Advento vainiką sukūrusi Katažina Zvonkuvienė: „Deivydas negalėjo patikėti, kad dariau pati“

Katažinos ir Deivydo Zvonkų namuose jau dvelkia kalėdinėmis nuotaikomis / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Justė Juškevičiūtė
Publikuota: 2020-11-27 13:10
Dainininkės Katažinos Zvonkuvienės namuose jau pradeda vyrauti Kalėdų laukimo dvasia. Artėjant didžiausioms metų šventėms moteris pati sukūrė advento vainiką. Portalui Žmonės.lt Katažina pasakoja, kad toks rankdarbis nustebino jos sutuoktinį Deivydą.

„Kai parodžiau Deivydui, jis sako, kad labai gražu, bet net nepagalvojo, kad tai – mano darbas. Sakau jam, kad pati padariau, o jis: „kaip tai, gal juokauji?“. Buvo labai nustebęs, niekaip negalėjo patikėti“, – juokiasi K.Zvonkuvienė.

Atlikėja pasakoja, kad idėja, pačiai padaryti advento vainiką, kilo spontaniškai, o šis kūrinys – pirmasis jos bandymas.

„Pati esu apakusi, kad man kažkas pavyko. Iš pradžių gana skeptiškai į visą tai žiūrėjau, nes niekad nesu to dariusi, bet taip įsitraukiau... Dabar jau suprantu, kodėl žmonės neria į tokią kūrybą, nes tai labai atpalaiduoja. Nors, iš tiesų, paauglystėje ir aš mėgau tokius darbelius, bet su metais priblėso meilė rankdarbiams. Panašu, kad grįžtu į vaikystę“, – juokiasi ji.

K.Zvonkuvienė pasakoja, kad pasiryžti tokiam iššūkiui buvo sunkiau, nei jį kurti. Pasak atlikėjos, nors iš pradžių ji galvojo, kad vainikui teks paskirti bent pusdienį, pagaminti tokį rankdarbį užtruko vos valandą. 

„Pasidaryti vainiką užtruko maždaug valandą. Su pamąstymais, su perdėliojimais, nes iš pradžių nežinojau, nuo ko pradėti. O paskui, kai jau pagavau ritmą, viskas ėjosi labai greitai. Beje, dar turiu jį užbaigti, bet tai padarysiu šiek tiek vėliau. Trūksta vienos detalės“, – atvirauja pašnekovė.

Katažinos Zvonkuvienės kurtas advento vainikas / Asmeninio albumo nuotr.
Katažinos Zvonkuvienės kurtas advento vainikas / Asmeninio albumo nuotr.

Dainininkė priduria, kad įkvėpimo kūrybai niekur ieškoti neteko – viskas liejosi iš širdies.

„Aišku, galima inspiracijų paieškoti internete, bet aš norėjau, kad tai būtų mano kūrybos vaisius. Žinoma, dėl to, kad niekur nežiūrėjau, ne kartą taisiau, perdariau, bet pats jausmas labai geras. Tu grįžti į namus ir supranti, kad tai yra tavo pačios padarytas vainikas, kad tai – dalelė tavęs“, – mintimis dalijasi K.Zvonkuvienė.

Žinomai moteriai kurti vainiką taip patiko, jog ji neatmeta galimybės, kad tai gali tapti kasmetine tradicija. O ir artimiesiems, pasak K.Zvonkuvienės, tai būtų puiki dovana.

„Šiemet, man tikriausiai nepavyks to padaryti, bet turiu idėją, kad tai būtų puiki dovana artimiesiems. Kaip nudžiugtų bičiuliai ar šeima, gavę tokią rankų darbo dovaną. Tai yra tikros Kalėdos, tai dvasinga“, – idėjomis dalijasi ji.

Katažina ir Deivydas Zvonkai / „Anna Smile Photography“ nuotrauka
Katažina ir Deivydas Zvonkai / „Anna Smile Photography“ nuotrauka

K.Zvonkuvienė šypteli, kad susikūrus tokį rankdarbį, namuose pradėjo atsirasti ir šventinė nuotaika.

„Kai kažką padarai, sukuri savo rankomis, tai pamažu atsiranda ir kalėdinė nuotaika. Žinoma, tikroji nuotaika ateina tada, kai bent šiek tiek pasninga. Tikiuosi, kad šiais metais Kalėdos bus tikros, su sniegu“, – viliasi ji.

Advento vainikas – kol kas vienintelis artėjančias Kalėdas primenantis papuošimas Zvonkų namuose. Katažina pasakoja, kad kalėdinė eglutė į jų namus atkeliauja gruodžio pradžioje.

„Aš nelinkusi skubėti, tokią tradiciją atsinešiau iš savo tėvų namų. Kartu su tėvais eglutę puošdavome tik Kūčių išvakarėse. Tačiau gimus vaikams mūsų šeimoje atsirado naujos tradicijos. Mes eglutę puošiame gruodžio pirmąją dieną“, – sako K.Zvonkuvienė.

Naujausi straipsniai