A.Zuokienė prabilo apie nutrauktą santuoką „Tai – ne skyrybos, o bėgimas iš kalėjimo“

Agnė ir Artūras Zuokai / Stop kadras, Andriaus Ufarto nuotr.
Autorius: 15min
Publikuota: 2021-10-18 14:01
Skausmingas ir ilgai trunkančias skyrybas su buvusiu Vilniaus meru Artūru Zuoku išgyvenanti politikė, visuomenininkė Agnė Zuokienė šiandien laiką leidžia toli nuo Vilniaus šurmulio bei pašalinių akių. Dabartinį savo gyvenimo etapą moteris vadina kalėjimu, iš kurio ji bando pabėgti. Iš šalies tris dešimtmečius trukusi Zuokų santuoka atrodė pavyzdinė, tačiau A.Zuokienė 15min laidoje „Edvardas Žičkus. Be ribų“ su ašaromis akyse prabilo apie tai, kas vyko už uždarų durų.

Jau kurį laiką sklando gandai, esą A.Zuokienė dingo iš viešumos, nes vartoja alkoholį. Vis dėlto pati moteris tai griežtai neigia ir tikina, kad jos gyvenime svaigalų nėra.

„Ar mane kas nors matė išgėrusią? Manau, alkoholio niekada nebuvo daugiau nei pas kitus žmones. Nemanau, kad turėčiau aiškintis, tai yra sąmoningas mano reputacijos žeminimas“, – 15min laidoje „Edvardas Žičkus. Be ribų“ sakė A.Zuokienė.

Artūras Zuokas ir Agnė Zuokienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Artūras Zuokas ir Agnė Zuokienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

A.Zuokienė pripažįsta, kad jos širdyje jau ilgą laiką nėra ramybės, tačiau ji pripratusi prie smūgių, tad yra ganėtinai stipri, jog galėtų ištverti iššūkius. Viena pagrindinių nerimo priežasčių – sudėtingos skyrybos su vyru, su kuriuo moteris tris dešimtmečius jautėsi nelaiminga.

„Mano tėvai stipriai priešinosi mūsų draugystei, palikau savo namus, o mama vijosi, verkė, prašė, kad neišeičiau. Nežinojau kito kelio, kaip paaiškinti tėvams, jog patikėjau tuo žmogumi ir noriu su juo būti. Išvažiavau iš namų labai juos įskaudindama.

Manau, mama dar prieš mirtį pamatė, kad aš vėl esu jos Agnė – ne ta, kuri buvo, kai gyvenome šeimyninį gyvenimą“, – pasakoja A.Zuokienė.

Agnė Zuokienė ir Artūras Zuokas / Luko Balandžio nuotr.
Agnė Zuokienė ir Artūras Zuokas / Luko Balandžio nuotr.

Kalbėdama apie nutrūkusius santykius su A.Zuoku, moteris nė karto nepamini meilės ir neslepia, kad apie ją kalbėti itin sunku.

„Buvau ne kartą įsimylėjusi, o mane taip pat labai mylėjo – tiek tėvai, tiek iki Artūro buvę vaikinai. Galimai mane taip stipriai nubaudė už tai, kad išdaviau kitų žmonių meilę. Turėjau gyventi su ypatingu, išskirtiniu, gabiu žmogumi, bet jis kitoks.

Tai yra liga, tik nenorime apie tai kalbėti. Jis nėra iš tų, kur vadiname beširdžiais – širdį, kaip organą, turi, tačiau tos, kuri asocijuojasi su meile, pas Artūrą nėra. Jis neturi jokių jausmų: meilės, džiaugsmo, pykčio ar neapykantos. Nė karto per visą gyvenimą nepasakė, kad mane myli“, – pripažįsta A.Zuokienė.

Agnė Zuokienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Agnė Zuokienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Anot visuomenininkės, net per vestuves A.Zuokas nepasakė lemtingųjų žodžių – jiedu tik ištarė reikalingas priesaikas. Nors visuomenėje jie atrodė kone tobula pora, A.Zuokienė išduoda, kad namie vyras nei apkabindavo, nei pabučiuodavo.

„Aš save labai stipriai apgavau. Kai įkliuvau į saviapgaulę, nebežinojau, kaip išeiti. Bandžiau jį pateisinti, jog Artūras iš sudėtingos šeimos, jam nuolat keitėsi aplinka. Daugybė žmonių žavisi tuo, kuo jis tapo. Tačiau viskas tik dėl to, kad jis turi nulį jausmų. Artūras niekada nėra atsiprašęs, pripažinęs, jog klydo“, – atviravo moteris.

Visą pokalbį su A.Zuokiene žiūrėkite 15min laidoje „Edvardas Žičkus. Be ribų“ .

Agnė Zuokienė ir Artūras Zuokas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Agnė Zuokienė ir Artūras Zuokas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Naujausi straipsniai