A. Kabašinskaitė pasidalijo patirtimi, ką reiškia augti su autizmo spektro sutrikimą turinčiu broliu

Aistė Kabašinskaitė Indrės Stonkuvienės renginyje „Moterų pasaulyje“ Palangoje/Prokadras nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-05 13:32
„Kalbėti apie skaudžius išgyvenimus yra iš tiesų labai sunku, bet būtina“, – įsitikinusi žymaus komiko Manto Katlerio sužadėtinė, teisininkė Aistė Kabašinskaitė. Garsi mergina atvira – tai interviu, dėl kurio ji nuoširdžiai jaudinosi. Aistė pirmą kartą ryžosi papasakoti apie savo devyniolikmetį brolį, turintį autizmo spektro sutrikimą.

Televizijos laidų vedėjos Indrės Stonkuvienės renginyje #MoterųPasaulyje A. Kabašinskaitė papasakojo apie savo šeimą ir itin sunkias akimirkas vaikystėje. „Kai mano broliui buvo trys metai, jam diagnozavo autizmo spektro sutrikimą. Iš pradžių buvo tik du simptomai – jis net nesistengė kalbėti ir vis vengdavo akių kontakto. Kai medikai pasakė diagnozę, mūsų šeimai buvo šokas, net nesupratome, ką tai reiškia, – pasakojo ji.

Autizmas – tai neurologinis raidos sutrikimas, kurio metu sutrinka žmogaus bendravimas, elgsena, kalbos maniera, socialiniai įgūdžiai.

„Įsivaizduokite, kad jums „dzinvisi kiti žmonės ir jūs, jeigu tuo metu norėtumėte kažką padaryti, tai tiesiog paimate ir padarote. Tarkime, galite pradėti bet kur juoktis, verkti, rėkti, „isterikuoti“ ir jums tai atrodo visiškai normalu. Autizmas iš tiesų yra sudėtingas sutrikimas, jį labai sunku suprasti žmonėms, kurie nėra su tuo susidūrę, – kalbėjo garsi mergina.

Dabar Aistės broliui – devyniolika metų. Jis vis dar nekalba, vengia akių kontakto, jam labai svarbu laikytis tam tikros rutinos ir dienotvarkės, pvz.: valgyti tuo pačiu metu ir tą patį maistą. Jis yra susikūręs savo mažą pasaulėlį, į kurį nenori įsileisti kitų žmonių. Nepaisant to, ši diagnozė toli gražu nėra pasaulio pabaiga, kaip daugelis vis dar galvoja.

Anot pašnekovės, kad ir kaip norėtųsi, situacija visuomenėje bei požiūris į negalią turinčius žmones keičiasi labai lėtai, ir apie tai kalbėti – būtina. 

„Vis dar yra nuomonių, kad negalia yra lyg kokie raupsai. Norėčiau palinkėti visiems būti labiau tolerantiškesniems. O visi tie, kurių šeimoje yra žmonių, turinčių autizmo spektro sutrikimą, žinokite, kad jūs esate tikri superherojai. Tiek stiprybės, kantrybės ir vilties turi tikrai mažai žmonių. Tai kažkas nuostabaus. Noriu padėkoti ir savo mamai, ji yra pats stipriausias žmogus, ačiū jai už viską, ką padarė dėl manęs ir mano brolio“, – sunkiai žodžius rinko pašnekovė.

Visą interviu su Aiste Kabašinskaite galite pažiūrėti čia:

Naujausi straipsniai