99-eri metai – ne kliūtis gauti diplomą

99-erių metų Audrey Crabtree gauna diplomą. / wcfcourier.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-09-25 13:00
Sakoma, mokytis niekada ne vėlu. Ir tam negalime nepritarti...

Štai kokį ryžtą pademonstravo žavi 99 metų senolė Audrey Crabtree. Ajovos valstijoje gyvenanti moteris daugiau kaip prieš 80 metų metė mokyklą, tačiau ilgainiui susizgribo, kad diplomas jai tiesiog būtinas. Šiandien jis jau senolės rankose – prieš daugelį metų pritrūko vos vieno kredito diplomui gauti...

Įspūdį sustiprina ir tai, kad  Audrey – garbaus amžiaus studentė.

Gaudama diplomą, ji netgi žaviai pašmaikštavo pareiškusi, kad „dabar jaučiasi kur kas protingesnė“.

Dar būdama mergaitė, Audrey mokslus pradėjo eiti mokykloje, kuri tebuvo namelis su vienu kambariu. Vis dėlto 1932-aisiais ji metė mokslus dėl nelaimingo nutikimo plaukiant, tad teko kurį laiką nesimokyti. Be to, Audrey reikėjo rūpintis sergančia močiute.

Jai norėjosi grįžti į mokyklą kitą rudenį, tačiau nepavyko – sutrukdė kitokie gyvenimo planai. Paskui Audrey ištekėjo už pirmojo savo vyro, o 1957 m. pora nusipirko gėlių parduotuvę, kurioje moteris dirbo, kai jos vaikai pradėjo lankyti mokyklą. Netrukus A. Crabtree vyras mirė nuo širdies smūgio, o Audrey ir toliau darbavosi joje 28 metus. Beje, moteris buvo ištekėjusi dar du kartus ir pergyveno abu savo vyrus. Šiuo metu jos šeimą sudaro 5 anūkai ir 4 proanūkiai. Nepaisant finansinės ir asmeninės sėkmės, moteris nuolat jautė nepasitenkinimą tuo, kad nebaigė mokyklos.

„Močiutė visą gyvenimą apgailestavo, kad taip ir negavo diplomo“, – sakė jos anūkė Shelley Hoffman, nusprendusi šiai padėti. Ji susisiekė su mokykla ir organizavo Audrey diplomo įteikimo ceremoniją.

Gaudama šį svarbų dokumentą, senolė sakė: „Nepatariu mesti mokyklos, bet mano gyvenime Dievas buvo tikrai gailestingas ir geras.“  Belieka tik pasveikinti, ar ne?

Ji24.lt

Naujausi straipsniai