A.Blaževičiaus filmo „Bėgikė“ triumfas – Rygos kino festivalyje laimėjo pagrindinį prizą

Stop kadras iš A.Blaževičiaus filmo „Bėgikė“
Autorius: BNS
Publikuota: 2021-10-25 18:47
Lietuvių režisieriaus Andriaus Blaževičiaus filmas „Bėgikė“ pirmadienį laimėjo pagrindinį prizą Tarptautiniame Rygos kino festivalyje, pranešė kino gamybos kompanija „m-films“.

„Šis filmas konkursinėje programoje išsiskyrė dėl savo puikaus išpildymo ir įspūdingo psichinės sveikatos, empatijos ir technologijų santykio tyrinėjimo nagus graužti verčiančioje kelionėje po miestą. Be to, mums dar ilgai atmintyje išliks sudėtingas ir daugiasluoksnis pagrindinio šio filmo vaidmens atlikimas“, – skirdama apdovanojimą sakė Rygos tarptautinio kino festivalio komisija.

Šiemetinio festivalio filmai-nugalėtojai atrinkti iš daugiau nei 100 dešimtyje sekcijų ir konkursų besivaržiusių kūrinių.

Stop kadras iš A.Blaževičiaus filmo „Bėgikė“
Stop kadras iš A.Blaževičiaus filmo „Bėgikė“

Filmas „Bėgikė“ – trilerį primenanti meilės drama. Pagrindinė herojė Marija nubunda namie su prakirsta lūpa, jos ranka nutirpusi. Kažkur dingęs ir jos vaikinas Vytas, jo „Facebook“ profilyje – jokių naujų įrašų. Tai jau nebe pirmas kartas, kai Marija atsiduria šioje situacijoje ir tai vėl gali blogai baigtis, tad ji privalo kuo greičiau rasti Vytą.

„Mergina pasileidžia bėgti ir prasideda parą – nuo ryto iki ryto – trunkanti žadą atimanti Marijos laisvės ir pasiaukojimo drama. Apsišarvavusi meile ir kantrybe, ji blaškosi po miestą, sekdama pabiromis užuominomis apie tai, kur yra Vytas. O aplink verda gyvenimas – pro šalį grėsmingai žygiuoja kariuomenė, troleibusuose ir vakarėliuose vyksta savi reikalai, o mama klausinėja „ką šiandien valgei?“ – teigia filmo kūrėjai.

Žygimantė Elena Jakštaitė / Kadras iš filmo „Bėgikė“
Žygimantė Elena Jakštaitė / Kadras iš filmo „Bėgikė“

Pagrindinį vaidmenį atlieka Žygimantė Elena Jakštaitė, o jos pradingusį vaikiną vaidina aktorius Marius Repšys.

Filmas nuo lapkričio 19 dienos bus rodomas Lietuvos kino teatruose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai