A. Gilytė: „Poros drabužiams suderinti užtenka vos kelių akcentų“

Agnė Gilytė / Nerijaus Palucko nuotr.
Agnė Gilytė / Nerijaus Palucko nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-12 15:00
AA

Jei anksčiau moteris apsiaudavo žalius batelius ar užsisegdavo šios spalvos dirželį, tai vyras rišdavosi tokios pat spalvos kaklaraištį. Jei suknelė būdavo raudona, tai vyro marškiniai – taip pat. Dabar tai laikoma prastu tonu ir net mados nusikaltimu. Stilistė Agnė Gilytė juokauja, kad nereikėtų moters suknelės ir vyro varlytės siūti iš to paties audinio gabalo.

Svarbiausia – bendra stilistika ir subtilumas

Stilistė siūlo atkreipti dėmesį, kokia stilistika vyrauja poros aprangoje. O jų gali būti pačių įvairiausių. Galimybių tai perteikti – ne viena. „Jei moteris ketina rengtis elegantiškai, ir vyrui reikėtų rinktis panašią stilistiką: dėvėti švarką ir kelnes, džinsai atrodys per daug kasdieniškai.

Jei moteris ketina rengtis elegantiškai, ir vyrui reikėtų rinktis panašią stilistiką: dėvėti švarką ir kelnes, džinsai atrodys per daug kasdieniškai.

Jei einate į linksmą šokių vakarėlį, taip pat pasitarkite, ką vilkėsite. Tarkime, jūs – blizgančią suknutę, tad vyrui galbūt užtektų švarko ir kelnių (nebūtinai kostiumo) bei žaismingų akcentų: margų marškinių ir varlytės“, – pataria A. Gilytė.

Viena pagrindinių porų daromų klaidų – akį rėžiantis stilių skirtumas. Labai svarbu, kad vyrautų vientisumas. Kartais žmonės nederina savo aprangos, o tada rizikuoja atrodyti komiškai. „Juokingas derinys, kai vyras atrodo lyg grafas su fraku, o moteris – tarsi mergaitė su trumpu sijonuku. Kartais atrodo, kad visos poros investicijos išleidžiamos moters suknelei, bateliams ir papuošalams, o vyrui telieka vilktis nudrengtą darbinį ar iš spintos išsitraukti gerą dešimtmetį nedėvėtą vestuvinį kostiumą.“

Nėra skirtumo, kas sudaro porą – mama ir dukra, dvi draugės, vyras ir žmona, brolis ir sesuo – abu turėtų būti stilistiškai lygiaverčiai. Jei kukliai apsirengę, tai abu, jei moteris vilki labai puošniai, vyrui taip pat nederėtų atrodyti per daug kukliai. Ir elegantiškas, ir sportinis stilius turėtų atsispindėti abiejų aprangoje. „Nėra blogai susiderinti spalvas, bet nereikia persistengti, tarsi būtumėte pas tą pačią siuvėją siuvęsi derinį iš to paties audinio“, – juokiasi stilistė.

Derinti audinius, o ne spalvas

Elegantiška pora / Fotolia nuotr.

Jau iki gyvo kaulo įgriso tik vienodos spalvos akcentų suderinimas. Kartais galima derinti ir panašius audinius. Todėl stilistė pataria ieškoti subtilesnių sprendimų. „Jei vyras dėvi šviesų plonos vilnos kostiumą, būtų puiku, kad ir moteris rinktųsi lengvos vilnelės ar šilko šviesią ar margą suknelę. Svarbu, kad derėtų audinio sunkumas ir kokybė, svarbus vientisumas. Jei vieno iš poros drabužiai trikotažiniai ar lininiai, kitam nereikėtų puoštis šilku ar aksomu“, – patarimų negaili stilistė.

„Spalvos, žinoma, svarbu. Bendras drabužių šviesumas, tamsumas ar ryškumas turėtų būti išlaikytas“, – neabejoja A. Gilytė. Jei sunku išsirinkti, ji pataria apsibrėžti spalvinę kryptį, pavyzdžiui, jei norite šaltų spalvų, poros drabužiams rinkitės, tarkim, mėlynos, pilkos, violetinės spalvų ir atspalvių derinius. Jei patinka šiltos, pastelinės ir ryškios žemės spalvos, jas ir derinkite tarpusavyje.

TAIP PAT SKAITYKITE Tvarkote spintą pavasariui? Atsakykite sau į 9 klausimus

Nepelnytai užmirštame detales

Žmonės dažnai pamiršta aksesuarus – kojines, pėdkelnes, varlytę, kaklaraištį, kaklaskarę – ir neskiria jiems pakankamai dėmesio. Detalės gali labai pagyvinti ir suteikti žavesio aprangai. Todėl A. Gilytė siūlo būtent subtiliais akcentais kurti bendrą stilistiką: „Kartais verta pasvarstyti, ar pirkti naują suknelę, ar prie turimos priderinti ypatingesnius batelius, įdomesnį papuošalą, pėdkelnes, gal geriau skirti daugiau dėmesio makiažui, pavyzdžiui, ryškiau nei įprastai pasidažyti lūpas. Vyrui galbūt nereikia naujo kostiumo, bet jo drabužius tiesiog galite atnaujinti varlyte. Pasvarstykite, gal geriau į švarko kišenėlę įdėti ryškią, vienspalvę ar margą nosinaitę.“

Stilistė siūlo investuoti į aksesuarus, kuriais galima pagyvinti turimą kostiumą ar juodą kokteilinę suknelę. Įsigykite ryškią rankinę, delninę, batelius ryškiais ar blizgančiais kulniukais, vyrui tiks ryškesnė varlytė, fantazija (nosinaitė), o gal net ir marškiniai.

2017-ųjų tendencijos: ir vyrams tinka rožinė spalva

Elegantiška pora / Fotolia nuotr.

Stilistė sako, kad šiais metais madingi visi rožinės spalvos atspalviai, o jų amplitudė – labai plati. Jei moteris nori pasipuošti tokios spalvos drabužiais, net ir vyrai gali prisiderinti rožines ar juodas su rausvais taškeliais kojines, languotą ar taškuotą skarelę kišenėje. Visa kita gali būti elegantiško ir klasikinio stiliaus: mėlynas kostiumas, balti marškiniai. Moteris šiuo atveju gali rengtis melsvą, juodą, baltą suknelę, o manikiūras, lūpos ar bateliai būti rožinės spalvos. Beje, akcentai nebūtinai turi būti brangūs – galite įsigyti tik vienam vakarui, vos už keletą eurų. „Detalės yra viskas ir jos gali tapti pagrindiniu aprangos akcentu net ir nedaug investuojant“, – įsitikinusi A. Gilytė.

Stilistė primena, kad vis dar labai madingas aksomas. Tad vyrai puikiai atrodys prie klasikinių kelnių ar net džinsų priderinę aksominį švarką. O ką rengtis vyrui, jei moters suknelė – aksominė? „Į tendencijas patariu žiūrėti plačiau. Prie aksominės moters suknelės vyras gali derinti kad ir labai mažą akcentą, tarkim, aksominius batraiščius“, – eksperimentuoti skatina stilistė.

Net ir apsirengę drabužiais pagal naujausios mados klyksmą, vyras ir moteris turėtų subtiliai derėti. Tegul derinys bus iškalbingas ir tarsi sakys apie porą: „Mes esame kartu.“