A. Kriščiūnas pasidalino gudrybėmis, kaip išgauti įspūdingą kadrą

Algis Kriščiūnas / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Žymus, išskirtinių kadrų gausa galintis didžiuotis Lietuvos fotografas Algis Kriščiūnas teigia, kad norint padaryti gerą nuotrauką – svarbiausi trys dėmenys: kompozicija, šviesa ir spalvos. Tačiau fotografas nuramina: nereikia būti profesionalu, norint išgauti išskirtinį kadrą – pakaks vadovautis penkiomis paprastomis taisyklėmis ir nepamiršti išlįsti laukan kadro sėkmę garantuojančios Auksinės valandos (angl. Golden hour) metu.

Daugybę įspūdingų ir kvapą gniaužiančių kadrų padaręs A. Kriščiūnas teigia, kad pirmiausia nuotrauka turi būti įdomi. „Gera, įdomi nuotrauka yra tada, kai mes joje matome ne tai, ką matome kasdien. Tame kadre turėtų būti tai, kas priešinga kasdienybei“, – kalbėjo A. Kriščiūnas. Fotografas teigia, kad šiandien nebūtina turėti profesionalaus fotoaparato – puikų kadrą pagauti leidžia ir sparčiai tobulėjantys išmanieji telefonai.

Auksinės valandos metu nuotraukas telefonu „Samsung Galaxy S9+ Golden“ įamžinęs fotografas pasidalino gudrybėmis, kurios pravers kiekvienam, norinčiam padaryti tobulą nuotrauką.

Algio Kriščiūno nuotrauka, daryta „auksinę valandą“ / Asmeninio archyvo nuotr.
Algio Kriščiūno nuotrauka, daryta „auksinę valandą“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Pagrindinė taisyklė – gera kompozicija

Tam, kad nuotrauka būtų gera, turi būti tinkama kompozicija. Tai paprasta gudrybė, kurią verta žinoti. Pagrindinė kompozicijos taisyklė – įsivaizduoti objektyvo laukelį, padalintą į tris vertikalias ir tris horizontalias juostas. Linijų susikirtimo taškai yra svarbiausios kadro dalys, nes tai yra vieta, kurioje turi būti pagrindinis nuotraukos objektas. Būtent ten pirmiausia krypsta žmonių akys.

Taip yra sutvarkytos žmogaus akys ir smegenys, todėl vadovaujantis kompozicijos trečdalio taisykle, jūsų nuotrauka tikrai patrauks kitų akį.

Algio Kriščiūno nuotrauka, daryta auksinę valandą / Asmeninio archyvo nuotr.
Algio Kriščiūno nuotrauka, daryta „auksinę valandą“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Auksinės valandos stebuklai

Daugelis mano, kad šviesa turi kristi tiesiai į fotografuojamą objektą, tačiau nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti įdomesnės šviesos. Apšvietimas turi būti nekasdieniškas, tad pagavus įdomų šviesos kampą, kadras bus išskirtinis.

Fotografai žino, kad geriausias natūralus apšvietimas pagaunamas valanda iki saulėlydžio arba po saulėtekio – tai geriausias laikas fotografuoti, dar vadinamas Auksine valanda. Jos metu gamta tiesiog pati kuria apšvietimą tarsi geriausioje foto studijoje. Man šis magiškas laikas yra išskirtinis. Nereikia papildomų sugebėjimų, belieka tik išnaudoti tai, ką duoda gamta ir šis paros laikas.

Auksinės valandos metu saulė šviečia iš geriausio kampo. Arčiausiai priartėjusi prie horizonto, ji šviečia ne iš viršaus, o beveik iš fotografuojančiojo lygio, todėl puikiai apšviečia veidus, išskirtinai atrodo blizgančios žmogaus akys, peizažo vaizdas neatrodo plokščias, išryškėja reljefas.

Skaitykite daugiau