„Abudu“ pristato antrąjį savo albumą ir pirmąją vinilinę plokštelę

„Abudu“ / Alvydės Pikturnaitės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-13 18:23
Prieš trejus metus išleidę savo debiutinį albumą „Akys žvyro pilnos“, „Abudu“ savo repertuarą pildo aštuoniais naujais kūriniais. Nors daugumai muzikuojančių karantinas sujaukė planus, neskubia kūryba užsiėmusiai grupei jis leido susilipdyti iš naujo ir pabaigti antrą pilną albumą pavadinimu „Gaisras“.

„Prieš metus, rudenį, buvom pavargę nuo vasaros koncertų, bet nusprendėme iš karto griebtis naujų darbų. Galbūt todėl grupė ėmė klibėti apskritai. Supratau, kad arba pradedu naują albumą, arba grupei gresia subyrėjimas. Nauji kūriniai sugebėjo įkvėpti, sulipom ir dirbom“ – sunkios pradžios neslepia daugiausiai prie albumo dirbęs grupės narys Domantas Starkauskas.

Grupės albumo klausykitės ČIA.

Pavasarį prasidėjęs karantinas leido neskubant užbaigti kūrinius. Jų įrašai vyko sodyboje kaime, kurioje kūryba sustodavo nebent nuėjus atsinešti malkų ar prireikus papildyti šaldytuvą.

Abudu / Asmeninio albumo nuotr.
Abudu / Asmeninio albumo nuotr.

„Daug juokėmės, gera prisiminti tuos įrašus ir vakarus kartu. Viduje tuo metu visgi nesijaučiau gerai – jaučiau, kad arba aš albumą, arba jis mane. Nebėgau nuo tų jausmų, stengiausi į juos įsigilinti. Kai kuriuos tekstus parašiau itin atvirai, tai padaryti nebuvo lengva. Kartais nejauku pagalvoti, kad juos paleisiu į pasaulį klausytis žmonėms, bet tuomet primenu sau, kad tai kūryba, kurios nėra reikalo stabdyti“, – pasakoja Domantas.

„Pavadinimas kilo iš pirmojo albumo kūrinio „Gaisras“. Gaisras yra nesuvaldomas degimas, kuris plečiasi ir laiku neužgesintas gali sunaikinti tave patį ir viską aplinkui. Pastebėjom, kad šis žodis gana tiksliai apibendrina ir visą albumą, parodo kiekvieno mūsų vidinį degimą šiuolaikinėje, socialinių medijų, greito tempo visuomenėje. Kiekviena daina turi stiprų emocinį krūvį, kiekvienoje iš jų sprendžiamos mums svarbios problemos. Nerimas, baimė, pyktis, liūdesys, ilgesys, viltis – albumo emocijos keičiasi panašiai, kaip išgyvenant gaisrą. Nuorodas į kūrinius galima įžvelgti ir albumo viršelyje. Klausytis jo geriausia nuosekliai, kadangi albumas yra kruopščiai sudėliotas, taip kad parodytų žmogaus kitimą, jo asmeninio gaisro įsiplieskimą ir ieškojimą būdų kaip jį gesinti“, –  rekomenduoja pirmąjį albumo kūrinį tokiu pačiu pavadinimu sukūręs grupės narys Vytenis Starkauskas.

Naujoje koncertinėje erdvėje „Sakramentas“ – „Flash Voyage“ ir „Abudu“ koncertai/R. Šeškaičio ir R. Tenio nuotr.
Naujoje koncertinėje erdvėje „Sakramentas“ – „Flash Voyage“ ir „Abudu“ koncertai/R. Šeškaičio ir R. Tenio nuotr.

Grupė „Abudu“ susiformavo prieš ketverius metus Šakiuose, nuo to laiko išleido albumą „Akys žvyro pilnos“, kelis vaizdo klipus. Žinomiausias grupės kūriniai – „Pavasaris“, „Įkvėpimui“, „Patinka“. Pastaraisiais metais grupė koncertuoja beveik išimtinai soliniuose koncertuose, taip pat muzikos festivaliuose, apšildo į Lietuvą atvykstančias užsienio grupes.

Temos:
Muzika

Naujausi straipsniai