Agnė Doveikaitė: „Klasikinis smuikas yra mano pirmoji meilė“

Agnė Doveikaitė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-03-19 11:21
Agnė Doveikaitė pradėjo griežti smuiku būdama 6 metų. Ji yra devynerių tarptautinių ir respublikinių smuiko konkursų laureatė, tarptautinių projektų kaip „Kremetara Baltica“ ir „Orchestra Ensemble Kanazawa“

Japonijoje dalyvė, kuriai už tarptautinius pasiekimus skirta oficiali Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus Padėka, o už meninius labdaros projektus jungiant muziką ir dailės terapiją, Pranciškonų Gėrio ambasadorės vardas. Agnė griežia klasikiniu ir elektriniu smuikais, koncertuoja kartu su kitais garsiais Lietuvos klasikos bei džiazo atlikėjais ir dj’ais.

Agne, jeigu keliais žodžiais paprašyčiau apibrėžti, kas tau yra muzika?

Muzika man yra gyvenimas. Ją “įsimylėjau” nuo mažų dienų, kuomet mano tėtis, taip pat muzikantas, vesdavosi į Lietuvos Nacionalinį Operos ir Baleto teatra pažiūrėti vaikiškų spektaklių arba į Nacionalinę Filharmoniją pasiklausyti klasikinės muzikos koncerto. Atsimenu, kaip būdama visai mažytė namuose klausydavau kokį nors klasikos įrašą ir pagal jį dirguodavau, dainuodavau kartu su melodija arba šokdavau lyg balerina. Muzika išties mane veikia labai stipriai, dar ir dabar esant geram atlikimui susigraudinu iki ašarų arba kūnu nubėga šiurpuliukai.

Ar įsivaizduoji savo dieną be muzikos?

Išties turbūt ne. Jei kažkurią dieną pati nekoncertuoju arba nerepetuoju, būtinai klausau muzikos vairuodama, dirbdama prie kompiuterio, taigi vienokiu ar kitokiu būdu muzika mane lydi visur ir nuolatos. Šiuo metu klausau ne tik klaiskinę, bet ir daug kitų žanrų muzikos, populiarią, roko, elektroninę, džiazo ir kt.

Kodėl būtent smuikas? Kodėl šis pasirinkimas?

Pirmą kartą smuiką į rankas paėmiau būdama 6-erių metų. Nuo tada ir prasidėjo mūsų “draugystė” trunkanti iki šių dienų. Smuikas man yra tarsi instrumentų karalius, savo tembru labai panašus į žmogaus balsą.

Juo galima išgauti įvairiausias garso spalvas ir tokiu būdu perteikti jausmus. Smuiką labai mylėjo mano močiutė, jos paskatinta nutariau tapti smuikininke.

Tu grieži ne tik klasikiniu, bet ir elektriniu smuiku. Trumpai papasakok koks skirtumas tarp jų ir kuris tau imponuoja labiau?

Dažnai muzikantai savo instrumentą palygina su mylimu žmogumi, taigi aš sakyčiau, kad klasikinis smuikas yra mano “pirmoji” meilė. Tačiau šiuolaikinis smuikas leidžia atskleisti visai kitoms grojimo galimybėms ir garso

Gal pasidalinsi artėjančiais kūrybiniais planais?

Žinoma. Jau visai neužilgo, pavasarį, gegužės 8-ąją kartu su fantastišku pianistu Nazareno Ferruggio iš Italijos Lietuvos publikai pristatysime mūsų naująjį projektą “White Piano” koncertų salėje. Tai bus gražiausių klasikos bisų koncertas. Abu labai džiaugiamės šia galimybe bendradarbiauti ir iš tiesų smagu, kad atlikėjas, kuris nuolat keliauja ir koncertuoja pasaulinio lygio koncertų salėse, kaip Carnege Hall New Yorke, sutiko padovanoti mūsų klausytojams tokį nepaprastai jaukų ir romantišką koncertą.

Temos:
Kultūra Muzika

Naujausi straipsniai