsisakyti švarką. Pasakiau, kad esu Berlyne ir kad jis gali prie progos atvažiuoti. Beveik tūkstantis kilometrų jo neišgąsdino – ėmė ir po poros dienų atvažiavo. Taip ir likome kartu“.

Renginių organizatorė Agnė Grigaliūnienė atviravo, kad artėjant keturiasdešimtmečiui ją ištiko krizė: šeima yra, vaikai yra, verslas yra, o kas toliau?

„Kad susidėliočiau savo stalčiuose, kas esu, ko noriu, prireikė laiko ir netgi psichologo pagalbos. Lankiausi pas psichoterapeutą, pradėjau maudynių lediniame vandenyje terapiją, numečiau trisdešimt kilogramų. Kai tu iš tikrųjų save pamilsti, nuo tavęs pradeda kristi visas nereikalingas tinkas – ne tik svoris, bet ir kaltės, nereikalingos emocijos ir atrandi balansą: negalima ne tik non stop valgyti, bet ir dirbti po dvidešimt valandų per parą ar eiti į dešimt treniruočių per savaitę. Galiausiai supratau, kad pirmiausia turiu pati sau pritarti ir kai sau pritariu, tuomet kitų pritarimas man nėra reikalingas“.

Šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK televizijos laidoje „Bučiuoju. Rūta“ – žinomos moterys atvirai apie pinigus, santykius ir savivertę.

Skaitykite daugiau