Abiejų pėdų lūžius vis dar prisimenanti Mia: „Pakilimas iš lovos prilygo košmarui“

Vilija Pilibaitytė-Mia / Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-22 11:27
Prieš pusantrų metų žinomos dainininkės Mios Pilibaitytės gyvenime įvyko rimta trauma – jai lūžo abi pėdos, todėl teko net 6 savaites praleisti neįgaliojo vėžimėlyje. Moteris ir šiandien prisimena visus patirtus skausmus bei sunkumus, tačiau džiaugiasi, kad nepasidavė ir tinkamai prižiūrėjus savo sveikatą, dabar vėl gali vaikščioti.

Dėl sparčiai aktyvėjančio gyvenimo būdo, rizikingo noro pasiekti greitų sporto rezultatų, dėl neatsakingo elgesio ar traumų įvairios sąnarių patologijos žmonėms išryškėja vis jaunesniame amžiuje. Tačiau pasak gydytojų, apie sąnarių sveikatą susimąstome tik tada, kai nebe pavyksta laisvai ir be skausmo judėti, rašoma laidos „Sveikatos medis“ pranešime.

Tą puikiai suprato ir atlikėja Mia, kuomet prieš pusantrų metų patyrė rimtą pėdų traumą, privertusią ją kuriam laikui atsisėti į neįgaliojo vėžimėlį.

„Turėjau traumą, nes vieno filmavimo metu į sceną įnešė didelę gyvatę, o aš apimta didžiulio išgąsčio, nušokau nuo scenos su aukštakulniais. Lūžo abi pėdos. Daug kas sakė, jog šlubuosiu, negalėsiu grįžti į sceną, o pakilus iš neįgaliojo vėžimėlio tikrai supratau, kad vaikštosi sunkiai“, – laidoje pasakoja Mia.

Pasak gydytojų aukštakulniai kenkia ne tik pėdoms, bet ir stuburui bei sąnariams. Tai gali paskatinti venų varikozės ar kitų galimų patologijų atsiradimą. Taip pat didelė apkrova atitenka ir sąnariams, dėl ko jie greičiau dėvisi.

Moterys, kurios nuolat avi aukštakulnius batelius, turi didesnę tikimybę, jog joms gali atsirasti kelio sąnarių skausmai.

„Sąnarių skausmai dažniausiai atsiranda dėl tam tikrų priežasčių: genetikos, traumų ir neteisingo gyvenimo būdo. Moterys, kurios nuolat avi aukštakulnius batelius, turi didesnę tikimybę, jog joms gali atsirasti kelio sąnarių skausmai. Kuomet keičiasi pėdos padėtis, svoris pernešamas ant pėdos pirštų, įtempiami blauzdos raumenys ir automatiškai kitaip prisitaiko kelio sąnariai. Tad norint išvengti ateityje galimų negalavimų, patariama dažnaiu rinktis žemakulnius batelius“, – teigia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Gintarė Skrupskienė.

Laikotarpį po patirtos traumos Mia prisimena kaip itin sunkų. Jai ne tik teko keisti gyvenimo įpročius, prisitaikyti prie pokyčių, bet ir sunkiai dirbti, jog galėtų pilnai pasveikti ir vėl vaikščioti.

Mia Pilibaitytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Mia Pilibaitytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Kiekvienas išlipimas ryte iš lovos prilygdavo košmarui, jau po kelių valandų pėdos ištindavo taip, kad negalėdavau apsiauti jokių batų. Aš kasdien treniravau pėdas per didžiausius skausmus, per sukąstus dantis. Vis didinau aukštakulnių aukštį, nes esu scenos žmogus ir man be proto yra svarbu, kad nešlubuočiau ir kad galėčiau avėti aukštakulnius“, – savo patirties neslepia Mia.

„Scenoje esu 17 metų, todėl ir to streso, ir to krūvio būna beprotiškai daug. Nenuostabu, jog intensyvus gyvenimas nėra atostogos ir tai kenkia sąnariams, stuburui. Savo organizmu tikrai reikia rūpintis. Nėra nieko svarbiau už sveikatą“, – tvirtina Mia.

Mia Pilibaitytė
Mia Pilibaitytė

Sąnarys – tai kaulus jungiantis jungtis, nuo kurios priklauso paslankumas ir judesių amplitudė. Jis pats kraujotakos neturi, todėl minta aplink jį esančiu skysčiu, kurio gamyba priklauso tik nuo žmogaus gyvenimo būdo. Tam įtakos turi ne tik fizinė veikla, bet ir mityba, primena „Sveikatos medis“ savo pranešime. Laimei, jog sąnario kremzlė yra nuolat atsinaujinanti ir siekiant atitolinti bei sulėtinti nusidėvėjimo procesą, mitybą galima papildyti maisto papildais, su I ir II tipo kolagenu bei vitaminu C. Būtent šios medžiagos pamaitina sąnarius, kremzles ir kaulus bei apsaugo nuo jų priešlaikinio susidėvėjimo.

Medicinos laida „Sveikatos medis“ – sekmadieniais, 15 val. per TV8.

Naujausi straipsniai