A.Balžekas: „Didžiuojamės tuo, ką nuveikėme vasarą“

Remigijus Balžekas, Aistis Šlajus ir Arūnas Balžekas / Gedmanto Kropio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Visą vasarą Balžeko teniso akademijoje karaliavo dešimties – penkiolikos metų vaikai, kurių daugumai dar šį pavasarį tenisas buvo nepažįstama sporto šaka. Vaikai dalyvavo projekte „Mažųjų teniso pasaulis – kelias į sveiką, turiningą ir aktyvią dieną“.

„Didžiuojamės tuo, ką nuveikėme. 300 vaikų visą vasarą treniruotes galėjo lankyti nemokamai. Mums pats didžiausias įvertinas tas, kad nemaža dalis tų vaikų akademijoje liko ir prasidėjus rudeniui. Taip pat norisi padėkoti ministrui Algirdui Monkevičiui, taip pat Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai bei Sporto rėmimo fondui už teisingą požiūrį į tokias akcijas ir iniciatyvas. Mūsų jaunimui tai, be abejo, didelis postūmis į priekį, į užimtumą, sveiką gyvenseną, sveikatos stiprinimą bei įsitraukimą į socialinį gyvenimą. Kadangi susirinko labai įvairi bendruomenė, neabejoju, kad vaikai atrado daug vertingų naujų pažinčių. Dar vienas sveikintinas dalykas yra tas, kad tai yra tęstinumą skatinanti programa. Todėl artėjant kitai vasarai, vėl pasiūlysime smagių ir užimtų dienų“, – sakė akademijos vadovas Arūnas Balžekas.

Stovyklos užsibrėžtas tikslas –  didinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kadangi Lietuvos moksleivių fizinis aktyvumas jau yra pasiekęs kritinę ribą ir, palyginus su kitų Europos šalių moksleivių judėjimo aktyvumu, Lietuva užima priešpaskutinę vietą, lenkdama tik Slovakiją, o fizinis aktyvumas Lietuvoje yra vienas mažiausių tarp ES šalių – vos 10 proc., buvo įvykdytas.

Tėvelių atsiliepimai

Diana

Ieškojome, kur galėtumėm pažaisti tenisą ir radome (šypsosi). Organizacija nuostabi, treneriai organizuoti ir profesionalūs, labai orientuoti į vaikus. Jie sugebėjo pastebėti vaikų privalumus ir trūkumus. Pati stebėjau treniruotes, tad gavau žinių ir nenustojau stebėtis.

Kasdien treniruotės buvo sunkesnės, pagal kiekvieno lygį. Buvo gražu žiūrėti ir mėgautis. Nuoširdžiausiai norime padėkoti ir treneriams, ir organizatoriams, kad suteikė mums galimybę tobulėti.

Žinojau, kad šiemet valstybė skyrė daug lėšų tobulėjimui, tad nenustebau, kad ši graži sporto šaka nusipelnė dėmesio iš miesto valdžios. Tiesą sakant, norėtųsi, kad to dėmesio būtų dar daugiau. Turime talentų ir galėtumėm šitoje srityje tobulėti.

Dar dėliojame savo grafikus, bet galvojame tęsti treniruočių procesą ir toliau. Svarbu, kad sutaptų tvarkaraščiai ir toliau galėtumėm tobulėti.

Rūta

Tenisas – tai sporto šaka, apie kurią net svajoti nedrįsome, nes galvojome, kad tai ne mūsų kišenei. Kaiminystėje vaikai lankė tenisą ir mačiau kaip mano mergaitės pavydėjo to. Žinote kaip būna, kai kažko labai nori? Tai išsipildo. Aš sakau, kad tai tarsi Šventosios dvasios pagalba.

Vidinė mergaičių motyvacija buvo milžiniška, joms labai patiko. Pirmą kartą jos susidūrė su jausmu, kad grįžusios į mokyklą, žinojo atsakymą į klausimą, ką jūs veikėte vasarą? Kaip ją praleidote? Mes sužinojome, kas yra tenisas ir tuo labai džiaugiamės.

Apie projektą pamatėmė Antano Vienuolio mokyklos puslapyje. Pildydama registraciją, tikrai nemaniau, kad parašysiu ir iškart priims. Iš tikro galvojau, kad projektui skirta mažai vietų ir jos visos jau išdalintos. Kitą dieną sulaukiau akademijos laiško, kuriame teigiama, kad vieta mums yra. Siurprizas po siurprizo.

Pasibaigus projektui, nusprendėme tęsti treniruotes ir toliau. Pasirinkome vieną savaitinę treniruotę. Suprantu, kad tai jų nepadarys profesionalėmis, tačiau mergaitės bent jau mokės taisyklingai laikyti raketę. Be to, kartą per savaitę yra geriau nei nieko (šypsosi).

Jurgita

Įspūdžiai patys geriausi. Gavome tai, ko tikėjomės. Ir gerus trenerius, ir panašaus lygio priešininkus, ir viską, ko reikia. Mes tenisą jau buvome išbandę, tačiau sunkiai ne vasaros laikotarpiu sunkiai radome laiką nuolatinėms treniruotėms.

Kai pamačiau facebooke apie patį projektą, neslėpsiu, suabejojau. Puikiai žinau, kiek šis sportas kainuoja. Galvojau, kad norinčių užimti vietas bus daug, o priimta žymiai mažiau. Spėjome užsiregistruoti ir turėjome puikią vasarą.

Skaitykite daugiau