A.Tapinas ir I. Valinskienė pristatė meilės romaną: „Knygą rašėme nežinodami kuo ji baigsis“

Inga Valinskienė ir Andrius Tapinas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Beatričė Staniūnaitė
Publikuota: 2020-02-22 21:01
Ketvirtadienį prasidėjusi 21-oji Vilniaus knygų mugė šiemet susilaukė ne tik visų pamėgtų, bet ir naujų autorių, kurie savo kūriniais sudomino knygų mylėtojus. Šįkart skaitytojus nustebino naujas duetas – A. Tapinas kartu su Inga Valinskiene pristatė naują meilės romaną „Meilė, kurios nemylėjau“.

Inga Valinskienė pasakojo, kad idėja rašyti bendrą knygą kilo ne jai, o jos vyrui Arūnui Valinskui ir Andriui Tapinui. Iš pradžių vyrai buvo nusiteikę meilės romaną parašyti kartu, tačiau vėliau nusprendė, kad romanui reikalingas moteriškas žvilgsnis.

„Daug labiau intriguoja ir yra įdomiau, kai meilės romaną kuria vyras ir moteris – taip pat, kaip ir gyvenime“, – šypsojosi A. Tapinas.

I.Valinskienė tikino, kad išgirdusi pasiūlymą ilgai negalvojo, nors ši užduotis ir nebuvo lengva: „Turėjome labai mažai laiko, kadangi norėjome suspėti knygą pristatyti Vilniaus knygų mugėje. Man tai buvo dvigubai sunkesnė užduotis – pirmoji knyga ir dar per tokį trumpą laiką“.

 

Inga Valinskienė/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Inga Valinskienė/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Autoriai teigia, kad knygą parašė per du su puse mėnesio.

„Neturėjome jokio siužeto, žinojome tik tiek, kad tai bus meilės romanas apie moters ir vyro santykius. Aš pasirinkau savo moters personažą ir charakterį, o Andrius pasirinko savąjį. Man nėra įdomios tipinės meilės istorijos, todėl norėjosi netikėtumų ir daugiau žaidimo. Knygą rašėme nežinodami jos pabaigos: Andriaus parašytas skyrius lėmė mano skyrių, o pastarasis vėl lemdavo kitą. Manau, būtent taip sukūrėme daug „suktesnį“ siužetą, nei įprastame meilės romane“, – teigė Inga Valinskienė.

Žinoma dainininkė neslėpė, kad knygos rašymo procese sunkiausia buvo kūrybinės pauzės: „Pasitaikydavo dienų, kai visai neturėdavome minčių arba reikėdavo spręsti, kurią siužetinę liniją pasirinkti. Tokios „prastovos“ keldavo stresą, todėl ne kartą teko sėdėti ir iki keturių ryto“.

Žurnalistas ir TV laidų vedėjas Andrius Tapinas apie naują meilės romaną savo gerbėjams paskelbė dar sausio mėnesio pabaigoje savo asmeninėje Instagram paskyroje.

„Meilės romanas, parašytas dviem skirtingais požiūriais, mintimis ir balsais. Išorėje pasitikintis savimi, be galo populiarus sėkmės mokytojas ir socialinių tinklų žvaigždė Joris Vilkaitis blaškosi tarp moterų, ieškodamas tos vienos tikrosios. Ir tampa žaidimo elementu Gerdai Šeputienei, godžiai gyvenimą geriančiai moteriai, mėginančiai atsigauti nuo patirtų tragedijų ir išdavysčių“, – rašė jis.

Paklausus, ar šių dienų siužetas buvo bandymas prisitraukti jauną skaitytoją, A. Tapinas teigė, kad tokį siužeto sprendimą lėmė visai ne auditorijos pasirinkimas.

„Geriausia rašyti apie tai, ką išmanai, todėl būtų labai keista jei būčiau rašęs apie meilės istoriją moterų vienuolyne, kuriame nei karto nesu buvęs. Pasirinkome tokį siužetą, nes ir patys gyvename panašioje aplinkoje. Pavyzdžiui, knygoje aprašomas televizijos realybės šou, kuriame Inga yra dalyvavusi, o aš esu tokio tipo žanrą prodiusavęs, todėl žinodami užkulisius galime atskleisti tam tikras detales, kurios galbūt yra nutylėta teisybė“, – neslėpė Andrius.

Andrius Tapinas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Andrius Tapinas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Inga atskleidė, kad jos vyras A. Valinskas yra ne tik idėjos sumanytojas, bet ir romano „Meilė, kurios nemylėjau“ pavadinimo autorius: „Pavadinimą jis sugalvojo net neskaitęs knygos“, – teigė žinoma dainininkė.

Taip pat ji užminė mįslę apie savo autorinę knygą netolimoje ateityje: „Norėčiau iš anksto susikurti siužetą, kuris man pačiai patiktų ir, žinoma, turėti daugiau laiko. Manau, kad per šios knygos rašymo procesą iš Andriaus pasisėmiau patirties, todėl labiau savimi pasitikiu ir galiu teigti, kad rašyti man patinka. Galbūt kitų metų Vilniaus knygų mugėje pasirodysiu jau su savo autorine knyga“, – šypsojosi I. Valinskienė.

Naujausi straipsniai