Abiturientė Viktorija Malašauskaitė: „Tarp dvyliktokų vyrauja nežinomybė, jaučiamės migloje“

Viktorija Malašauskaitė/ Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Karantinas dvyliktokams tapo tikru išbandymu. Nuotoliniu būdu vykstančios pamokos bei savarankiškas pasiruošimas egzaminams kelia didžiulį stresą. Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientė ir socialiniuose tinkluose populiari Viktorija Malašauskaitė pasakoja, kad tiek ji, tiek jos klasiokai šiuo metu jaučiasi tarsi migloje. „Nežinome, ko tikėtis“, – prisipažįsta ji.

„Tarp mūsų vyrauja nežinomybė, niekas nenumano, ko tikėtis, kaip bus pateikiami egzaminai, ar galėsime rudenį išskristi studijuoti į užsienį, kokius gausime rezultatus, ar Lietuvos universitetai kitaip skirstys balus. Nėra jokio aiškumo, esame migloje, šoke. Juk mokyklą turėjome pabaigti per ZOOM'ą“, – Žmonės.lt pasakoja Viktorija. 

Anot jos, dauguma dvyliktokų dėl karantino uždarytų mokyklų nesijaučia stipriai pasiruošę egzaminams ir tikisi, kad užduotys šįmet bus lengvesnės. 

 

View this post on Instagram

dw į portugaliją po to

A post shared by vikė malašauskaitė (@vike.mal) on

Tiesa, pati Viktorija stengiasi kovoti su stresu: mergina mokosi savarankiškai ir yra nusistačiusi sau tinkamą discipliną.

„Aš dėl karantino nesijaučiu stipriai nukentėjusi. Mūsų mokykloje mokytojai mums skyrė daug laiko ir dėmesio. Žinoma, mokomės savarankiškai, tačiau, manau, kad kitose mokyklose moksleiviai dar stipriau panikuoja. Gal kitiems ir atrodo, kad paskutiniai trys mėnesiai nieko nelemia, bet šiuo metu itin svarbu palaikyti mokymosi tempą, medžiagos kartojimą ir žinių išlaikymą savo galvoje. Svarbu, pačiam planuoti savo laiką. Pradedant nuo to, kada tu atsikeli ir kiek laiko per dieną mokaisi. Stengiuosi kiekvieną dieną kartotis dalykus“, – teigia ji. 

 

View this post on Instagram

#tb to summer in soviet union

A post shared by vikė malašauskaitė (@vike.mal) on

Kalbėdama apie išleistuves, kurios šiais metais daugumoje mokyklų nevyks, mergina atskleidžia, kad jos šventė yra nukelta į rugpjūtį.

Tiesa, pačiai Viktorijai vakarėlyje sudalyvauti nepavyks, mat nuo rudens turėtų pradėti komunikacijos mokslus Olandijoje. Tiesa, iki šiol Viktoriją kankina didžiulė nežinomybė, ar savo planus ji galės įgyvendinti numatytu metu.

Tačiau kalbėdama apie šventę V. Malašauskaitė teigia, kad klasiokai labiau nusivylę ne dėl perkeltų išleistuvių, o egzaminų: – „Tarp kiekvieno iš egzaminų lieka labai mažas laiko tarpas, todėl visiems ruoštis tenka labai greitai “. 

Skaitykite daugiau