Agnė Gilytė: „Stilisto profesija reikalauja psichologinio pasiruošimo“

Marija Palaikytė ir Agnė Gilytė
Marija Palaikytė ir Agnė Gilytė
Šaltinis: Žmonės
2019-04-29 13:45
AA

Stilisto profesija Lietuvoje yra apipinta įvairiausiais mitais, dažnai vertinama neteisingai, o ir norintys tapti stilistais neretai neįsivaizduoja koks darbas jų laukia. Kas svarbu šioje profesijoje? Išsilavinimas, pašaukimas, patirtis, o gal užtenka tiesiog domėtis mada?

Trečiadienio vakarą mados mylėtojai susirinko į penktąjį Kazimiero Simonavičiaus universiteto ir mados tendencijų prognozuotojos Marijos Palaikytės organizuojamą ciklo #FashionInTheMaking renginį. Šį kartą Marija atsakymų ieškojo kartu su stiliste Agne Gilytę.

Nei vienas negimė stilistu

Jeigu parinkau gražų sijoną televizijos laidų vedėjai, ar galiu vadintis stilistu? Vargu, jeigu tas sijonas ne tik, kad nepuošia, bet ir nedera prie aplinkos ir išryškina figūros netobulumus.

Anot Agnės Gilytės, stilistas – žmogus, kuris turi stiprų kūrybinį bagažą, puikiai išmano vadybą, logistiką, pasižymi stipria ištverme, kantrybe ir turi stiprų psichologinių žinių bagažą, tai profesija, kurioje nėra nei mistikos nei „pudros“, o realus ir atsakingas darbas. Dirbant mados srityje reikalingas nuolatinis mokymasis, domėjimasis naujausiomis tendencijomis ir žingeidumas.

Paklausta, kas jos manymu, skiria profesionalų stilistą nuo mėgėjo, Agnė pabrėžia esminę klaidą, kurią daro pradedantys stilistai, „man gražu, todėl jį taip aprengiau“ – tokie stilistai dažnai praleidžia esminius dalykus, kaip kliento figūros tipas, amžius, nepasidomi kliento rūbų spintos turiniu ir stiliumi.

Stilisto darbo užkulsiai

Stilisto darbas yra labai dinamiškas ir kintantis, priklausomai nuo srities, kurioje tenka dirbti. Vienos taisyklės galioja leidybos srityje ruošiant personažą fotosesijai, kai apranga neturi būti patogi, tačiau tinkamai atrinkta, kitos - rengiant aktorius reklamos filmavimams ar puošiant muzikantus pasirodymams, kai rūbas turi ne tik puošti, tačiau ir būti patogus judant ar šokant. Tačiau daugiausiai iššūkių reikalauja asmeninio stilisto darbas, kuris turi pateisinti kliento lūkestį.

„Dirbant asmenine stiliste nuolat susidurdavau su iššūkiais. Pirmiausiai tavo automobilis tampa tavo ofisu, namais ir spinta. Kiekvieną rytą rakindama mašina tikėdavausi rasti visas sukneles ant galinės sėdynės. Susirenki skolintas sukneles, nuvažiuoji pas klientę ir ją berengiant ji netyčia užkabina savo žiedu suknelės siūlę, tad tenka suknelę nusipirkti“, – karčią patirtį pasakoja stilistė. Konkrečiu atveju, nei dydis nei spalva netiko, tad suknelę teko taisyti ir perparduoti. Ir tai tik keli iššūkiai su kuriais susiduria stilistai kiekvieną dieną“. Tačiau kaip pasakoja Agnė yra ir kita žavi profesijos pusė, kuri atperka visus sunkumus. Esi nuolatinėje dinamikoje, bendrauji su įdomiais žmonėmis ir atstovauji grožio industriją, kuri verčia būti pasitempusiai.

#FashionInTheMaking – tai tęstinis atvirų paskaitų projektas, kurį inicijuoja vienintelis Lietuvoje siūlantis Mados industrijos bakalauro studijų programą Kazimiero Simonavičiaus universitetas. Kiekvieną mėnesį iki pat birželio patyrę mados industrijos veikėjai skaito paskaitas ir kviečia diskutuoti įvairiomis su mados verslu susijusiomis temomis bei į mados pasaulį nerti visu pajėgumu.

Temos: